Poznamenaní (1948)

Ničím objevné drama. Ale když vezmu v potaz dobu vzniku, tak musím uznat, že je to velice dobrý film, i když s trochu předvídatelným koncem. 70%

Tábor tygrů (2000)

Je to válečný film, ve kterém je válka jenom pozadí. Vlastně ani to ne. Oni se do války teprve chystají. Schumacher se vyhnul patosu a vlastenectví a vytvořil jeden z nejlepších válečných filmů, ve kterém se vlastně neválčí. A Colin Farrell zde nádherně ztvárnil pacifistického „grázlíka”.

Hooligans (2004)

Hooligans s Woodem je možná filmařsky lepší, ale celkové vyznění je uvěřitelnější/reálnější v tomto filmu.

Sedmé nebe (1996) (seriál) odpad!

Pokud jste ateisté, tak se na to nedívejte. A pokud jste katolíci, tak se na to taky nedívejte. A i když se přes mou radu/varování na to podíváte, tak nemůžete tvrdit, že jsem vás nevaroval.

Hlas moře (2004)

Tak trošku „obyčejné” drama o eutanazii. Ramón chce zemřít a o tom je v podstatě celý film. Uznávám, že je kvalitní, ale zároveň je i nudný. Dvě hodiny je na takové téma prostě moc. 60%

Na ostří nože (1997)

U Tamahoriho si nikdy nemůžete být jistí, jestli jeho nový film bude totální brak nebo slušný film. Na ostří nože patří do té druhé skupiny.

Nesnesitelná krutost (2003)

Bratři Coenové se rozhodli natočit brakovou romantickou komedii. A to se jim povedlo na jedničku! Bohužel...

Den vítězství (2006)

Od té doby, co dokážu rozumně uvažovat (od 12-14 roku mého života), jsem pochopil, že Akademici ze Spojených států Amerických nemají, opakuji NEMAJÍ úsudek. Protože jak tohle mohlo být nominované na Oskara, to opravdu ví jen Republikánský Bůh. Film se nám celé dvě hodiny snaží říct -no říct, on to na nás přímo řve - že Arabové neměli za války ve Francouzské armádě stejné podmínky, jako Francouzi, ba dokonce, že mnozí Francouzi byli rasisti. To je sice pravda, ale musí to zmínit v každé třetí scéně? Jakmile Spielberg natočil Ryana, tak se s ním bude muset porovnávat každý nový válečný film. A „Den vítězství” není výjimkou. 50%

Casino Royale (2006)

První bondovka, která mi nepřišla trapná. Nejsem fanoušek tradičních bondovek, takže se mi odklon od původních filmů nejenže líbil, ale přímo mě fascinoval. 80%

Je třeba zabít Sekala (1998)

Michálek umí. A to už vědí i Poláci. A proto mu dali prachy a herce, aby natočil Sekala. A já jsem spokojen.