Máma má raka (2016) (amatérský film)

Vynikající dílo, které řadou scének opravdu pobaví. Pro fanoušky ZNK povinnost. 80%

Jehovova pomsta (2010) (amatérský film)

Takový slabší snímek, nudný jako Jehovisti sami - ale to byl asi záměr. Rozjede se to až cca poslední čtvrt hodinu, kde jsou klasické fajn Řezníkovy klasické scény, které pobaví nejvíc z celého filmu. Zajimavý happy end, kdy hlavní hrdina zjistí, že je gay, a najde si lásku. Ok no. 60% a ***

Godzilla vs. Kong (2021)

Klasický film, u kterého když přeskočíte některé zbytečné dialogy a scény, rázem získává o hvězdičku navíc! Skvělé efekty a výprava je největší pozitivum filmu, tedy kromě MechaGodzilly na konci, která je prostě SUPER. Film je velmi důstojné pokračování, které je pro fandy povinnost, ostatní mu ale dají sotva tři hvězdy...Ale tak už to v této sérii bývá. 75% a ****.

Ghoul (2015)

Pěkný a průměrný horrorový film ala Blair Witch - a musím ho pochválit! I za průměrnost. Film nemá vlastně slabé chvilky, jen ten scénář je prostě předvídatelný, ale v daném žánru je to vlastně normou. Místy je to opravdu strašidelné! 60%.

Benedetta (2021)

Příklad, kdy se nevyplatí dbát na recenze, a kdy je lepší nejlépe o filmu nic nevědět. Hlavní je ve filmu osobnost Benedetty, jako vysoce věřící ženy, která skrze bolest - a posléze jak zjistí - skrz orgasmy - jde za svým cílem být skutečnou nevěstou Ježíše. Ano, nebýt erotiky, tak samotné téma není pro bžné diváky nic moc., a film by to mase diváků neprodalo. Tím spíše, jak je ve filmu kladen důraz na samotnou víru, respektive souboj osobní víra versus církevní hierarchie, respektive chování a fungování církevní organizace v reálném světě. Verhoven je starý zkušený provokatér, takže vzniklo vynikající dílo, které zaujme nejen velmi pěkně podanou láskou - i fyzickou, ale u mě především velice kvalitním příběhem. Skvělá výprava, herecké výkony, a kvalitní zpracování jsou třešinkou na dortu. 90% a *****.

Údolí slz (2020) (seriál)

Seriál, některými scénami jasně aspirující na pět hvězdiček (scény s Centuriony a některé bojové scény),který však sráží nelogické rozhodnutí v některých scénách (noční bunkr: budeme se bránit na zakopaných pozicích? Ne! zalezeme do bunkru, který se nedá bránit, a radši pochcípeme jako krysy), a místy podivným sledem událostí. Místy velmi napínavé, a místy celkem nuda. Škoda, potenciál to mělo po prvních dvou dílech na 5 hvězd rudé syrské armády. Takto dávám 80% a ****.

Poslední království: Sedm králů musí zemřít (2023)

Seriál jsem neviděl, ale film se snaží být historicky relativně přesný co se týká reálií, a kdo ví, třeba to velmi podobně bylo i ohledně tehdejších událostí. Herecké výkony asi i dobré, ale vadil mi střih. Celkově mě u filmu přišlo smutné, jak hluboko se po rozpadu Impéria dostala společnost ve vývoji nazpět...pokud to byl záměr tvůrců, pak se to povedlo. Film byl zbytečně moc konverzační - a na to neměl, bylo by lepší, kdyby se více bojovalo, což natočili skvěle, a ubylo méně zbytečných dialogů. 65%.

Alfa (2018)

Jednoduchý příběh, ale velmi pěkné provedení. Není k tomu asi nic víc co dodat. 60%.

Dravé ryby (1983)

Jasně pětihvězdičkový film se super režií, fantastickou kamerou - která je o level jinde, a skvělými výkony spousty známých až famózních herců. Mě to pomalé tempo ale přes všechny nesporné kvality filmu nějak moc nebavilo, sice je to taková road movie, ale asi mi k tomu chyběl le joint, respektive spíš obecně naladění. každopádně dávám 80%, a věřím, že bude spousta lidí, kteří dají víc. Fakt nechápu 73% průměr - kam dali lidé mozek? Ou shit, Gaussova křivka je neúprosná že...většina lidí nepochopí fine arts, ani kdyby jim vylezlo z prd*le. V tomto ohledu - zvyšuji na *****. Asi první film, který si to zaslouží, jakkoliv mě osobně tolik nebavil.

Notre-Dame v plamenech (2022)

Pěkně ztvárněné polodokumentární dílo. V podstatě hraný dokument. Lemplovství francouzů ve filmu, které kladlo hasičům všude překážky, je opravdu zarážející. Jaká škoda té památky. Ale film hodnotím dobře, je docela poutavý, pkné kamera, střih, režie, i herecké výkony. Celkově tak 80% a ****.