Útěk z Alcatrazu (1979)

Pro mě osobně docela zklamání. Celý film je v podstatě o přípravě útěku a scénář ty kluky k akci dokopal snad až v posledních deseti minutách filmu, navíc všechno jim vycházelo tak nějak neuvěřitelně hladce. Jako inspirace pro pozdější Shawshank Redemption je však snímek víc než důstojný. PS: ani jsme se nedověděli jestli to nakonec přežila ta myška :)

Oko dravce (2008)

Nesmysly se tady kupí jeden na druhý. Akční scény jsou semtam poněkud nepřehledné. Na stopáži by se taky dalo trochu ubrat.... jenže už si ani nevzpomenu kdy jsem se takhle dobře pobavil u akčňáku. V rámci žánru tady nemám co řešit.

Tohle je Sparta! (2008)

Zhruba na dvacet pokusů o vtipnou scénu vyjde jedna opravdu povedená. 1,5*

96 hodin (2008)

Chladnokrevně a dobře si podával Neeson ty Albánce, Francouze, pár nějakých těch muslimů taky sundal. Po celkem nezáživných úvodních dvaceti minutách, kdy se seznámíme s postavami je Taken akčňák jak má být.

Oni (2008)

Tak nějak samozřejmě se mi při sledování Strangers nabízelo srovnávání s Funny Games a musím uznat, že Oni byli atmosféričtější. S jistotou tomu napomohly neodhalené tváře "záporných hrdinů".

Vyletět z hnízda (2008)

Birds of America si určitě své fanoušky najde, a ne málo. Já sice mám filmy tohoto typu rád, ale tito tři sourozenci - podivíni mě nějak zvlášť neoslovili. Pokaždé když se objevila scéna, o které jsem si pomyslel, že film nakopne správným směrem se hned vzápětí objevila taková, co film srazila opět do podprůměru. Souhlasím s Jankem, jen ten Igby byl výborný :) 2,5*

Karamazovi (2008)

Tentokrát musím říct. "Dobře ty Zelenko!"

Stalker (1979)

Když ono je to hodně těžké to nějakým způsobem popsat nebo komentovat. Opravdu si to radši pusťte (nejlépe shlédnout v kině i když já to štěstí neměl). Prostě... dlouho si tenhle film budu pamatovat a dlouho se ho nezbavím a nejdůležitější je, že hlavně nechci.

Svatba ve třech (2005)

Samozřejmě je to na můj vkus místy hodně přeslazené, ale na ty holky se tak dobře kouká :)