Rick a Morty (2013) (seriál)

Season 1: 10/10 // Season 2: 10/10

Nová holka (2011) (seriál)

Season 1: 7.5/10 /// Season 2: 5.5/10 /// Season 3: 5/10 a vzdávám to.

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Brilantní McConaughey a místy skvělá atmosféra amerického vidlákova... a nic moc navíc. 6.5/10

Deadpool (2016)

Strašlivě sympatický počin s velikým srdcem, ač prázdnými kapsami. Proč jen za tři (alespoň napoprvé), i když jsem se v kině za břicho popadal jako všichni kolem? Protože jsem sprostý story-nazi a Deadpool je se svým jednoduchoučkým originem mnohem spíš nepříliš vychytralý pilot seriálu než plnohodnotný film. Což zamrzí, zvláště když se scénáristé titulují jako "the real superheroes here" a v několika okamžicích (navození silného a uvěřitelného vztahu mezi hrdinou a jeho dívkou během jediného kraťoučkého dialogu) ukazují, že na to mají. Rovnou se ale dosti těším na dvojku, které budou dolary od počátku padat z kapes a nebude se muset zdržovat žádnou back story. Brutální akci od začátku do konce proloženou tunami nekorektního humoru a CGI si rozhodně nechám líbit.

Gormenghast (2000) (seriál)

Velmi atmosférická omalovánka, i když se v druhé polovině lehounce bortí a z rozsáhlé a hluboké předlohy vybírá jen zkratkovitě. Doufám, že nové Gaimanovo zpracování dojde až do realizace, a že ten v o něco vícedílné sérii vše úspěšně prováže a obohatí vlastní imaginací. Zpátky ale k tomuto dílu s obrovskou poklonou všem zúčastněným hercům!

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Už v knize je celý koncept dvou paralelních příběhů bez jediného styčného bodu špatně, ale "minulost" je aspoň zábavnou exkurzí do historie s vtipnými a propracovanými (ač repetitivními) historkami. Ty jsou ve filmu ze tří čtvrtin vyházeny a ze zbytku zrychleny na sotva pár minutové gagy. Kdyby je vynechali úplně, příběh ze současnosti by pro neznalé předlohy vytvořil alespoň lehce zajímavý a zábavný film. Takhle vše jen bolí: podprůměrná režie, ochotničtí herci, neexistující tempo. Obrovská bída a zklamání.

Newyorská romance (2013)

Po syrové, od srdce Frames jdoucí autenticitě plné muzikantů přišel Carney s deklamovanými přednesy navoněných hollywoodských herců, skoro 2 hodiny mluvících o autenticitě... A to je zatracená podpásovka, kterou nespravily ani pohodové písničky a skvělý Ruffalo. A ano, odstřelit film v porovnání s Once je nespravedlivé, sám o sobě by snad stačil i na lehounký nadprůměr (srážený děsně špatným Levinem, nepovedeným castingem některých dalších rolí a kopírováním Californication ve vztazích ústřední rodinky).