Beulein (2011) (seriál)

Zajímavý seriál z prostředí neurochirurgie. Hlavní postava je sebestředný psychopat od začátku až do konce. I přes zjevnou lékařskou kompetenci mu uniká lidská stránka nejen povolání, ale i života. Docela dobře jsou zobrazeny vnější i vnitřní tlaky na obsazování pozic a výzkumů.

Láska s čokoládovou příchutí (2019) (seriál)

Po dlouhé době konečně jeden seriál v klasické linii seriálů 15-20 let zpátky. Sleduje životy hlavních hrdinů od dětství do dospělosti. Významnou roli zde zastává hospic jako jedno z nejdůležitějších míst, kde se přetváří jejich charakter. Mezi na smrt nemocnými a umírajícími není prostor pro neužitečné jednání. Zajímavě podané jejich osudy a celkový význam hospice pro rodiny umírajících. Výkony všech herců (a zejména dětských) jsou velice dobré.

Žít (2018) (seriál)

Skvělý seriál, velice realisticky podává boj o moc v rámci nemocnice, kdy lékaři musí jít mnohdy až za hranu svých možností a ochoty propagovat a předepisovat konkrétní produkty. Stejně jako skutečnost ani zde není vše jen černobílé, tím se velice blíží reálnému nátlaku kdekoli.

Nangmandagteo Kimsaboo sijeun 2 (2018) (seriál)

Pokračování problémů ve venkovské nemocnici a doktor Kim má zase odpověď a řešení na vše. Zachovalo si to docela slušnou úroveň, jen teda nevím, jestli bude ještě třetí sezóna.

99 eokeui yeoja (2019) (seriál)

Týraná manželka jednoho dne přijde k milionům a tím se roztáčí kolo neuvěřitelných situací na hraně života a smrti. Chtíč po penězích zabije zdravý rozum u některých zainteresovaných a pak to dopadá špatně. Celkově zajímavé drama podbarvené líbivou hudbou.

Beullaekdok (2019) (seriál)

Seriál z prostředí školy z pohledu učitelů, zajímavé pro kantory. Úplatky, protekce, tvrdá dřina i kritika při sebemenší snaze o změnu systému výuky.

Dětský doktor (2013) (seriál)

Viděla jsem nejdřív americkou verzi a až posléze jsem se dostala k původní předloze. Musím říct, že jsem spokojená s oběmi. Důraz na začlenění kolegy se specifickými potřebami je fajn, reakce okolí taky odpovídají a románové klišé nic neubírá na lidském rozměru celého seriálu.

MUDr. Romantik (2016) (seriál)

Více než dobrý seriál z lékařského prostředí. Není nouze o vtipné momenty, celkové obsazení je taky slušné.

Ssaikopaeseu daieori (2019) (seriál)

Slušná komedie. Ušláplá kancelářská krysa utrpí ztrátu paměti a myslí si, že deník psychopatického vraha, který našel, je jeho. A podle toho se začne chovat 😂 o vtipné scény není nouze, na odreagování dobré.

Důležité osoby (2019) (seriál)

Výborný seriál, zajímavé prostředí, vhodný konec. Osazenstvo se potýká s různými životními situacemi od nevěry přes otázku (ne)pořízení dalšího potomka, zadlužené matky, nemanželské dcery, do toho boj o ředitelské křeslo ve společnosti. Velice přirozeně ukázány důsledky nevěry se všemi nepříjemným konci jako rozbití rodiny, osamělost každého aktéra včetně milenky. Rozhodně doporučuji ke shlédnutí.