Atlas mraků (2012)

tak ja neviem...aj po tom ako som si to nechal uležať v hlave mám z tohto filmu zmiešané pocity a to som sa snažil v kine vžiť sa s dejom ako najviac sa dalo. Očakával som že jednotlivé kúsky mozaiky do seba zapadnú ale mám skôr pocit že sa tu našli kúsky aj z úplne iného puzzle. Možno som veľa vecí prehliadol a preto dávam tomu ešte jednu dve šance na pozretie. Wachowskis a s Tykwerom si to zaslúžia.

Šimpanzi (2012)

Viacej smerované pre malého diváka ale aj tak som si to užil. 5* aj kvôli záberom počas záverečných tituliek - dokumentárna filmárčina asi vôbec nie je dobre platená zábava.

Avengers (2012)

Komixovka, ktorá má poriadnu šťavu, vtip a zaujme počas celej dĺžky trvania. Bez zbytočnej patetickosti len bohapustá zábava. Škoda len že Loki nedostal viac priestoru sa prezentovať. S využitím jeho charizmy to mohol byť megazloduch.

Lie with Me (2005)

keby to išlo ešte viacej do hĺbky tak dávam slušné 4* takto pre nejakú tú povrchnosť niečo medzi 3-4. Neviem ako ostatní ale mne sexualita prišla ako druhoradá aj keď sa okolo nej toho veľa točilo a bolo jej tam požehnane. Skôr bol príťažlivejšie sledovať povahy hlavných hrdinov.

Mstitel s píšťalou (1986)

V miestnom kine videné nespočetnekrát tak to asi bolo dobré alebo iné nebolo preto tie hviezdy zo slušnosti k môjmu detstvu.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Rovnako ako niektorí (Matik, nazdar:)) som v podvedomí porovnával s Tintinom. A Hugo vyhráva na plnej čiare. Tento film ma vrátil do môjho detstva a keby som 10-13 ročný fagan tak som z takého dobrodružstva unesený. V mojom veku mi to okrem toho dalo riadnu dávku nádherných obrazov, detailov a z celého pestrofarebného "looku" som bol unesený ako kedysi pri Mouline Rouge.

Inkoustové srdce (2008)

Veľmi zaujímavý námet, ktorý zapadol úplne zlým a nudným spracovaním. Škoda.

Drive (2011)

Čím viacej počúvam soundtrack tým, viacej to chcem znovu vidieť, lebo tie asociácie ma nenechajú na pokoji. Takže možno sa hodnotenie zmení...

Nadaný žák (1998)

Vynikajúci McKellen, ktorému výborne sekunduje Renfro predvádzajú divadlo, ktoré miestami berie dych. Do úplných 100% tomu niečo chýbalo ale aj tak výborné.

Transformers 3 (2011)

Čo je moc to je moc, Michael. Prvá polovica až trištvrtina úplný des a nuda. Niečo zachránili akčné scénu v Chicagu aj to len vďaka trikom so Shockwave-om. A ako čerešnička na torte, v tom zlom zmysle slova - "hrajúca" modelka. Americký výplach SKORO najhrubšieho zrna.