Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Celkem originální nápad převedl na plátno/obrazovky Gary Ross a ze začátku se mu to i velice dobře dařilo. Vizuální styl, vtip, prostě všechno je tak, jak má být. Ale zhruba po půlce mu dobře rozjetá mašina trošku ubrala plyn a ke konci to byl už obyčejný, průměrný slaďák. Škoda. 60%

Paříž, Texas (1984)

Nenabídlo mi to nic, co bych mohl uznat za úchvatné nebo šokující. Nic. 60%

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Perfektní scénář. Stáčí ho mít a můžete točit. A oni ho měli. Bylo příjemné vidět Carreyho v trochu jiné roli. 80%

Insomnie (1997)

Skarsgård je samozřejmě lepší, než Pacino. Na druhou stranu Nolan je lepší, než Skjoldbjærg. Ale norská Insomnie byla první. Takže který film je lepší?

Insomnie (2002)

Film je to dobrý, ale je to remake, takže trochu zbytečný. 60%

Memento (2000)

Víte, nejsem si jistý, jak to dopadlo, ale to mi nevadí. Kdyby to bylo odvyprávěné chronologicky, tak by to nebylo zas až tak „originální” a „geniální”, jak si myslíte. Ale právě proto, jak je to odvyprávěné nás to donutí přemýšlet. A o to tady jde. Nebo ne?

Láska nad lásky (2004) (seriál) odpad!

Po (s/z)hlédnutí Klubu rváčů v půl čtvrté ráno sem ještě nechtěl jít spát, a tak jsem problikal naše čtyři stanice a nakonec jsem se usadil na Nově. Po (s/z)hlédnutí 10-15 minut, kdy většinu času kamera zabírala dvojici dívek mluvících o jednom muži a následném pětiminutovém prostřihu na tohoto muže, kdy mu kamera zabírala velice „pohledný” obličej (Tvářil se mimochodem velice zamyšleně. Vážně štramák. Kdo nevěří, ať se přesvědčí sám) jsem se velice hlasitě rozesmál, velice hlasitě vykřikl jedno velice vulgární slovo začínající na pi... a končící na ..čus a následně jsem velice agresivně vypnul televizi a šel spát. To je drama, co?

Resident Evil (2002)

P.W.S.A. jsem nikdy neměl rád. Resident Evil na tom nic nezmění.