Nekonečný příběh 3 (1994)

Nezdál se mi zas tak špatný, když jsem ho v mládí viděl. Jistě, hojně se využívá slavného prvního dílu, který zná hodně lidí a mnoho z nich ho má rádo. Uznávám, že se využívá značka, ale (a to hodnotím podle zážitků z mládí, kdy jsem ho viděl, od té doby nic), líbilo se mi to. 15%

Sám doma 3 (1997) odpad!

Odpad za vyhrabávání mrtvoly, která měla zůstat ležet pohřbená. Byl to v tu dobu mělký hrob, tvůrci si mysleli, že lidé budou mít v povědomí kvalitu prvního a druhého dílu. A také že meli, proto této blasfemii dávám plný počet. Za Kevina! 0%.

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

Někteří nekrofilněji zaměření producenti se rozhodli, že tuto mrtvou záležitost znovu nakopnou. Neúspěšně, bez Kevina to nejde pánové a Kevin je na tohle už moc starý, takže čemu se to rovná ? = žádné další pokračování prosím.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Nula od nuly pojde, doufám, že je to poslední díl této kravosérie a nebudeme muset všichni přidávat odpad i na čtvrtý díl. Troška by měl zůstat u pohádek, ty mu jdou o něco lépe.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Hrůzné pokračování, jehož půdovní díl ode mě dostal 0. Tohle dostanu nulu také, protože je to naprosto to samé. Jiné vtipy, ale přísluší jim stejné vlastnosti. Viz. můj komentář k jedničce, nemění se to.

Kameňák (2003) odpad!

Někomu přijde tento film vtipný. Já se vtipům, které mě provázeli ze stránek různých dětských časopisů, televizních estrád na Nově (ach jak hluboko v braku tehdy Marty byl) a ústního předání (například na základní škole), většinou každý v počtu několika desítek poslechů, to nejde. Příběh je stupidní, ale o ten tu nejde, to vím. Samozřejmě, že tu jde jen o ty vtipy a normální, konzumní tvor (který většinou nepřijde na internet, nebo se nedostane na csfd ... a když už, tak neudělá vstupní test - což je jen dobře), typický Čech se u něj jistě bude bavit, také že patří mezi Troškovo oblíbené filmy, ale někdo jako já (a většina z vás tady na csfd, kdo hodnotí), kdo chce vidět inteligentní, či něčím zajímavé filmy, tady prostě nic nenajde. Tento film nemá hledačům kvality co nabídnout, nedokáže ničím zaujmout, jen scénářovitými (ten film si ani na nic jiného nehraje) výkony a stokrát slyšenými, hloupými vtipy (kolik stojí ? jako kolík ... trapné). Mimochodem, zdá se mi to, nebo je tento obrázek (nahoře, vedle herců) od K.Saudka ? Alespoň mi to tedy připomíná.

Trhala fialky dynamitem (1992) odpad!

Dva hlavní hrdinové jsou mi naprosto nesympatičtí, ani tu obézní Růžičkovou, ani jejího bratra (že by?). Téma filmu nic moc, občas ho dávají na Nově a mít co jiného na práci (což už teď mám vždy), nedíval bych se na něj dobrovolně. Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl, vesnické prostředí a vesnikost také nemám moc rád. 5%

2001: Vesmírná prda (2000)

Mám rád Leslie Nielsona, už od dob Připoutejte se, prosím! a Bláznivé střely. Ale i v jednotlivých parodiích, mám pro něj prostě slabost. Tento film je komedie a to se nemůže s Vesmírnou odyseou (které jsem dal pět hvězdiček) srovnávat. 40% za Nielsona, tu hezkou herečku (bezesporu), prostředí vesmírné stanice v blízké budoucnosti a známé parodované osobnosti.

BloodRayne (2005)

Pro filmy Uwe Bolla mám slabost. Jsou hrozné, ale je to přece jenom převedení počítačové hry, ač nekvalitní (to převedení, hra je vcelku dobrá). Je to strašným způsobem natočené céčko, výkony jsou úděsné a má to mnoho chyb. Je z toho cítit zhoubný vliv U.B. Ale to neznamená, že to budu odsuzovat. Krev jistě přidá mnoho % nahoru (v mém hodnocení). 35%.

10 minuta (2002)

Jak krásné srovnání válkou zmítané východní země v konfrontaci se západním. Film, který za tak krátkou dobu dokázal povědět to, co ostatní za normální stopáž. A vyzní to snad ještě lépe v krátkosti, to důležité bylo řečeno. Naprosto mě tu nadchla ta lehkost, se kterou je toto závažné téma řečeno.