• Pohádka

Austrálie (2008)

Co na tom tolik lidí vidí? Nezaujala mě ani zápletka filmu ani hlavní hrdinové (Nicole Kidman mi s touhle rolí hluboce klesla, Hugh Jagman ještě níž.). Přesto jsem přežila téměř do konce...

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dokud jsem tento film neviděla, podle obsahu jsem nemohla uvěřit, že to může být lepší než tolik opěvovaný Forrest Gump. Po shlédnutí se ale Vykoupení zařadilo mezi mé oblíbené filmy. Je to totiž snímek přímo nabitý emocemi. Navíc už od začátku si člověk přeje, aby to dopadlo dobře, podvědomě ale věří, že hlavnímu hrdinovi osud přát nebude. Tím větší je pak překvapení při grandióznm závěru.

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

Pan Blahoš, kozelník Zababa a všechny ty mašinky s lidskými vlastnostmi, krásně nakreslené a doplněné vyprávěním Vladimíra Ráže...co víc dodat?

Bosé nohy v parku (1967)

Celkem zvláštní příběh, ale sympatické podání ze strany obou hlavních hrdinů. Jane Fonda mi ze začátku těžce lezla na nervy svou šíleností, ale nakonec to k filmu patřilo a bylo to na tom to nejhezčí. Hned po sarkasmu Roberta Redforda.

Za humny je drak (1982)

Že je drak blbě animovaný? Vždyť to je z roku 1982, čemu se kdo diví? Samotná pohádka je hezká, líbí se mi herecké výkony, a když vidím Jana Šťastného a Maroše Kramára, je mi do smíchu v porovnání s dneškem :)

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

tento díl byl asi lepší než jednička...takový ryze vysokoškolácký, s nepostradatelnou poetikou a báječným Mirečkem :)

Svatby podle Mary (2001)

Tento film jsem viděla víckrát a to z jednoho prostého důvodu: nikdy si nejsem jistá, jesti ho znám nebo ne. Prostě ve mně nezanechal nějaký hlubší zážitek a řadí se k těm desítkám dalších filmů, které jsou sice hezké, trošku přihlouplé a ale hlavně "na jedno brdo".

Batman a Robin (1997)

Poprvé jsem tohoto, pravděpodobně nejšílenějšího Batmana viděla ještě jako dítě ve školce a byla jsem jím nadšená...očividně, časem se vkus mění (naštěstí) :) Ale přesto se ráda podívám na tento nezdařilý pokus o Batmana s Umou Thurman, kterou sice zbožňuju, ale tady se mi hnusila...

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Jako dítě jsem tento film neměla ráda (něco s medvědy a cibulí...:D), a když jsem se na to podívala později, už to pro mě němělo to správné kouzlo a nikdy mi to nepřirostlo k srdci.

Super náhradník (2006)

Námět filmu není špatný, člověk by navíc řekl, že na Shakespearovi se nedá nic zkazit. Omyl! U některých scén vám místo původně zamýšleného smíchu vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Ale nutno dodat, že se na to dá dívat až do konce.