96 hodin: Odplata (2012)

K pobavení a zasmání tak akorát. Zařadil bych to na úroveň Bondovek s Pírsingem Brosnenem. Akorát tam mohlo být víc vtipných hlášek. Jako třeba Kimina poslední hláška (Daddy, don't shoot this one, I really like him)....akorát kdyby Kimin boyfriend byl Albánec....nebo cigán.

Líbáš jako Bůh (2009)

Po dlouhé době jsem se odhodlal podívat na nějaký CZ film z poslední doby. Po shlédnutí tohoto paskvilu mám zas na dlouhou dobu vystaráno. Jedna pecka za to, že to nebylo tak trapný jako Kameňák pana Trošky.

Bathory (2008) odpad!

Tohle má být historické drama a nejdražší česko-slovenský film???...Vypadá to spíš jako nepovedená pohádka s absolutně zmateným příběhem a nijakou atmosférou.

Nebezpečná metoda (2011)

Tenhle film vypadl z harddisku rychleji než Slováci z minulýho MS v hokeji. Příběh nuda, dialogy o ničem. Keira se pod vidinou zlatého glóbu snaží důvěryhodně zahrát roli psychicky narušené osoby, ale nechtěně se při tom metamorfuje do role vetřelce. Větší přehrávání jsem snad neviděl ani u Jackieho Chana. Jednu hvězdu dávám za Vigga, kterej podal standardně skvělej výkon.

Insidious (2010)

Atmosféra tohoto kousku je výborně zvládnutá až do chvíle, než si vymítání ďábla spletou s branným cvičením a hlavní vymítačka si nasadí plynovou masku s chobotem. Do té chvíle nadprůměrný horor.

Pixely (2010)

Zas mám chuť si zahrát pecky ze starého dobrého Sinclair ZX Specrum +. Perfektní video.

Barbar Conan (2011)

No, tak tohle byla opravdu ztráta času. Film je naprosto bez nápadu, atmosféry, napětí a vůbec všeho, co jsem od Conana očekával. Herecké výkony jsou na úrovni komparzu z Četnických humoresek a bojové scény naprosto chaotické. Snad horší choreografii má už jen Karate Kid. Jednu pecku dávám za vypůjčené rekvizity - rukavici Freddyho Krugera a helmu Petra Čecha.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Tímto končím s podobně laděnými filmy, kde hlavní náplní je rozmlátit co nejvíc drahých aut, vystřílet co nejvíc patron, skákat s těhotnou ženskou po střechách ve slumu aniž by potratila a to všechno za drsných hlášek Diesela a Rocka a černošské muziky. A aby se to dobře prodalo po celým světě, tak tam naflákáme od každé národnosti někoho. Snad tam chyběli jen Eskymáci.......... Mimochodem nesprzněněj natočenou rvačku jsem neviděl. Ostatní dobře popsal verbal.

Život (2009) (seriál)

Velice pěkně natočený dokument s okouzlující hudbou. Tvůrci si ale vybrali z každého druhu ty největší pecky, kterým věnovali pramálo času, čímž je tento dokument dost málo o informacích, ale spíš o efektech. Další pecku ubírám za komentář (moje vlastní averze vůči britskému přízvuku, která pramení z let strávených na PEDMUNI, kde se v době mého studia zdržovala hrstka britských homosexuálů). Sorry, ale Steve Irwin je lepší.