Muž proti muži (2006)

Chtělo by to vylepšit. Chtělo by to ještě hodně vylepšit. Ale kdo by neměl rád tyhle zadumané filmy, složené ze záběrů na divokou přírodu, zamračených pohledů dvou protivníků, občasného nadpřirozena a všudypřítomné tíhy nemilosrdné osudovosti.

The Legend of Hallowdega (2010)

"A banana peel!" Jeden výbuch smíchu, který odůvodní do té doby pochybný pokus. Někdy to i stačí, i když pravda, spíš od studentů VŠ a amatérských nadšenců než od Gilliama.

Zelený sršeň (2011)

Námět vypadá fakt zajímavě... a v tom případě jsem tak dokonale zabitý potenciál už hodně dlouho neviděl. Obrovská nefunkční nuda zachraňovaná občas povedeným situačním fórkem a asi dvěma dobrými scénami.

Panna nebo orel (2010)

Je dobře, že existují filmy tak špatné, že vynudí z člověka i kocovinu. Díky za ně.

DC Showcase: Jonah Hex (2010)

Tak parádně atmosférický film už jsem dlouho neviděl, od začátku do konce jsem jej sledoval se zatajeným dechem. Po všech stránkách perfektní.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po první sérii za 4. Ne že by člověk neměl chuť výskat nadšením. Herci jsou do jednoho vybraní perfektně a perfektně hrají, kostýmy jsou ošetřeny s láskou a náklady a Martinův bedlivý dozor nad celým projektem je znát. Potěší i naturalističnost, kterou svým seriálům HBO dopřává. Nicméně stále je vidět, že předloha je až příliš rozsáhlá, až příliš zamotaná, a že se musely dělat občas dost velké zkratky, takže jsem opravdu rád, že jsem si před začátkem série knihu přečetl. Taky zamrzí přeskakování bitev (SPOILER - třeba bitva naznačená tím, že Catelyn čeká na Robba a dojetím pláče, že přežil, vyznívá i přes sílu okamžiku prostě... levně - KONEC SPOILERU); kdyby na ně někdo v další sérii přihodil "pár" milionů, vůbec bych se nezlobil. (více k první sérii zde)

Steamboy (2004)

Moralizování jak ze školky nepotěší, ale pro ten bombastický vizuál a neuvěřitelnou kopu steam-nápadů jej klidně odpustíte. Nezbývá než zírat...

Lidice (2011)

Špatně natočená, emocí zcela prostá bída. Průšvih.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Pastelové barvičky, kam se podíváš a roztomilkatost z toho teče po hektolitrech, takže člověka celou dobu brní zuby, ale když se chce nechat na chvíli dojmout a zapomenout, že ne všechno se v životě tak krásně třpytí, poslouží Flipped na výbornou.

Expres foto (2002)

Filmy, které jsou od začátku (velmi zdařilou) psychologickou sondou, potřebují skvělého představitele postavy, na které má být provedena, a Robin Williams mi víc než kdy jindy dokázal, že je PAN HEREC. Dále bych chtěl poděkovat všem zúčastněným, že mi připomněli, proč tak miluji akt vyprávění. (V několika chvílích scénář činí podezřelé zatáčky a nechává věci podivně nedořečené, ale to se bez problémů ztratí.)