Zabíjení (2018)

Samurajský film od Tsukamota je nepřekvapivě komorní, syrový a krvavý. A hlavně psychologicko-filosofující. Takže přesně to, co mám rád. Vlastně bych asi těžko hledal něco, co by mohlo být vzdálenější klasickým samurajským filmům. Tady noblesu rozhodně nehledejte. Z čehož také vyplývá, že to zcela jistě není film pro širokou většinu diváků, což ale platí o Tsukamotových filmech obecně.

Halloween (2018)

Babička Laurie alias Sarah Connorová byla super. Jen je škoda, že starej Halloween jsem viděl fakt dávno, takže nějakých odkazů, který jsou tu v komentářích zmiňovaný, jsem si neužil. Ale třeba si někdy dám komplet Halloweenovou jízdu a pak to určitě bude velice dobrý zakončení.

Mrtvý nebo živý (1988) (TV film)

Na tomhle westernu jsem byl jako malej v kině a pamatoval jsem si z něj jen to, jak měl hlavní padouch schovanou malou pistolku v holínce. A musím řct, že ten padouch - Jonh Stillwell - byl prostě výbornej. Ale i ostatní postavy byly fajn. I když je děj je dost jednoduchej a přímočarej - pronásledování zmíněnýho Stillwella a jeho kumpánů z vězení - tak jsem si to náramně užíval a byl fakt spokojenej.

Sázka na smrt (1988)

Zhruba do půlky jsem si říkal, že je to úžasný, že Drsnej Harry je první série, která nemá žádnej slabej díl. Respektive, u který nejsem schopnej vybrat nejslabší a kupodivu ani nejlepší, že každej díl má svoje. No, nakonec musím s politováním říct, že jeden nejslabší díl je, a je to tenhle poslední (očekávatelně). Ale zase na druhou stranu rozhodně není špatnej, je prostě jen dobrej. Zábavná kriminálka která nemá moc dalších výraznějších kvalit. Kromě Clinta. A to mi vlastně v zásadě ke spokojenosti stačí.

Mroží muž (2014)

Opravdu solidní divnost, u níž jsem fakt nevěděl, jak hodnotit. Ale nakonec musím pozitivně. Klasicky problematické je míchání hororu (nebo co to je... spíš bizáru) a komedie. A hlavně ze začátku ten vtip ukazuje, že hlavní hrdina je fakt - s odpuštěním - piča. Takže ho minimálně ze začátku ani nejde moc litovat. Ale pak... No... Nezávidím a nepřeju. A co se týče, zde v komentářích často zmiňovaného a ve filmu zpočátku naznačeného, vynechání sexuálního aspektu, to považuju jednoznačně za plus (a asi i za to přidávám čtvrtou hvězdu). S tím by se to zanořilo do vln "tuctových" bizardních prasáren, takhle je to prostě jenom hodně divný.

Náhlý úder (1983)

"V mých očích jseš jenom psí hovno. A to může stát spousta věcí... Někdo ho může sebrat lopatou ze země, nebo vyschne a vítr ho rozfouká, anebo ho taky může někdo rozšlápnout. Takže si dávej pozor, kam tě pes vykálí." Clint alias Drsnej Harry a jeho šlapání do výkalů, který mám tak rád.

U Zlaté rukavice (2019)

Co k tomu napsat? Všechno podstatný už tu napsal Flipnic a já s tím do puntíku souhlasím. Jenom jsem se nějak při sledování nemohl zbavit otázky "Proč na to vlastně koukám?" Mám takovej pocit, že nastal čas začít spolu s Nietzschem volat po přehodnocení všech hodnot a mého vztahu k podobným (ošklivým) filmům obzvlášť. Ale chcete-li opravdu něco hnusnýho vidět, pak samozřejmě vřele doporučuju.

Kulky spravedlnosti (2019)

Jakožto fanoušek Fallouta se těším na kdejaký post-apo a má-li bejt ještě trochu pošahaný, tím líp. Tady jsem byl ale z pošahanosti čím dál tím rozpačitější, až se rozpačitost přehoupla v otrávenost a dokonce snad i naštvanost. A pak najednou přišel konec a finální pointa, a mě se rozlil úsměv na tváři, protože to najednou začalo dávat smysl. A jestli jsem si v průběhu sledování říkal, že to teda dokoukám, ale už to nikdy znova vidět nechci, tak po dokoukání jsem zvědavý, jaké bude další shlédnutí s informovaností o tom, o co vlastně jde. Né, že bych to měl v plánu nějak brzo, ale rozhodně na to dojde.

Muži v černém 3 (2012)

Já musím říct, že jsem se velice dobře bavil. Po pár týdnech si toho sice asi moc pamatovat nebudu, ale minimálně Warhol a Factory byli super.

Kolskaja sverchglubokaja (2020)

Vzhledem k tomu, že mám (SPOILER!) fobii z hub, tak za mě dobrej horor. Je sice pravda, že to bylo trošku delší, ale po pravdě mi to ani nevadilo. Bohužel jsem neměl úplně optimální kvalitu videa, takže si nejsem jist, co je slabší technický zpracování (místy, místama je to v pohodě) a co je chyba na mém přijímači. Budu si to tedy v budoucnu muset užít ještě jednou.