Ospalá díra (1999)

Když se spojí Tim s Johnnym vznikne z toho vždycky kult. Škoda jen příliš obyčejného konce a naprosto otřesného dabingu (hlavně Johnnyho Deppa). 80%

Poslední samuraj (2003)

Zwick je na můj vkus až moc epický. Dvě a půl hodiny je na takové téma moc. 70%

Amélie z Montmartru (2001)

Kdybych od filmu nic nečekal a nic o něm předem nevěděl, byl bych fascinován. Ale když si přečtete komentáře na ČSFD a zjistíte, že je film v TOP 200, nezbývá vám nic jiného, než se těšit. Mé očekávání se ale nenaplnilo. Pořád je to jen pěkné romantické „cosi”. 70%

Wanted (2008)

Očekával jsem, že to takhle dopadne, takže se nedá říct, že bych byl zklamaný. Timur předvádí to samé, co v Noční hlídce, tj. akce nasnímaná z roztodivných úhlů, s co největší snahou o novátorství. Na můj vkus je to ale moc nerealistické, blboučké a „levné”. To, co fungovalo v Matrixu na jedničku se tady jen zkopírovalo a vypadlo z toho jen trapné „cosi”. Děj se dá shrnout do: „Úředníček zjistí, že má doslova superhrdinské schopnosti. Chvilku se cuká, ale nakonec se k zabijákům přidá, chvilku se cuká, ale nakonec poprvé zabije. A pak zabíjí a zabíjí a zabíjí...” Jo, vím že někomu to může ke štěstí stačit - 13-ti až 16-ti letým pubošom určitě - ale já chci víc. A navíc: brutalita. Je jí tu moc, což by mi samozřejmě normálně nevadilo a ani mi to nevadí, ale je opravdu nutné vzít pistoli, strčit ji do hlavy a z ní střílet na druhé. Není to trochu samoúčelné? V Matrixu - já vím, že už se opakuju - tak tedy ...V Matrixu jsem mozky rozstříknuté na podlaze neviděl. A vůbec mi to nevadilo. Tady mi to taky sice nevadí, ale působí to - opět - trochu levně. A poslední hřebíček do rakve: NEMÁ RÁD - VE FILMECH - ZPÍVANOU HUDBU. Opět(!) - to působí levně. Popcornově. V kostce: Popkultura bohužel vládne. A pro čtenáře komiksové předlohy: Je to (komiks, ne film) totální vykrádačka hlášek z KLUBU RVÁČŮ. I ve filmu se objevila jedna: IKEA! (však víte)

Napola: Hitlerova elita (2004)

Od Gansela jsem něco takového nečekal. Češi by se od něho měli co učit.

Policajtka (2001)

Smál jsem se od začátku do konce.