Uvnitř tančím (2004)

Jeden z těch filmů, který na vás zapůsobí tak, že i šest hvězdiček je málo. Moje oblíbená desítka filmů se po delší době mohla cítit ohrožená :)

Americký zločin (2007)

Po delší době film, který na mne zapůsobil velmi silně. Říkal jsem si, že některé scény jsou hodně dechberoucí, ale ono to pořád ještě stíhá gradovat. Samozřejmě nesmím opomenout samotnou Ellen Page, jenž v roli Sylvie Likens vyniká. Doporučuju.

Oko bere (2008)

Musím přiznat, že jsem čekal o něco víc, ale jako oddychovka na (pro mne) páteční večer to bylo OK. Největším záporem je delší stopáž a také téměř bez vyjímek nezajímaví herci. Ke kladům se dá počítat snad jen děj, který některými zvraty příjemně překvapí. Pokud můžu porovnat a za sebe doporučit snímek s obdobnou tématikou vychází mi jasně lépe ve všech směrech ROUNDERS.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Tady už se fakt dá hodnotit snad všechno :) Osobně jsem na tom moc neulítával, ale v porovnání s dnešními soutěžemi které vysílají TV je toto skvost.

Nahota na prodej (1993)

Hrozná kravina, která může zaujmout námětem, ale při sledování téměř unudí k smrti. 0,5* z nostalgie a 0,5* za Fuka :)

Domino (2005)

Je pravda, že se Tony neuhlídal a po vizuální stránce opět přestřelil, ale je to prostě jeho styl a mně to u jeho filmů příjde méně rušivé třeba i v porovnání s vychvalovaným a přeceňovaným Greengrasem. To ovšem nemění nic na tom, že Domino je jinak dosti průměrný akčňák.

Kvaska (2007)

Celkově to dopadlo líp než jsem očekával. Dokonce i Lucie Marmeláda to nekazila tak jako obvykle a nejlepší hláška vyplyne z úst Kornových "Ty vypadáš jako by jsi strávil noc v pračce" (Třinečáci zajisté pochopí).

Lejdis (2008)

Po shlédnutí Lejdis u mne převládlo mírné zklamání. Po úspěšném Testosteronu natočil Konecki obdobný film, který se tentokrát na život podíval očima něžného pohlaví. Humorných situací je tady pořád dost, ale kouzlo jaksi vyprchalo. Lejdis hlavně uškodilo, že Testosteron byl první a nasadil laťku hodně vysoko. Chybí mi tady originalita a taky kvalitnější scénář. Tvůrci se prostě rozhodli že se povezou na vítězné vlně Testosteronu a kvalita může jít na ůkor zisků tak nějak stranou. Navíc podle úspěchu, který snímek v Polsku zaznamenal se jim to povedlo víc než dobře. 3,5*