• Pohádka

Mejdan v Las Vegas (2008)

Shlédnul jsem ho v letadle dvakrát za sebou a je to film na dlouhý let. Nic víc. Začátek má asi 10minut "spád" a pak už víme kde jsme a můžeme si i zdřímnout. Celý scénář je průhledný až do konce. Film se skládá z řady klišé, ale neurazí. Pokud usnete, zůstanete stále v obraze, ale přijde vám líto vynaložené ceny za vstupné. Cameron sice nemá problémy hrát pořád jednu rozjívenou postavu, ale věk se na ní viditelně podepisuje a zábavné to ani trochu není. PS: pobavila jen scéna se záchodovým prkýnkem Up and down, Up and Down.....

Království (1994) (seriál)

Když jsem pracoval ještě v jedné velké fakultní nemocnici a o noční jej sledoval s kolegy chirurgy, tak se ozývaly výkřiky, ty ..... to je jako u nás v ...... :-)) No a úplně všichni jsme museli souhlasit, neb velký špitál je vždy trochu absurdistán a tady souhlasila i velikost nemocnice a interiéry u výtahů. Kdo chce vědět jak se cítí lékaři ve špitále, tak se mrkněte na toto. Ne na Ordinaci, chirurgy, Chicago, House, ale na Království. Tady je všechno a takhle nějak to je. Pak se pozná pan režisér.

Dr. House (2004) (seriál)

Přesto, že Dr.House má sposutu vtiných hlášek a první díly mne nadchly, tak je seriál schematický jako sitcom (na youtube jsou povedené parodie) a medicínsky je strašný. Pokud odmyslíte to zajímavé okolo z lékařského prostředí, pak už skoro nic nezbývá. Zápletky mezi hlavními hrdiny a někdy i pacienty a jejich příbuznými mi připadaly úžasné ještě v první řadě. Od té doby je to schéma (něco jako poslední díl Švejka od Vaňka, nebo jak se jmenova ten co dopisoval po Haškovil) Obecně je prostě lékařské prostředí oblíbená kulisa a lékaři se pak nestačí divit..... Nejde o reálnost, ale opakovanou chybnou léčbu vedoucí na pokraj smrti a "tupost" ostatních lékařů, kteří na některé věci nepřijdou jen proto, aby na ně přišel se sarkasmem sobě vlastním Dr.House. Hugh Laurie je sice skvělý a nejen on, ale scénář jejich snahy sráží. Myslím, že scénaristé se vyčerpali první řadou (té bych dal i 4hvězdy) a to, co jde teď u nás v TV je odpad....

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Ani dlouhá doba tomuto seriálu neublížila a nepochopím jeho bídné umístění. Vše mi připadá velmi vypilované, nic není ani po letech směšné, a sám řadím Adamsovcov mezi top 3 seriály. Morticia je úchvatná žena Vamp, Gomez ji krásně doplňuje, Lurche, strýka i babičky by se asi každý lekl i v armádě spásy. Film nemohl mít úspěch, protože laťka i obsazení seriálu byly příliš vysoko a zkusit to stejné stejně nemívá moc úspěch. A když někde shánět, tak jen slovenský dabing. Božidara Turzonovová jako Morticia neruší a celkem je dabing malým uměleckým dílem.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Díval jsem se na několik dílů s kamarádem Matfyzákem (jaderný fyzik) a neuvěřitelně jsme se bavili. Navíc jsem se bavil i sám doma. Vtipný je tenhle sitcom tím víc, čím radši má člověk středoškolskou, nebo VŠ fyziku a řada vtipů je mnohosmyslných. Pokud odpadne fyzika a chabé zápletky s Penny, pak moc nezbývá, ale tenhle seriál staví právě na tom. Jen mi chybí ta konfrontace všedního života prostřednictvím Penny - nějak mi zatím uniká, ale všude se to píše. Postupem bych ale řekl, že seriál slábne a 3.série má hodně sestupnou tendenci. Škoda... Leonardův sex s kolegyní, noční úklid s hlubokými hlasy, nebo prodej meče přes E-Bay. To jsou scény, na které nelze zapomenout, ale v novějších sériích dochází dech

Nelítostný souboj (1995)

Kdybych měl všehovšudy jen tři možnosti hodnocení pěti hvězdičkami, jednu bych dal zde. Vynikající drama s kriminální zápletkou. Film má výbornou atmosféru, i přes delší stopáž není rozvleklý a každý detail má svůj význam. Napětí má nejen v hlavní dějové linii, ale i ve zdánlivě vedlejší (osobním životě hlavních aktérů, který ani u jednoho není barvotiskový), a kterou vnímám silněji. Násilí zde není samoúčelné, jako v akčních filmech, ale jen součástí děje a dá se říci, že je ho zde více než v akčních filmech. Zajímavé jsou třeba detaily výbuchu směrové nálože na začátku s rozbitím všech skel kolem a spousta drobností. Michael Mann je velký puntičkář. Soundtrack je bez chyby. Kronos quartet, Lisa gerrard, nebo Moby a vše je laděné jako film. Asi dva roky po natočení filmu byla provedena loupež podobným způsobem myslím že na letišti ve Španělsku podle této předlohy.

Cartouche (1962)

Francouzský Jánošík, tak trochu jinak. Mile romantická a průhledná hloupost, při které se skvěle relaxuje. Nemyslím, že vše je nutné hodnotit v kontextu doby. Spousty komparsistů, pěkné kostýmy, "dobrodružně romantický" příběh byly běžné atributy té doby (třeba i sága s Angelikou). Pokud bych dal jen 3,5, pak bych musel Angeliky dát za 1 bodík a do odpadu bych musel přesunou leccos.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Náramně svěží komedie (pokud někdo ještě pamatuje původní význam toho slova) a pokud uvidí jen první třetinu/půlku. Bohužel jen první polovina, která je neotřelá a vtipná. Po první půli film ztrácí tempo a ve 3/3 už vše směřuje přes banální zápletku k hloupému happy-endu, kde je happy vše najednou. Začátek filmu (klip) jsem si pouštěl na youtube až do omrzení. Vtipná parodie na hvězdičky, které umí jen Baby a Shanti Shanti je nosné téma, ale děj sklouzne k tomu, z čeho si sám dělá legraci. Škoda, málo chybělo, třeba bude directors cut :-) První třetina 5 hvězd, druhá 3 a konec nejvýš za 2.