Karcoolka (2005)

Jak už to tak poslední dobou bývá, nejvtipnější postavy byly ty vedlejší. Dá se ocenit zajímavý nápad vyprávění z několika pohledů a dají se ocenit některé opravdu originální scény. Nicméně všechno se to ztrácí v neustálé snaze vrazit nějaký ten vtip, kamkoliv to jen trochu šlo. Každá postava se pořád snaží hláškovat, ale v drtivé většině připadů je to dětinský humor školáků prvního stupně. A ten už pro mě bohužel přestal být vtipný. Mimochodem laciná animace je to poslední, co by mi na podobných snímcích vadilo. // 50%

Bláznivá holka (2008)

Věřím, že kdyby divák netušil, že jde o remake a hlavně kdyby neviděl originál, bylo by hodnocení uplně jinačí. Bohužel i já jsem byl ovlivněn tím, že jsem shlédnul nejprve korejskou verzi. Přecejenom vždy, když se díváte na napodobeninu, přijde vám nevýrazná, nedotažená, prázdná. Jednotlivé maličkosti a scény, které dělaly My Sassy Girl tak vyjímečnou, jste už jednou vyděli a tudíž vás podruhé zákonitě nepřekvapí a neokouzlí. Ve výsledku mi pak film přišel víceméně zbytečný. // 60%

Muž v ohni (2004)

Tvrďák Denzel Washington, roztomilá Dakota Fanning - výborná volba. Oba si své party zahráli na jedničku. Popravdě jsem si první vztahovou polovinu užil daleko více než nastupující kolotoč najít zlouna->vyslechnout zlouna->zjistit lokaci dalšího zlouna->odprásknout vyslechnutého zlouna. Jediné, co se v tomto kole mění, je způsob výslechu. Spolu s přepálenou stopáží to brzy začíná unavovat. Trocha pořádné akce by neuškodila. Trhaná kamera je sice zajímavé zpestření, ale když se používá celý film, má dost rušivý efekt. // 70%

Komici (2009)

Máte rádi one-man show? Toto je potřeba si ujasnit, protože tahle trvá 146minut a to je zatraceně dlouhá doba. // 55%

Elektra (2005)

Tak jsem si říkal, že si pustím nějakou akční doreagovačku a že při troše štěstí uvidím i nějaké ty zajímavé souboje s netradičními zbraněmi. Bohužel nic takového se nekonalo. Všechny postavy si pořád jen povídají, řeší kdejaké hovadiny a krev nikde. Zezačátku jsem se té nablblosti kompletně všech od Elektry až po hlavního záporáka smál, později už jsem u toho usínal a víceméně čekal na závěrečný souboj, který byl nakonec stejně hloupý jako celý tenhle pokus o film. PS: Ne, Garner v oblečku za to opravdu nestojí. // 25%

Zombieland (2009)

Nikdy nebylo zabíjení zombíků tak zábavné! Dlouho jsem nezavadil o komedii, kde bych se smál od začátku až do konce. Tady jsem jí konečně dostal. Drsňácký, hláškující Harrelson, pravidla, dvojice nevěřícných sester, Murray, buchtička, tento film toho má tolik, že sepsání toho všeho by trvalo déle než shlédnutí filmu samotného. Konečně někdo zase pochopil, že je lepší udělat 80timinutový nářez, než se snažit do toho narvat kde co a nápálit to na dvě hodiny. Děkuji, děkuji // 90%

Sexy party 3: Prvák (2009)

No, z jedničky vyrecyklovali snad všechno kromě vtipnosti. Bennett na Reynoldse nemá ani herecky, ani svým charisma. Celou dobu mi připomínal chlápky z reklamy. Umělý úsměv, přehnaná gesta, otřesná obličejová mimika. Už jsem jen čekal, kdy z kapsy vytáhne zubní pastu a začne mi ji vnucovat. Jediné co tu někoho může potěšit je klasická přehlídka mladých slečen. Jenže to jsem si stejně tak mohl pustit nějaké soft porno. Možná bych dokonce i dostal lepší zápletku. 25%

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Chelios se probudil a zjistil, že už nemá srdce na správném místě. Je sice pořádně nasranej, ale to už mu k údržení svého těla v provozu nestačí. Nicméně svět je plný nabíječek, takže šup na cestu, pozabíjet padouchy a získat zpět co jsme ztratili. Překvapivě mi absolutně nevadily přepísklé scény plné krve, zvráceného sexu a létajících končetin. Překvapivě jsem se jimi občas i celkem slušně bavil. Co mě ale střídavě štvalo a nudilo, byly všechny vedlejší postavy, které se vyskytovaly na place déle než jednu scénu(A které tu scénu přežily. Sakra!). Epileptickej Ramirez, uječená Bai a dokonce i Amy Smart se svým novým frajerem. Taky mohli nějakou tu zbloudilou kůlku chytit. 50%

Návrh (2009)

Průmerná komedie s průměrnou předvídatelnou zápletkou a průměrnou hlavní dvojicí. Nic co by vás nadchlo, nic co by vás popudilo. Nejsympatičtější postava: pes Kevin. 55%

G. I. Joe (2009)

Tak tenhle film měl uplně všechno. Klasický dobrácký hlavní hrdina, hláškující černoch, expert přes zbraně, dva nesmiřitelní samurajové(Kteří byli kdysi studenty stejného učitele), kladná kráska, záporná kráska(která má samozřejmě slabost pro hlavního hrdinu), šílený znetvořený vynálezce, slizký hlavní záporák + kupa kladného i záporného spotřebního zboží v podobě řadových vojáků. Každou jednotlivou scénu jste už někde viděli, každý jednotlivý rozhovor jste už někde slyšeli. Kamenné tváře herců pronášející xkrát omleté patriotské monology nemůžou chybět. Brain off. 50%