Strom života (2011)

Mít dostatečná slova, složil bych báseň. Mít barvy, věnoval bych Ti, Živote, obraz. Mít tóny, byla by to symfonie. Takhle se jen pokorně skláním v němém úžasu. (Snad jen... Je krásně symbolické, že ve Stromu slyšíme Smetanovu Vltavu. Malickův film - řeka (viz Luděk Čertík např. zde ) tu shrnuje a překonává sám sebe, načež se rozlévá do moře. Bude velmi zajímavé sledovat tvůrcův další krok.)

Nový svět (2005)

Pocahontas bez mluvící vrby, zato prodchnutá Malickovou tolik mi blízkou poezií Života. Terrenci, já ti to žeru i s navijákem!

Hledání Země Nezemě (2004)

Prostý, leč nádherně ztvárněný,možná šestákově, ale přesto barevně kouzelný příběh o síle fantazie, který úspěšně připomíná dětství - třeba to vlastní, strávené mimo jiné s jiným báječným filmem, Hook, s nímž sdílí skvělého Dustina Hoffmana. Země Nezemě tentokrát pohnula tohoto cynika k slzám.

Borgiové (2011) (seriál)

1. série: Seriál se v podstatě drží zaběhlých stereotypů Kmotra, což by mně osobně ke štěstí stačilo, církví je koření jen trošku, což je škoda; charaktery ale zůstávají nepříliš prokreslené (zvláště Ironsův papež je toliko neproniknutelnou kamennou maskou) a téměř neprocházejí vývojem. Celkově má nakonec člověk pocit, že se toho až tolik nestalo. Prozatím velmi silné 3 *.

Templář (2011)

Všechno, co si může člověk v kategorii "Partička extrémně sympatických správňáků brání hrad proti mnohonásobné přisile zlounů, vedených neméně sympatickými bad-ass drsňáky" přát. Nemůžu si pomoct, musím nadšeně zavýsknout a zatleskat.

A-Team: Poslední mise (2010)

Škoda, že v poslední třetině ztrácí dech, protože do té doby šílenost, u které jsem se bavil tak, jako už hodně dlouho ne!

Tenká červená linie (1998)

Kdyby všichni vnímali svět jako Malick, bylo by to místo, kde bychom chtěli žít.