• Pohádka

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

Pamatuji si, když jsem seděla s kamarádkou před televizí a při našem zatmění mysli jsme si omylem TV přepli právě na tento seriál. Také si pamatuji, že tam byla zrovna scéna, kdy Krejčíř vstoupí do místnostní kde právě - úplnou náhodou potkává Jandovou. Jejich dialog zněl: "Ahoj", "Ahoj", "jak se máš", "já dobře a ty?" vím jak jsme se nasmály, jelikož jsme přesně tento dialog odříkaly dříve, než postavy v televizi. A v tomto duchu se nesl celý díl a troufám si říci, že i celý seriál. Kdyby jsme tady měli k dispozici tolik oblíbené smajlíky bez rozpaků bych dala takový ten zelený obličejík, který zvrací. Přesně takhle jsem se totiž cítila při sledování tohoto paskvilu.

Pravá blondýnka 2 (2003)

Lepší? - v žádném případě, Odvážnější? - jak se to vezme a Blonďatější? Tak to na stoprocent, pokud vezmeme jako fakt to, že mají být blondýnky opravdu neskutečně dementní postavičky. Ale na druhou stranu já bych toto zprození čehosi tas až tak nezatracovala - a ta její čtyřprocentní krysa - pardon pes - no odpad si myslím zaslouží jiné hovadinky.

Vrah skrývá tvář (1966)

Rudolf Hrušinský jako major Kalaš mi ukradl srdce - já si tohoto kriminalistu zamilovala.

Dům harmonie (2005) (TV film)

Dávám tři jen proto, že jsem měla čest tu knihu číst a byla jsem z toho příběhu nadšená. Když jsem pak úplnou náhodou mrkla do televizního programu a zjistila, že běží v tv film stejného jména nadšeně jsem si před obrazovku sedla a koukala a koukala až do konce i na druhý díl. Nebýt té knihy dala bych mnohem méně, ale to své oblíbené spisovatelce udělat nemůžu. Co v tom filmu bylo tak špatně? Nejspíš, že kniha pojednává a životě jedné generace od cesty mladé Japonky až po její stáří, kdy vychovává svou vnučku. Tak jako v životě pojednává o tragédiích, láskách, prohrách i vítěztvích, ale bohužel film z knihy vytáhl jen další řádkovou romantickou mini zápletku a udělal z tohoto příběhu úplně zbytečně jen béčkový románek.

Hříšný tanec 2 (2004)

já si prostě nemůžu pomoci. Klasický příběh zasazený do neklasického prostředí, tedy alespoň pro mě. Jeho velké mínus? Největší mínus prostě vidím v tom, že jej tvůrci vůbec pojmenovali Hříšný tanec. Ano hudba se do této doby nehodí - neboť taková Christina určo za kubánské revoluce nebyla na světě - ale co, rytmem se tam hodila. No beru v potaz, že je to vlastně filmíček pro dívky pubertálního věku, které prostě mají slaďáky rády - a já ač nejsem puberťák si prostě tyto slaďáky někdy velmi ráda skouknu. Prostě proto 4*

Sedmý hřích (2001)

Antonio Banderas jde tak trochu mimo mě a Angelina Jolie úplně, kdybych byla chlap možná bych hvězdu přidala, ale jelikož jsem ženská nezachání to ani Angelininy křivky.

Zámek hrůzy (1999)

Musím přiznat, že jsem hrozná poseroutka. A ač mám ráda horory, zásadně se na ně dívám odpoledne - aby zpod gauče na mne nevyskočila nějaká příšera. Tento snímek jsem však skoukla večer a světe div se já se nebála, bylo to příliš slabé i na takovou slabou duši jako jsem já → a to je velké zklamání.

Evita (1996)

Nikdy jsem nebylla moc velkou fanynkou Madonny, tedy až do doby než jsem shlédla Evitu. Zde se mi Madonna najednou jevila jako elegantní dáma, která se uměla sžít se svou rolí a dokonce i příjemně zazpívat.

My Fair Lady (1964)

Nejkrásnější muzikál, s dobrou dávkou humoru okořeněný o tu pravou romantiku.

Protivný sprostý holky (2004)

Když si zpětně připomenu jiné teenage komedie - musím své hodnocení zvýšit, je to klasický průměr, ale oproti jiným neurazí.