Sedm samurajů (1954)

Film, z ktorého berú inšpiráciu mnohí a ďalší by mali. Tie 3,5 hodiny stálo za to a napriek svojej stopáži bez vážnejšieho spomalenia, zádrhelu.

Zrození Planety opic (2011)

Film hodný každý jeden cent čo som zaň dal. K môjmu plnému hodnoteniu prispel TEN moment, ktorý vytvára zimomriavky aj s odstupom času.

Control (2007)

O kapele Joy Division som vedel len niečo okrajovo, ale vdaka tomuto filmu moj zaujem narastol. Vynikajuca hudba, vynikajuci vykon Iana ako aj Debie...silne 4* a velka vdaka nahode a STV2, ze som na tento snimok natrafil.

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Ako sobotna pohodicka padlo vhod. Lahke rozpravanie, dialogy s nenutenym humorom o veciach, ktore kazdy z nas riesi z casu na cas. Ako prvotina dost dobre. Zatial slabsie 4*.

Single Man (2009)

komorna atmosfera mapohltila, aj ked sa nic nemuselo diat sledoval som so zatajenym dychom, zmysel pre detail dokonaly...toto proste milujem...silne silne 4*

Dopisy pro Julii (2010)

menej zazivna, dejovo predvidatelna blbostka ktora neurazi ani neohuri...jedna * navyse za dokonaly vyber lokacii, ktory ma velmi potesil a zlepsil naladu po namahovom dni.

Muž ve stínu (2010)

Po filmovej stranke a atmosfericky vypracovane dielo ale co sa deja tyka nuda...pre mna bol podany takym sposobom, ze sa ma nedonutil rozmyslat nad konspiracnymi teoriami ako kto a s kym. Uplny zaver bol jasny lebo tomu "akoze" zaveru s proste nedalo verit.

Les 7 Jours du talion (2010)

niekto vám znásilnil a zavraždil dcéru...nechať to na justíciu alebo zobrať spravodlivosť do vlastných rúk a nechať ho trpieť a tým sa pomstiť...čo to však vyrieši, čo to zmení a komu to vlastne pomôže...dnes mi tento minimalistický snímok celkom sadol aj keď by sa dalo ešte lepšie rozpitvať psychiku postáv...u mňa medzi 3-4*

Alarm (2009)

Takto nejak si predstavujem zobudzanie do prace mojho kamarata Jelena. Inak sem tam nuda sem tam OK.