Taxi na temnou stranu (2007)

Proč potřebujeme demokracii? Protože nám to říká Amerika. A kdo si myslí opak, dostane přes držku. 70%

Roger a já (1989)

Nepopírám, že má Moore pravdu, ale o objektivitě by se dalo diskutovat. 70%

Jackie Brown (1997)

Něco tak slabého bych od „legendárního” QT nečekal. Quentin chtěl navázat na úspěch Pulp Fiction a asi právě proto si s tím hrál tři roky (Pohotovost a povídku ze Čtyř pokojů nepovažuji za plnohodnotné filmy), na výsledku to ale poznat nejde. Dějová „rozsekanost”, která v PF fungovala na jedničku, tady jako by byla nepatřičná, samoúčelná. Vtipy se tu skoro nevyskytují, i když se o to tvůrce asi hodně snažil a nuda by se dala krájet. A navíc mi tu chybí pověstná Tarantinova perverznost. Nic šokujícího typu znásilněný negativ tady není. 60%

Volání svobody (1987)

Je to natočené trošku starosvětsky, ale zachraňujete to skutečnost, že je to „podle skutečné události”. 70%

Láska a válka (1996)

O čem to je? No, o Lásce a o válce. Záměrně jsem použil u lásky velké „L” a u války malé. Protože válka je tu jen jako pozadí, na kterém se odehrává příběh „osudové” lásky. Sandra je jako obvykle špatná u Attenborougha najdeme to, co u většiny hódně starých režisérů, kteří mají své nejlepší filmy už dávno natočené. Nevím jak to přesně nazvat. „Vyschlá studna” - i když to zní divně, je to podle mě celkem výstižné. Jako kdyby jim na stará kolena došel dech a nápady. 60%

Šestý smysl (1999)

Víte, když vám všichni tvrdí, že má film naprosto geniální pointu a Vy se ji dozvíte pár měsíců před shlédnutím filmu (tímto upozorňuji na film 50x a stále poprvé, kde vám tu pointu v pohodě řeknou a vy na ty pi..se můžete potom nadávat jak chce, stejně je už pozdě), tak už nečekáte JAK to skončí, ale KDY to tak skončí. Takže mi celá ta genialita tohoto filmu nějak unikla. Bohužel. 70%

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

To, co Praktiky vytahuje z průměrnosti, je samozrějmě perfektní komentář eMZáka Čecha. Často nám totiž zabrání slyšet bludy, které si hlavní postavy říkají. Ne, že by byl film tak strašný, ale bez Čecha bych se na to nedodíval do konce. Film je totiž (opět podotýkám: kromě Čecha) naprosto průměrnou romantickou komedií „se vším všudy”, tzn. se zápletkou, při které máte mírný pocit Déjà Vu, krásnou hlavní hrdinkou a roztomilým hlavním hrdinou. 60%

Loupež po italsku (2003)

Wahlberg, Norton, Theron, Green, Statham, Sutherland. Nádherná ukázka toho, že známe xichty ještě nedělají dobrý film. Tato průměrná kriminálka si rozhodně nezaslouží tyto herce. A nějak moc nechápu, na co je Gray nalákal. Příběh nenabízí nic, co by už nebylo někdy předtím natočeno a už po scéně, ZAČÁTEK SPOILERU! kdy Mark přijde za Charlize do kanceláře(?) jsem věděl, že s ní nakonec skončí v posteli. Tušil jsem, že nakonec Eda pošlou „k čertu” a zlato shrábnou oni. A co mě nejvíc nas..lo byla scénka, kdy Mark představuje všechny členy party. KONEC SPOILERU! Strašné. 50 - 60%

Go (1999)

Největší slabinou filmu je fakt, že chce být za každou cenu tarantinovský (rozsekanost děje, diskuze „o ničem”). Ale když nejste Tarantino, ale Liman, nemůže to dopadnout jako druhé Pulp Fiction. Ale na rozdíl od P.F. jsem od Go nic nečekal a dostal jsem hodně (pokud do toho nebudu počítat blbý scénář). 70%

Noční let (2005)

Co mě na filmu nejvíc nas..lo? Dvě věci: ...není signál... a ...slabá baterie... Až do doby, než přistálo letadlo bylo všechno v pohodě. Nic revolučního se sice nedělo, ale ani jsem neměl při ničem „oči v sloup”. Po přistání se všechno nějak... pos..lo. Hlavní hrdinka se začala chovat naprosto nelogicky. Ve skutečnosti by normálního člověka něco takové vůbec nenapadlo. A závěrečná „hororová” scéna nezapře už trošku senilního „hororového” režiséra.