• Pohádka

Podzim v New Yorku (2000)

Richard Gere jako sprostý záletník, Winona Ryder jako nešťastná dívka po pubertě...a vznikla z toho ubrečená love story, na níž je nejpoutavější závěrečná snaha hlavního hrdiny sehnat lékaře. Přece jenom je to příliš předvídatelné.

Legenda o Mulan (1998)

Jedna z nejkouzelnějších Disneyovek s hodně kvalitním českým dabingem (Pavel Kříž je jako Mushu nepřekonatelný) :)

Televizní noviny (1994) (pořad)

Zaujalo mě, že i Televizní noviny se dají hodnotit. Nu, jsou tak říkajíc "akčnější" než ty na ČT, jenže nemají takovou zpravodajsou hodnotu. Každá reprtáž navíc končí stereotypním: "Více na tn.cz". A co se týče moderátorů, raději pomlčím...nemusela bych se vyjadřovat slušně

Šílená / Krásný (2001)

"Ono je nějaké romantické drama s Dunstovou hodnoceno tak slušně? Tak to musím vidět." Taková byla má reakce před shlédnutím tohoto filmu. A reakce poté? Nejprve shovívavý úsměv, ale i stopa nadšení. Příběh byl krásný, ale v některých částech těžce naivní (nevím, nevím, jestli by sedmnácitelý kluk zahodil svůj sen a priority kvůli nafoukané a laxní dívčině...). Co se zpracování týče, dalo se to udýchat, v jedné části mě to trochu nudilo (ale jinde jsem se naopak nemohla odtrhnout :)), zato obsazení herců mě potěšilo. Tady mi Kirsten Dunstová ukázala, že není jen Spidermanova holka.

Kdopak by se vlka bál (2008)

Překvapivě dobrý film v rámci české kinematografie. Moc hezky zpracovaný nápad na film pro víc generací, herci, dospělí i dětští, předvedli skvělé výkony a mně bylo v některých situacích líto, že se mnou v kině nebyla mladší sestřička.

Láska na inzerát (2005)

Co se může vyklubat z něčeho s názvem "Láska na inzerát"? Čekala jsem něco mnohem, mnohem horšího. Proto jsem byla mile překvapena, že i romantická komedie může být v některých částech tzv. inteligentní. Nepopadala jsem se sice za břicho, občas mi některé situace přišly hloupé, ale tak nějak roztomile :) Nutno dodat, že takto strávený sobotní veřer nebyl ztracený (přestože jsem k televizi usedala jen kvůli Johnu Cusackovi, kterého mám ráda už od pouhého přečtení Všech mých lásek.) A originální název, Must love dogs, je mnohem sympatičtější :)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

První půlka filmu by byla možná i za víc, ale ve druhé části jsem se trošku ztrácela. Obrvské množství akčnéch scén, spousty efektů (sice krásných, ale moc četných) a také neustálé hrdinovo "Běž, běž!" nebo "Dělej, dělej!" (možná chyba českého dabingu, ale i tak mě to rozesmávalo) mi drobet zkazilo dojem.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Ne, parodie a navíc absurdní komedie s Adamem Sandlerem nejsou můj šálek čaje. Sledovala jsem to s hrůzou v očích a výrazem nechutenství. Ta hvězdička je nejspíš jen za opravdu dobrý přízvuk hlavního hrdiny :)

Ďábel nosí Pradu (2006)

Jedna z takových relativně příjemných komedií, kterou jsem shlédla ze sedadla autobusu. První půle filmu mi přišla příliš klasická (z ošklivky se rázem stane princezna a získá výhodnou pozici ve firmě), druhá půle byla rozhodně lepší a měla myšlenku (ačkoli ohranou).

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Tenhle seriál jsem jako malá moc neprožívala, ale pak jsem si to vynahradila při růstu sestřičky a při hodinách fyziky. Ačkoli ty nové díly stojí za houby, stará verze je kouzelná. A má skvělý hudební doprovod.