Mary a Max (2009)

Při sledování jsem se postupně rozplýval nad překrásnou pokroucenou originální animací, přiléhavou hudbou a všímavým smyslem pro detail. Nad prostou schopností rozhlédnout se kolem sebe a nechat se fascinovat obyčejnými maličkostmi. Nepatrnými chybkami jindy tak zbytečných věcí. Už v tuto chvíli jsem si říkal, jaký to je pěkný filmek. Nicméně ač zahlcen zvláštností, absurditou, bizarností, infantilností a dalšími věcmi, které mám na filmech tak rád a které často musím obtížně hledat, stále jsem nebyl chycen. Na židli jsem se pořád ošíval, má mysl často těkala od obrazovky. Přišlo mi to zajímavé, ale stále poněkud mdlé. To se ale s postupně ubíhajícím časem začalo radikálně měnit. Jak byli hlavní "hrdinové" postupně vláčeni všemi kouty jejich potemnělé duše, začal jsem žít jejích příběh s nimi. Tito dva pokažení lidé totiž vyzařují tolik emocí, o kolika si většina herců v dramatech může nechat jen zdát. Když příběh vrcholil, byl jsem tam s nimi. Věřím, že kdyby ke mně v tu chvíli v reálném světě někdo přišel, nebyl bych schopen reagovat. Když film skončil, ještě stále jsem strnule koukal do titulků a když skončily i ty, celý konec jsem si pustil znovu. Pořád mi něco chybělo. Odešel jsem od obrazovky a zkoušel dělat jiné věci. Moje myšlenky se ale neustále vracely zpět k tomuto dílku. Opět jsem se posadil k počítači a několikrát si znova pustil některé scény. Nakonec jsem musel upravit hodnocení směrem nahoru. Nenechte se zmýlit. Max není dokonalý, Mary není dokonalá a ani spolu, tvořící tuto animovanou sondu do světa osamělosti, nejsou dokonalí. Nicméně stačili panu Elliotu na to, aby mě z reálného světa vykolejili ještě na několik hodin po skončení jejich příběhu. // 90%

Přežít Vánoce (2004)

Budu objektivní. Našlo se několik málo vzácných okamžiků, kdy jsem se zasmál. Obvykle nějaké napůl huby uceděné hlášce Gandolfiniho. To je ale na vánoční komedii, od které divák očekává střídavě dojetí a výbuchy smíchu, krutě málo. Ben Affleck mě poslední dobou režisérsky i herecky celkem dost příjemně překvapuje, ale to afektované přehrávání, co předvádí tady, to člověka nutí nechápavě kroutit hlavou. A to vzhledem k tomu, že ostatní herci tu jsou víceméně do počtu, z tohohle snímku dělá silně podprůměrnou záležitost. // 40%

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009) odpad!

Od pozdějších dílů American Pie a celkově všech podobných teen komedií jsem nikdy nečekal mnoho. Vypnout mozek, sednout si s kámošema u pivka, relaxovat. Semtam se objeví neokoukaná vtipná scéna, obvykle je přítomna spousta pohledných slečen a celkově si aspoň člověk zavzpomíná na své vlastní kalby. Opravdu jsem nečekal že i takovýto typ snímku se dá tak moc pokazit. Celý příběh je jeden velký kolotoč fantazií hlavního nerda a nadzvedávání podprsenky/plavek. Nejhorší složení paniců, nejhorší Stifler, nejhorší slečny, nejhorší minirole Eugena Levyho(I když dobře, ten je možná pořád stejně špatný). Nejhorší díl ze serie a celkově nejhorší teen komedie, co si pamatuju. // 10%

