Logorama (2009)

Logo všude kam se podíváš. Zajímavé. Pointa skrytá v tomto krátkometrážním filmu je zřejmá i bez sledování samotného honu na "šaška".

Hra (1997)

Opravdu filmový zážitek. Propracovanost jde vidět na každém záběru. Rozzuzlení filmu jako by ne a ne přijít. Na začátku nudný, usedlý a konzervativní investiční bankéř. Na konci dobrodruh s chutí do života. David Fincher má svůj vlastní neopakovatelný styl. Vytěžil maximum!

Americký zločin (2007)

Drama podle skutečné události obyčejně nebývá jen snahou podat příběh věrohodně, tak aby divák byl vtáhnut do děje, ale také poukazuje na událost, která se může přihodit komukoliv z nás. Utrpení Sylvie bych opravdu zažít nechtěl. An American Crime je zářný příklad zvládnutého počinu. Nenávist má mnoho podob. Film zobrazuje jednu z nich.

Božský (2008)

Nezasvěcenému asi opravdu nic neřeknou jména italských politiků uvedených ve snímku. Na druhou stranu II Divo mě i pobavil a tak nějak mě to přivádí k definici politika. Politik = člověk usilující o moc. O moc buď jako prostředek jiných cílů, nebo o moc pro moc, pro požitek pocitu prestiže, který dává.

Vítejte v KLDR! (2008)

Tak na jednu stranu mě myšlenka navštívit KLDR láká. Na stránku druhou vidět film s nezáživnými sugestivními pocity "návštěvníků" bych podruhé vidět nechtěl. Co mi dokument dal? Mnohem víc si vážím současného režimu v České Republice. Haleluja Listopad ´89

Občan Havel přikuluje (2009)

Je to všechno (wait for it) na hovno :D poslední věta mě dostala :D jak se u toho pán prezident tvářil :D Historka o stopaři má taky své kouzlo :D ... takový "Normální" chlapík :) Je to všechno ...

Zátoka (2009)

Nepřípustné zacházení Japonských rybářů by nebylo odkryto bez snahy "aktivistů". Některé dokumenty mají sílu informovat na skutečnost, která není známá široké veřejnosti. The Cove je jedním z těch tuto vlastnost mající :) 5 x * = *****

Super Size Me (2004)

Přesvědčivě zdokumentována americká společnost přímo závislá na konzumu. Ham, ham, ham, haaamburger! Společnosti založeny na základě primárního cíle a to ZISKU! Ohleduplnost vůči zdraví úplně vymizela :D Napadá mě, proč si některé země tento způsob života přisvojily? Proč? :D Není to jen ve věci jídla :) ... Morgan Spurlock se doslova obětoval :D

Malá Miss Sunshine (2006)

Hořká komedie? Jedna z těch nevydařených. Snaží se šokovat, ale neúspěšně.

Gándhí (1982)

Ben Kignsley ztvárnil "Velkou duši" skvěle. Film nemá hluchá místa, ale to je dáno tím, že Gándhí vedl opravdu vyjímečný život a dokázal toho pro dějiny Indie ve 20. stol. mnoho. Nedivím se, že obyvatelé Indie považují Gándhího za národního sjednotile, uctivají jeho památku a připominají si den smrti. Z filmu, ale vyplynulo, že on by o to ani nestál...