Troja (2004)

Film jsem viděl několikrát, budu hodnotit po aktuálním shlédnutí DC verze - a původní hodnocení zvedám na cca 91% a *****. Lépe se daný epos asi ani udělat nedal. Absolutní spokojenost. Film v DC verzi při hlubším zamyšlení v podstatě představuje historickou rekonstrukci události - a klidně tak to opravdu mohlo být, kdo ví. To už se nedozvíme.  Tato filmová rekonstrukce je v tomto ohledu i přes pár historických nepřesností prakticky dokonalá.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Nejsem takový fanoušek Maria, ani Nintenda, abych dal pět hvězdiček - nicméně těmto lidem rozumím. Film je pěkně propracovaný, zábavný, svižný, s mraky odkazů na různé Mario a Nintendo věci a hry. Oceňuji, že to zaujme a pobaví i člověka, který je nezaujatý. 80% a ****

Vládce Paříže (2018)

Výborná životopisná detektivka ze skvělého prostředí císařovy Paříže, která má slušný drive, vynikající výpravu a dobovou atmosféru ,a  opravdu výborné herecké výkony. Zvláště závěr naprosto vynikající. Hláška "to by mě zajímalo, kvůli kterému blci tak čekáme", načež vyjde sám císař, je famózní. Stejně tak rozhovory (všechny) s Josephem Fouché, který byl rovněž zahrán naprosto skvěle. Po jejich posledním filmovém rozhovoru je cesta Vidocqa přes nádvoří plné drilujích vojáků úplná bomba, asi jedno z nejlepších zakončení u všech filmů všech dob.  85-90%.

Gentlemani (2019)

Naprosto fantastická záležitost! Inu, Guy Ritchie - netřeba dalších slov! 99%.

Suburra (2015)

Brutální umělecké dílo, které strhne každého, a jakkoliv se mi vůbec nelíbilo, co film ukazuje - ta syrovost a hnus jsou natočeny naprosto mistrovsky. Neskutečné! 95%

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Vynikající dílo eposních rozměrů, které sice kazí drobné detaily, ale tváří v tvář vynikajícímu pojetí, zpracování, hereckým výkonům...a především samotnému příběhu ty drobné kapky skvrn na kráse nic neubírají. Líbili se mi temné vedlejší postavy jako "Elvis" Rockwell, který však mnoho prostoru nedostal - a pak především famózní supertemný padouch Hoover. (vsuvka - je sranda, jak se dnešní woke amerika snaží očerňovat takového bojovníka proti levičákům,, jako byl J. Edgar. Nikdy mu to nezapomenou ty rudá prasata, ani v seriálu :-) Na japonské straně Kido a Tagomi jsou naprosto vynikající oba dva. A Hlavní postavy? Julia Mills mi k srdci nepřirostla, to už spíš zdrcená Helen Smith. a John Smith? Kapitola sama pro sebe. Vzatý do kleští úvodním špatným rozhodnutím vstoupit do strany, mnohokrát hrozilo, že přijde on a díky němu celá rodina o život. A pak už se jen veze. Vždy kupodivu dokázal nejen přežít, ale ještě povýšit. V posledním díle série je to procitnutí opravdu bolestné, na vrcholu, a nakonec si prostřelí mozek. Bylo by přitom opravdu lákavé sledovat, jak konflikt pokračoval - po zničení Nebenweltu (hollywoodsky nutné pro dobrý konec, jakkoliv trapné) by se dalo skvěle bojovat po obsazení s Císařstvím - určitě ještě v mnoha sériích. Jako fanoušek Hearts of Iron jsem to úplně viděl, no nic, škoda, ale seriál i tak celkově - 95% a *****.

Shazam! (2019)

Není to sice vyloženě nuda, ale vtipných scének je pomálu, a nicmoc film jinak nenabízí. Těžký průměr. 60%.

Deprivační staniol (2007) (amatérský film)

Vynikající depresivní minifilm se skvělou atmosférou. ***** a 99%.

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Některé scény jsou naprosto super, a jakkoliv má film jednoduchý příběh, tak ok, asi jsem málo chlastal. Každopádně Řezníkova libovka ze života. 80%