• Pohádka
  • Rodinný

Anička s lískovými oříšky (1993) (TV film)

hvězdička za Hrádek u Nechanic a hvězdička za Lindu, když není zrovna ovce, ale možná by ta hvězdička stačila jen jedna...

Lásce neutečeš (2003) (TV film)

já mám ráda romantické komedie a i když jsem si tento film původně pustila jako "kulisu", nakonec jsem ho celý pozorně sledovala :-) a líbil se mi

Bílá kočička (1979) (TV film)

Po dlouhé době jsem jí zas viděla v televizi a ani se nedodívala. Najednou mi spousta tady těch pohádek příjde směšných s těmi papírovými kulisami apod. Svou krásu tu neztrácí jen Terezka Pokorná a Jana Preissová, která tu hraje spolu se svým skutečným manželem královské rodiče a moc jí to sluší. Taky jsem si ráda zavzpomínala na Brigitu Zlámalovou, dětskou hvězdičku, která se pak na nějakou dobu stala televizní hlasatelkou... Takže ty hvězdičky dávám hlavně za ty sympatické herečky, skvěle zahraného krále skřítků a za to, jak se nám to se sestrou moc líbilo, když jsme byly děti

Modrý pták (1993) (TV film)

princezna Tritonka je jednou z nejúžasnějších postav v českých pohádkách :-)

Blankytná pohádka (1986) (TV film)

za Báru Hrzánovou, ovšem v novějším zpracování této pohádky o modrém ptákovi je daleko lepší

Vzala jsem si mrtvého muže (1996)

Ten, kdo zná Zatímco jsi spal tak dobře jako já si jistě všiml podobnosti mezi těmito filmy, které byly natočeny rok po sobě. Skoro to vypadá, jako scénárista měl myšlenku a k ní dvě verze, mezi kterými se nemohl rozhodnout tak se to natočily obě :-D Ovšem v obou filmech si mě získali představitele zpočátku zaujatého posléze zamilovaného bratra, teda Bill Pullman i Brendan Fraser. A za Brandona dávám u tohoto filmu ** (když tam hrál 2 role;))

Věčný příběh (1998)

Patří k mým oblíbeným filmům a to jak díky výpravě a kostýmům (coby historik umění zde poznávám řadu věcí z historických obrazů, opravdu se snažili :-D) tak i díky sympatickému princi Dougray Scottovi. Hned bych ho brala :-D

Medvídek (2007)

jsem zklamaná. Herecké výkony dobrý (za to ta hvězdička), příběh ale chabý a konec... jsem nějak nepochopila. Generace jsem stejná jako hrdinové filmu a v některých scénách (VilhelmováxMacháček) jsem poznávala občas naší domácnost :-S Jinak jsem si už po několikáté neodpustila poznámku, že naše kinematografie se "vrací do 30.let min.stol.", kdy ve všech filmech také hráli pořád stejní herci. Jen místo Nový, Mandlová, Pištěk atd. čteme v titulcích Vilhelmová, Geislerová, Trojan... (přesto se mi moc líbí)... jen na rozdíl od těch filmů pro pamětníky, na které se klidně kouknu po roce znova třeba Medvídka už nikdy vidět nemusím

Romance za korunu (1975)

naivní, nepravděpodobné, propagandistické... přesto se u toho občas doma zasmějem (hlavně Eriku Pardusovi zamlada) i tomu, v čem se tenkrát chodilo :-)

Komu straší ve věži (1988) (TV film)

Některé písničky docela povedené, papundeklové kulisy občas oživeny záběry exteriéry... kombinace muzikálu, komedie a pohádky