Šestý smysl (1999)

Hodnoceno po druhém zhlédnutí (s odstupem několika let)... bál jsem se, jak bude film fungovat s předchozí znalostí pointy, fungoval ovšem snad ještě lépe než napoprvé. Všechny dialogy a většina scén dostaly mnohem větší sílu a společně s kvalitním řemeslem zajistily plné hodnocení.

Muž ve stínu (2010)

V rámci žánru v podstatě bezchybné.

Počátek (2010)

Co je ještě lepší než když si režisér splní sen? Když ho zároveň splní i divákovi.

Číslo 9 (2009)

Naprosto nulový příběh, ale za animaci, kterou jsem si v kině opravdu užil, minimálně ty 3*

Solomon Kane (2009)

Jak pravil při sledování bratr těsně předtím, než Solomon zlikvidoval finálního bosse: "A teď se určitě stane něco, kvůli čemu to ztratí i tu jednu hvězdu za atmosféru." Inu, já za ni chtěl dát 2, takže končím s jednou. Tak idiotský scénář (spolu s dementní režií a superklišoidní kamerou) jsem neviděl od nového Souboje titánů. A jakkoli mám Purefoye rád, s těmi hláškami, co mu scénáristé vnutili, to neuhrál ani on.

Maraton lásky (2007)

Komedie (?) (Ale jo, místy jo), kterou drží nad vodou Pegg s Moranem, kteří jsou prostě skvělí, ale Schwimmerova režie a scénář, který by se vešel na půl stránky, si vybírají krutou daň...

Dylan Moran Live: What It Is (2009) (TV film)

Stále spousta světlých chvil, ale celkově je vidět, že Dylan stárne, recykluje sám sebe víc než je zdrávo a snad už ani nemá co říct. S Monster, kterou jsem už několikrát strávil v křečích od smíchu, abych pak několik dní vážně přemítal nad jeho postřehy a myšlenkami, to nesnese srovnání. Předchozí věty je ovšem také třeba brát s tím na mysli, že Moran je stále Moran, bůh satiry.

Sexy 40 (2009)

Příliš pomalý rozjezd s potenciálem zabít veškerou chuť koukat se dál, ale dále příjemný, ač hanebně průměrný film s poselstvím, že je-li něco psáno na čáře osudu, časem k tomu život dojde. Což je jedna z těch naivních lží, které je třeba si připomínat, aby se člověk nezbláznil zoufalstvím. Každopádně... je nutno nečekat nic a zhruba to člověk dostane. Takové filmy ovšem potřebujeme stejně jako ty, které se řadí do zlatého fondu.