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Adekvátní nástupce Xeny a Herkula. Předvídatelný děj, nedotažená logika, nevěrohodné kostýmy, spousta krásných žen s hlubokými výstřihy, plné hrsti obyčejných řadových zlých vojáků házených pod meč hlavního hrdiny(Který se často chová jako idiot). Přesně jak se na teenagerovskou fantasy sluší a patří. Díky překrásné přírodě, vkusně vybrané hudbě a hezky využitým zpomalovačkám při soubojích se na to ale docela příjemně kouká. Taková odreagovačka na vypuštění páry, když není zrovna nic jiného po ruce. PS: Goodkinda jsem "naštěstí" nečetl. Věřím, že jeho čtenářští fanoušci musí být právem pořádně naštvaní. // Nejoblibenější postava: Darken Rahl // 60%

Koncert pro jednoho (2005)

Tady je vidět, že ať se pravý umělec snaží jak chce, slávu a bohatství, které by si právem zasloužíl, stejně nakonec získá nějaký kanál. // Jinak samozřejmě, když si odpustím přemoudřelé dvojsmysly, pixar se opět vyšvihl s překrásnou animací a úsměvným minipříběhem. Není to nic, co by člověka odpálilo do nebes, ale rozhodně potěší // 70%

Oktapodi (2007)

Chobotnice letí sem, chobotnice letí tam a ne a ne se ta slizká přísavná bestie vzdát. Jakou mohl mít šanci chudák poslíček, když oni...se mají rádi. // 70%

Proroctví (2009)

Několik samostatně relativně dobře fungujících částí nešikovně pospojovaných k sobě. Koukáte na slušně rozjetý příběh o předpovědi různých katastrof, které se začínají postupně vyplňovat a najednou zjistíte, že se z ničeho nic začíná řešit uplně něco jiného a že to co jste dosud viděli, jste mohli vlastně klidně přeskočit. Bez jakéhokoliv varování nás to hodí do zbrusu nového příběhu o tajemných lidech tajemně vyhlížejících z lesa. Tenhle je sice daleko nudnější než ten první, ale aspoň se dočká nějakého konce. Vlastně dokonce konců třech. Naštěstí je jeden z nich opravdu působivý a tak alespoň to vám dá pocit, že ne všechen čas u tohoto snímku byl zbytečně promrhaný. // 50%

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Bezkonkurenční Vinnie Jones jako ukázkový záporák a Steve Austin, který minimálně neurazil. Nicméně zbytek herců je tak neuvěřitelně otravný, že vám to ani ti dva nezachrání. Na to, že to měli být drsní vrazi z celého světa mi přišla většina dost měkká(anebo nějakou ošklivou náhodou hned mrtvá). K logice příběhu se ani nemá cenu vyjadřovat, ale v tomhle směru jsem ani žádné zázraky nečekal. // 40%

Turnaj zabijáků (2009)

Proč tam proboha cpali toho kněze? Sice i bez něj by to bylo obyčejné last man standing béčko bez větší logiky s tuctovou zápletkou a učebnicovou kostrou příběhu, ale bylo by to poctivé béčko. Takové, které by si na nic nehrálo a jednoduše chodilo od jedné vyvražďovací scéně k druhé (Jakože některé byly opravdu parádní). Takhle mají nejvíce prostoru postavy, které stejně nikdo nemá rád a pořádní drsňáci buď hned umírají anebo se jim vždycky věnuje pouze krátký průstřih, abychom věděli, že se s nimi ještě stále má počítat. Proč se vždycky tvůrci tohoto typu filmu do něj snaží vervomocí narvat něco navíc? Však vědí, co točí. // 50%

Miss Březen (2009)

Houšť a větší kapky. Tato komedie se rozhodla vzít nejprofláklejší aspekty teenagerovské výplachovky a dotlačit je do krajností. Hlavní hrdina je naivnější a přiblblejší, jeho kámoš ještě větší svině než obvykle, nebezpečné scény jsou brutálnější, absurdní scény neuvěřitelnější, holky mají větší kozy a pokud jde o míru nechutností...sedl jsem si k tomu s pizzou a málem jsem ji nedojedl. // 30%