Krásná pokojská (2002)

Nehezká Lopez boduje. Její hudbu může ještě někdo poslouchat, to uznávám že jsou takové typy. A i se někomu líbit, ale ne mě. Pro mě je to nezajímavá herečka v nezajímavém americkém zpracování o nule zezdola, která se snaží vyškrábat nahoru (ta je tak roztomilá, jéé-bléé). No není naše zpracování Popelky, jedno z těch dvou klasických - barevné, či černobílé, lepší ?

Comeback (2008) (seriál)

Parodie na metalové prostředí se mi líbí, tenhle styl tu ještě nebyl. Dejdara mám rád. Přehrávaný falešný smích nikoliv, ale nebyl ten snad i u Červeného trpaslíka, kterého máme rádi ? Horší průměr

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Nic pro mě, moc intrik, feminismu, babského kecání "u kafíčka". Ženské + ženské, to nedělá dobrotu, hlavní hrdinky se mi nelíbí a život na předměstí zoufalých žen také ne.

Wolfram - Robert Matula (2006) (TV film)

Navnadilo mě jméno výsadkáře - jmenovec. A celkem dobrý dokument, mám rád tyto historické kousky.

Invaze (2005) (seriál)

Seriál mi přišel neobvyklý svojí atmosférou. Navíc jsem ho viděl v době, kdy tu dávali ruskou Brigádu a tohle mi opravdu přišlo lepší.

Ďáblův advokát (1997)

Je tomu již dlouho, co jsem viděl tento film (jeden ze světlých momentů Novy). Rád se na něj někdy podívám znovu a myslím, že nebudu hodnocení měnit. Keanu Reevse mám rád, stejně tak Al Pacina. Oba se své role zhostili dobře, ale musím říci, že Pacino lépe. Má na to také už nějaké ty léta odehrané. Trošku mi tu vadili scény s hysterickou manželkou, ale překousl jsem je. AP má tak dokonale ďábelský výraz, že jsem mu toho pekelníka skoro i věřil. Korupce morálky je zákeřná věc, asi bych byl spokojen s oběma možnými konci, dobrým i zlým.

Hitlerovi muži (1996) (seriál)

Nemohu dát jinak, tento pořád (seriál? to přeci ne, je to dvanáctidílný pořad) je dobře dělaný. Hodnotit dokumenty je ošemetná záležitost, člověk má tendenci dávat co nejvíce. Zde to tak cítím, obzvlášť se mi líbil ten o Speerovi, o němž jsem si přečetl životopis na wikipedii. Sedělo to. Takže o těch, kteří mu pomáhali již víme. A o samotném H. se toho natočilo tolik, že samostatný díl o tomu, komu helfovali ostatní, nepotřebujeme. Vidět takhle ve zkratce, co vše se jim za tak krátkou dobu podařilo je neskutečné. Narodili se jako lidé, zemřeli jako zvířata. Hitlerovi muži.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Bohužel, snaha o CSI z české provenience moc nevyšla. Jako ano, rád se podívám na Kriminálku v prostředí pražském, ale křečovitá snaha o drsnost hlášek (tomu jednomu policajtovi bych to ještě věřil, ale tomu mladému ne), o CSI efekty a triky, to prostě nevyšlo. Dá se na to dívat, jde to snadno. Ale mám u toho pocit, že jsem to vše již někde viděl. A to celkem ve třech městech.

Šumná města (1995) (seriál)

D.Vávra si rád hraje, dokázal svoje lehce šílené vystupování už ve Sklepáckých produkcí, třeba i Kopytem sem - kopytem tam, nebo v České sodě. Ale zde dokázal, že zvládne i Stand-alone pořad. Opravdu, je jako dospělé dítě, které nás svojí hravostí nakazí a prostě se na popis různých krásných měst naší republiky rádi díváme.

Sex ve městě (1998) (seriál) odpad!

Ne, že by mě to moc nezaujalo. Ono mě to vůbec nezaujalo. Zatím v žádném věku, takže předpokládám, že se k tomu už ani nedostanu. Když to občas vidím v televizi, štve mě to. A SJP vypadá jako kůň, vrrrr, velmi přitažlivé. OK, někomu se asi líbí, někomu se líbí i Megan Fox, nebo dokonce Ellen Page. Lidé jsou různí, já zůstanu u ne-feministických záležitostí. Je hezké, jak mám nastavené uživatele Radyo-Tosim-Le_Chuck a za ně se ještě hodí podle bodů Gemini, všichni dali stejně, dvě hvězdy. Já dám ještě o jednu méně.