Souboj s nebem (2005)

Naprosto nudné drama. Pokud u filmu nechcete usnout, raději se „Batalla en el cielo“ obloukem vyhněte. Samozřejmě nehodnotím jeho kvalitu - která je pravděpodobně vysoká - ale to, jak se mi film líbil. Možná, že kdybych se na něho nedíval ve 3 ráno, tak by bylo moje hodnocení vyšší.

Strašáci (1971)

Jediný film od pana Peckinpaha, který jsem měl možnost vidět. Nepamatuji si na podobný „kousek” z počátku 70. let, který by na mě TAK zapůsobil. Možná až na Mechanický pomeranč. Ale ten je až moc mainstreamový :) [viz. Počet hodnotících na ČSFD: Mechanický pomeranč:5456 X Strašáci:934]

Mechanický pomeranč (1971)

Je to kult. Je to Kubrick. Je to legenda. Vše ostatní už bylo řečeno, takže proč se opakovat?

Ztraceno v překladu (2003)

Je příjemné vědět, že i v dnešní době může vydělat takovýto nezávislý, malý snímek třicetinásobek svého rozpočtu a nemá přitom snahu zalíbit se většině (= není mainstreamový, i když overstreamový také úplně není).

Komando (1985)

Parodie na realitu? Jinak se to nazvat nedá.

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Glau se Schwarzeneggerovi nemůže rovnat. Teda, ne že by byl Schwarzenegger kdoví jaký herec, ale cool? To teda jo. Bez Camerona a Arnieho to prostě není ono. Myslím, že mladý Connor to vystihl perfektně, když "zneškodnili" jednoho Terminátora, řekl: „Proč se to zas opakuje?” Ano. Správná otázka. Proč?

Predátor (1987)

Lehce nadprůměrná, akční, béčková vyvražďovačka. Nic víc. 70%

Pravdivé lži (1994)

V lehce parodických scénkách jsem se bavil. Film bohužel často (=skoro pořád) sklouzával k nehorázným kýčovitým blbůstkám. 50%

McLeodovy dcery (1996) (TV film)

Jedinou omluvou pro tvůrce je fakt, že jsou z Austrálie. V takovém "zapadákově" pravděpodobně ještě neví, že i seriál by měl mít děj.

Poslední dny Sophie Schollové (2005)

Všichni to brali až moc vážně a nejvíc mě dokázaly namíchnout kecy o bohu. Chápu, že se to akademikům líbilo. Mě ne. 60%