• Krátkometrážní

101: Manoel de Oliveira očima Luise Miñarra (2012)

O Oliveirovi se toho božel moc nedozvíme neboť snad půlku stopáže tvoří záběry z ANGELIKY. Každopádně je zajímavé (a povzbuzující) vidět, kolik elánu v sobě ještě starý pán má. Snad se od něj dočkáme dalších vynikajících (a na zdejší databázi výrazně nedoceněných) snímků.

Ráj: Láska (2012)

Báječný Hotel Afrika. Dosud nejvtipnější Seidlův film, který se bohužel už zhruba po půlhodině totálně zasekne na místě, a pak už jen dokola opakuje ten samý vtip. Poněkud ubíjející.___Davson: Domnívám se, že rasismus a kulturní vykořisťování palčivou skutečností a závažným tématem jsou.

Crime Club (1973) (TV film)

Solidní krimi s Bridgesem v hlavní roli soukromého očka. Jedná se o jeden z řady "failed pilots" - TV filmů, které měly zahájit vlastní seriály, avšak neúspěšně.

Killer (1994)

Snad až příliš divadelně působící (sevřenost času a prostoru, strohé interiéry, role dialogů, rozdělení na "dějství" formou mezititulků), ale jinak vynikající neo-noir. Místy Shakespearovská tragédie, jindy ďábelsky černohumorná fraška. Nechápu, proč tenhle film nezná víc lidí.

Glee (2009) (seriál)

K smrti nudná bejkovina s tou nejodpornější hudbou, jakou jsem kdy slyšel. Hlavně nezapomeňte u sledování pít Coca Colu a po každé epizodě si stáhnout nové písničky na iTunes!

Sacudžin ken 2 (1974)

Pokračování zjevně šité horkou jehlou - vždyť bez flashbacků a "dokumentárních" představení karate má celá podívaná jen něco přes hodinu. Příběh stěží dává smysl a ubylo i krvavých soubojů, které první film posouvaly aspoň o jeden kvalitativní stupeň nahoru (gore tentokrát působí přehnaně, až sebeparodicky, viz gigantické oční bulvy). Naopak atmosféra je tady ještě zlověstnější a pointa jinak výborné scény v sauně, vzhledem k japonské minulosti ve druhé světové válce, značně zpochybňuje morální kredit filmových tvůrců.

Soultaker (1990)

Nepochopitelně nedoceněný film, který dokonce skončil jako součást jedné epizody Mystery Science Theater 3000. Tam se ale, jak píše režisér snímku, objevil ve výrazně prostříhané verzi a tak ani tolik nepřekvapí umístění ve stovce nejhorších filmů na IMDb. Původní, nesestříhaná verze, kterou jsem viděl, je ale výborným béčkem s promyšleným scénářem a svižným tempem. S ohledem na rozpočet prakticky dokonalá záležitost.

The Tonight Show with Conan O'Brien (2009) (pořad)

S přesunem do nového timeslotu a studia Conan ztratil veškerý svůj půvab. Jeho monology jsou nevtipné, skupina Maxe Weinberga prakticky neviditelná a smích Andyho Richtera rušivý. Svým způsobem je Conanova Tonight Show ještě horší než ta Lenova (a to už se dá co říct) a ukazuje, kdo je skutečným králem pozdně nočních show. Go Dave!!!__13.1. Naštěstí to vypadá, že se Conan už dlouho neudrží :) http://www.variety.com/article/VR1118013647.html?categoryid=11&cs=1

Pulsaciones (1984)

Dramatický příběh z prostředí profesionálního aerobiku a posilování. Kdo vyhraje prestižní soutěž Aerobithon? Bude to fitness centrum sympatického Rogera nebo konkurenční zařízení skupující nejlepší předcvičovatele z okolí?__Množství odhalených hrudníků (dámských i pánských), závod na rotopedech a choreografie, před kterou by zbledla i Olga Šípková. Film z jiné planety, z planety jménem 80. léta.