Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Dusné vlhko střídajíc zaprášené plochy oslněné prudkým sluncem. Tým vyšetřovatelů v čele s neskutečně charismatickým Horatio Cainem. Právě jeho osobnost je tím hlavím důvodem, proč mám tento seriál daleko raději, než NY a LA. Když to circa před dvěma rokama dávali na Nově, spolu s Dr. Housem to byl jediný seriál, na který jsem koukal. Zrovna taková docela dobrá kombinace, i Carusovo dabing je skvělý. Byla to první kriminálka (CSI), kterou jsem viděl a tak celé prostředí pro mě bylo nové. A postupy - detailní záběry, rekonstrukce, maximální přiblížení, nadpřirozené (téměř) technika. Horatiovo lidskost je mi blízká.

Mravenčí polepšovna (2006)

Hmyz sice moc nemusím, ale stejně jako A Bug's Life, Ant Z, tak i tento se mi celkem líbil. Naše malá byla nadšená, pro tříleté děcko je to asi jeden z těch nejlepších. Má to animaci, má to spád, není to tak "škodlivé", jako spousta ostatních amerických věcí.

Pink Floyd: Živě v Pompejích (1972)

Podle mého nejlepší vystoupení Floydů. V době, kdy ještě měli mezi sebou celkem dobré vztahy, kde se odehrají většinou jejich dlouhé písně (už jen samotná Echoes, zde rozdělena na 1. a 2. část, dohromady má snad 21 minut. Astronomic Domine krásně sekunduje druhá vesmírná Set the Controls for the Heart of the Sun, Carefuly with that Axe, Eugene pak zase doplňuje One of These Days. A štěkající pes při blues variaci ? Sem s ním. Slabší v něčem, lepší zase v něčem jiném, mi přišla A Saucerful of Secrets. Vanoucí vítr ke konci písně a "nebeské" (anglicky celestial, to jsou prostě nebeské) hlasy, to se rovná skoro extatickému zážitku. Hochům bylo tenkrát přibližně 30 let, byli na svém tvůrčím vrcholu, ze kterého vzniklo další 4 úspěšná alba (Temná strana, Přeji si, Zvířata a Zeď). Právě Dark Side of the Moon je tu v speciální verzi, která má asi o 30 minut déle (odhaduji) zmiňována, protože jsou tu záběry ze studia, kde točili interview. Pár zkoušek z nahrávacího studia se zde také objevilo, různé variace na "On the Run", "Us and Them" a hlavně "Brain Damage", kde David Gilmour přidává jakési "extension", prodloužení k nahrávce. Těžko to vysvětlím, to člověk musí slyšet. Hoši hodně jí (jsem si jist, že nadměrná konzumace jídla nemá žádnou spojitost s tím, že prý brali drogy ... ), smějí se, mají pár hádek a debatují o hudebním průmyslu a životě. Je to zajímavé. V písni One of These Days má Nick Mason hezké tričko, také mu tam o minutu později, než hlas řekne "One of These Days I'm gonna cut you into little pieces" mu upadne palička, sekundu-dvě mlátí rukou a poté vytáhne náhradní, v jiné zase Roger Waters fanaticky mlátí do gongu, též zajímavá scéna. Resumé - Už jen ta volba prostředí, vulkanické Pompeje, už jen ta volba publika - vlastně je to koncert pro nepříliš náročné diváky - zvukaře. Komorní koncert, ale tím spíše tam vyniknout jednotlivé výkony. A ještě k tomu jsem Pink Floyd maniak, nemohu jinak, než za *---*---*---*---* Díky tati, že v mých téměř 20-ti letech neposlouchám techno, či hip-hop, ale že jsi mi ukázal cestu k tak skvělé hudbě.

Panika v Needle Parku (1971)

Velmi sugestivní film. Must-see pro každého, kdo se zajímá o drogovou tématiku, ať už je proti ní, nebo naopak sjíždí denně rajské vlny.

Spiderman (1994) (seriál)

Seriál mého dětsví, na který jsem se díval na Nově a později i na Supermaxu. Viděl jsem ho poměrně nedávno znovu a musím říci, že mě stále baví se na něj dívat. Komiks je lepší (a také starší, zasazený do 50.60. let namísto 90., jako je to v seriálu), jsou tam určité změny a spoustu vynechaných věcí, ale nevadí. I tak to vyšlo na pět sérií. Takže má nejoblíbenější dětská trojka, Spiderman-Batman-Superman, řazeno dle kvality animovaného zpracování.

Threshold (2005) (seriál)

Seriál na mě silně zapůsobil svojí atmosférou, herci mi byli sympatičtí příběh též na úrovni. Výběr prostředí - temná nákladní loď, stará čistička odpadních vod, škola, prostě klasické hororovky. Pátý díl pro mě byl celkem zklamání, což ale vynahrazují ostatní.

Hellsing (2006) (seriál)

Po skvělé původní sérii bylo toto velké zklamání. Grafika se mi zdála jako 3d, nebo alespoň lehce do 3d položené 2d kresby. Každopádně o hodně horší, než původní Herusingu ve většine oblastí. Rozšíření děje je jedna z těch kladných stránek, stejně jako příběh vyprávěný trochu jinou cestou, též Seras Victorie se dočkala lepší osobnosti. Ale tím ty dobré věci končí, animace Alucarda se mi nelíbila, Seras též ne, už jenom z důvodu těch občasných fatálních animací (jak to jen říci, je to hned ze začátku - Victorie si uvědomí, že je upír a stíhají jí tam ghůlové ... strašná animace, nesnáším jí, jednoduchá grafika, trapné humorné zkreslení jinak vážného příběhu). Humoru obecně přibylo a je to jen ke zlu věci. Zápletka s nacisty je sice docela dobrá a postava Schroedingra potěšila. Celkově za lepší ***

Statečné srdce (1995)

Nejdříve Costner svůj Tanec s vlky a poté Gibson vytáhl tak trochu starší historii. Zvláštní, pár let po sobě, oba miláčci žen a oba filmy jsou dobré. Ti, kdo to viděli asi nikdy nezapomenou na scénu, kde se Skotové obrátí a vystrčí půlky. To asi ani nejde z paměti vymazat. Jako historický film zdařilý, ale nejenom tak.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Když se řekne post-apokalyptická hra, vypaví se mi Fallout. Když film, jasná volba je Šílený Max 2. Měl jsem možnost to poprvé slyšet s rychlodabingem, kazeta ze začátku 90. let. Zní to možná šíleně, ale přiblížilo mě to atmosféře zničeného světa. Hezká scéna na začátek nás uvede do děje, opevněná rafinérie je lokace sama pro sebe. Austrálie je přeci tak hezká země, není-liž pravda ?

Šílený Max (1979)

Amatérský ? Asi ano. Postapokalyptický méně než dvojka ? Je to tak. Atmosféra ? Zcela jistě !