Tankový prapor (1991)

Olmer v době, kdy to ještě jaš-takš uměl.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Zelenku mám rád. Hodně rád. V Česku bych horko/těžko hledal lepšího režiséra. Snad leda Svěráka. Ten je ale moc mainstreamový. P.O.Š. se mu ale zas tak moc dobře nepovedly. Celé to působí tak nějak „humor za každou cenu”. 60%

Panic je nanic (2006) odpad!

Zoufalý počin TV Prima o „týnejdžrovskou” KOMEDII ve stylu „Snowboarďáci”. Ten film je zoufalý úplně ve všem. Přes vtipy a děj až po otřesnou „uspokojovatelku” (prej herečku) Šárku Vaňkovou.

Pomáda (1978)

Strašně sladké a barevné. Vím, že je to klasika, ale nostalgie a retro na mě neplatí.

Monstrum (2008)

Důvod, proč nedám plný počet je jasný: tenhle příběh není reálný. Nebo mi chcete říct, že kdyby se objevilo nějaké „masožravé” monstrum, tak byste šli zachránit nějakou svoji kamarádku, která je už možná mrtvá? Ne. Ne. Ne. Jinak se tomu nedá skoro nic vytknout. Lituji jenom ty, co film uvidí v televizi. TOHLE si totiž zaslouží vidět jedině a pouze v kině! 90%

Leon (1994)

Nikita byla jen předehra. Postava Léona je oproti Nikitě mnohem sympatičtější a líp zahraná, navíc mu sekunduje velice roztomilá a uvěřitelná Natálka (přiznejte se: že jste se taky smály, když vystřílela celý zásobník z okna?) Nějak mě ale zaráží „Akční” v popisce žánru. Jestli si od toho slibujete jednu akční sekvenci za druhou, tak vás film asi trochu zklame. JÁ jsem byl naopak nadšený. 80%

50x a stále poprvé (2004)

MEMENTO PRO NENÁROČNÉ! ;-) I tak by se dala nazvat hodně průměrná romantická komedie s (opět) strašným Sandlerem. Chvála bohu, že to bylo (relativně) krátké.

Rodičovství (1989)

Dlouhé, nudné, málo vtipné a navíc v hlavní roli se Stevem Martinem! Ve scéně, kdy přijde Rick Moranis do třídy a následuje: zpívání-líbání-povykování-tleskání, jsem měl chuť přepnout. Celkově je film tak nějak sladký, což se (v mém případě) rovná komerční/tvůrčí/umělecké sebevraždě.

Jurský park 3 (2001)

Johnston je rutinér. To dnes ví každé malé díte, takže snad nemá smysl vám to opakovat. V porovnání s druhým dílem JP je film ale celkově komplexnější, i když opět s řadou EG (tzn. evergreenových) kýčů.