Riskuj! (1994) (pořad)

Ano, vybaví se Jan Rosák a občas také pračka, jako výhra na konci. A nebo vysavač (v těch dřívějších dílech). Další záležitost, která mě bude provázet celý život, vždy bude v mé paměti zasutá vzpomínka na hodiny strávené u tohoto blafu.

Bingo (1994) (pořad)

Abych nezůstal stranou, mě tehdy bylo cca 6-10 let, takže si nepamatuji skoro nic, kromě dojmů. Tenkrát se mi to světe div se líbilo, vždy jsem se vracel domů, abych se na to mohl podívat. Také jsme si párkrát vsadili, ale nic nevyhráli. Ona ta soutěž vlastně byla nakonec podvod, nebo se mýlím ?

Videostop (1985) (pořad)

Jeden z nejlepších pořadů, které jsem viděl. Byla na něm vidět hezká staromódnost. V dnešní přeamerikanizované produkci se už těžko hledá. Nejlepší byl díl se Županičem, na ten si dobře pamatuji.

Zvětšenina (1966)

Přehnaně krutý, on se jen baví, je to pro něj celé pouhá hra.

Zabriskie Point (1970)

Podle mého nedoceněný film, který krásně ukazuje dobovou atmosféru. Mám pro tyto filmy slabost, tenhle patří mezi nejlepší z nich. A Pink Floydi k tomu.

Podraz (1973)

Atmosféra, největší deviza filmu. Tito dva to dokázali už v Butch & Sundance, jako kriminálníci jsou prostě roztomilí. Člověk jim přeje.

Podfukáři (2004) (seriál)

Seriál s vlastní osobností. Všichni mi přijdou velmi charismatičtí, až na nesympatického nováčka (nemám rád jeho drzé vystupování). Albert je prostě zlatý, tomu bych věřil snad cokoliv. Ano, každý díl je originální, tvůrci věděly kdy skončit a tak nevyšlo zas tak mnoho epizod (vemte si, 24 dílů je vlastně jedna série StarGate SG1, nebo dvě série The Sopranos). Celá stopáž padesáti minut je plná napětí (ne jestli jim to vyjde, ale jakým způsobem jim to vyjde. Úspěch je přeci jistý) a člověk se nenudí.

Divoké kočky (2000)

Jeden z těch lepších filmů horšího zaměření, které jsou ale od začátku předurčeny k tomu nedostat více, než tři hvězdičky. Téma mi není moc blízké, ale zde se mi to líbilo, něčím mě tento film zaujal. I když ho samozřejmě snižuje spousta věcí, již zmíněných od ostatních.

Číslo 5 žije 2 (1988)

Rozvíjí myšlenku prvního dílu, ale zároveň tím něco ztrácí. Ne tak dobrý, jako jednička, ale i tak má co nabídnout. Horší čtyřka.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Jeden z nejlepších animáčů, které jsem kdy viděl. Mnohem lepší, než Tom & Jerry. CCCP má hodně co nabídnout.