Láska s rizikem (2003) odpad!

Nemám rád Bena a přímo nesnáším J Lo. Nevidím jediný důvod, proč vznikl tento „kousek”.

Eva tropí hlouposti (1939)

Film Eva tropí hlouposti je krásnou ukázkou prvorepublikových ČS filmů. Je v něm vše, co v té době bylo v každém jiném filmu: Oldřich Nový si opět najde nějak hezkou ženskou, Nataša Gollová je opět neuvěřitelně třeštěná a po čtvrt hodině už víte, jak to celé dopadne. navíc stále se opakující „pády ” jednoho z herců působí trošku přehnaně, samoúčelně a přehrávaně.

Kytice (2000)

Po vizuální stránce krásné. Po dějové podivné.

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Každou novou sérií to šlo níž a níž až téměř na české seriálové dno.

Výplata (2003)

Chcete natočit mainstreamové sci-fi? Takže k tomu potřebujete: 1) do hlavní role obsaďte muže, 20-30 let, celkem pohledného, samozřejmě Američana; 2) přihoďte k němu nějakou fešnou bloncku, ať tu máme románek, na to ženské letí; 3) padouchy, každý film přeci potřebuje padouchy, čím víc, tím líp; 4) ať je hlavní hrdina tzv. „proti všem”, nikdo mu nevěří a on v tom případě nemůže nikomu věřit, všichni ho budou pronásledovat; 5) vtípky, nějak se přeci ten drsný a depresivní snímek musí odlehčit, takže hláškovat! I kdyby to měli bejt trapný vtipy, to neva, snaha se přeci cení; 6) nějakej roztomilej moula, kamarád hl. postavy, měl by vypadat prčovně, dětem se bude líbit; 7) závěrečná bitva, to je ověřená taktika, je v téměř každém filmu, nejlíp když náš hrdina bude sám proti mnohonásobné přesile, tady opět platí pravidlo: čím víc, tím líp!; 8) protahujte konec tak dlouho, co to dá, ať je hodně veselej a uzavřenej, něco ve stylu „a žili šťastně až do smrti”, nikdo přeci nechce špatný konec, že ne? 40%

Bitva v Ardenách (1965)

Problém všech „klasik” je v tom, že vznikly ještě dávno předtím, než se většina z nás narodila. Tyhle filmy prověřily generace před námi a v žádném případě jim nevymluvíte, že to není tak dobrý film, jak si myslíte. A když k tomu ještě přidáte české stanice, které tyhle filmy opakují alespoň jednou do roka, není se ani čemu divit. (Viz. absolutní většina české kinematografie od první republiky /všechny filmy s Burianem, Novým a Mandlovou/, přes druhou světovou /ti samí herci/, až po zlatou éru totality /Sobota, dynastie Hrušínských, Bohdalová...../ a pak tu máme většinu válečných filmů, akční béčka z 80. let a kapitoly samy o sobě tvoří Mrazík a jeho kolega Vinnetou). Protože kdyby to nebyly tak bezvadné filmy, tak by je imrvére nedávaly, ne? To je i tak trochu případ Bitvy v Ardenách. Vím, že to vzniklo před 43 lety, ale to je snad neopravňuje k tomu, že když ve scéňě, kdy Němci popraví zhruba stovku Američanů, tak nemají na uniformách ani kapku krve. A žádnou nenajdete ani na sněhu! Prostě nic. Já vím, že dnešní době by se něco takové ho využilo u válečného filmu, který by byl od Disneyho a oni ho chtěli mít s ratingem PG nebo PG-13, ale v šedesátých letech? Jinak film je to velice slušný, s „prověřenými herci”, kteří už hráli v dalších deseti válečných filmech z té doby. A celé to korunuje hrdinství všech Amerických vojáků a taková ta správná (=kýčovitá) prohnilost německého důstojníka Hesslera a odhodlané pohledy dvouhvězdičkového amerického generála, prostě všechno, „jak má být”. 60%

Dva muži a batole (2001)

Dva muži, jedno batole a 110 minut utrpení. Tak by se dal definovat tento „mistrovský kousek zlatého fondu americké kinematografie”. Trošku mi to připomínalo „Velkého tátu” s Adamem Sandlerem a to už taky samo o sobě nebyla žádná sláva, ale co tady předvádí Ulrich s Oldmanem(!), nad tím musí rozum stát. Gary si strká do řiti celý film jelení lůj a všichni se tváři jaká je to prča. Pokud chtěl režisér vytvořit něco třesknutě vtipného, tak se mu to povedlo, tedy v případě, že jste skalními příznivci Zdeňka Trošky.

Johanka z Arku (1999)

Už dlouho jsem neviděl film, u kterého bych se táák nudil. Celé to bylo pomalé. Od dialogů, přes chůzi, až po bitevní scény. A přitom to mohlo mít poloviční stopáž. Luc se ale rozhodl pro „tradiční” historický velkofilm, ve kterém bude všechno natočeno podle „šablony”. A co mě dokázalo nejvíc vytočit byla Milla a její víra. Já, jako „zásadový ateista” jsem neměl problém dívat se na Umučení Krista, ale u Johanky mě ty kecy neskutečně sr_ly. 40%

Nejúžasnější videa světa (1999) (pořad)

Všechny tyhle pořady jsou takříkajíc „na jedno brdo”. Někdo něco natočí a oni to asi 6 krát za sebou zopakují. Toť zábava na dvacet minut.

Vadí nevadí (1998) (pořad) odpad!

Je až k neuvěření co všechno se k nám dostane. Tohle mohlo zůstat za Velkou louží a vůbec bych se nezlobil.