Saw 2 (2005)

Víc násilí, víc potenciálních obětí (takže z toho vznikla skoro vyvražďovačka), víc nelogických chyb (naprosto nechápu proč tam rvala ty ruky, když musela vědět... nebo, že by byla tak blbá? A to už vůbec nemluvím o hledání čísel), větší rozpočet a NIC. Wan nebyl kdoví jaký umělec, ale když ho vyměníte za někoho jako je Bousman... A to, co se mi tak líbilo v jedničce tady naprosto postrádám. Dvojka je totiž úplně jiný film, akorát má stejný název. 60%

Ples příšer (2001)

Ze začátku to vypadalo jako druhý Shawshank (což bych se vůbec nezlobil), ale po... ehm, uklidňovací scéně se to zvrtlo v trošku obyčejné oscarové drama. 80%

Téměř bez šance (1999)

Snad první film, ve kterém neměla Kate ukazovat svou hezkou... zdravé hýžďové svalstvo, ale hrát. Jediný problém je, že já se o ty holky nebojím. 60%

Černá smrt (1992) (TV film)

Tenhle film si nezaslouží nic jiného než jít rovnou v televizi a to daleko po půlnoci. Jde hodně vidět, že je to staré, kanadské a levné. Scénárista asi vzal svoji studentskou práci, kterou nikdo předtím nechtěl a zajel s ní do Kanady. Země zaslíbená emigrantům, curlingu a anglické královně není kolébkou filmu. A Černá smrt na tom nic nezmění. 30%

Sirotčinec (2007)

Největší chybou tohohle duchařského hororu je právě to, že se nesnaží být ničím jiným a ničím víc, než jen velice solidní duchařinou. Strašidelný dům, ve kterém se dějou divné věci, tu už byl mnohokrát předtím a vidím mrtvé lidi jsem už taky párkrát viděl/slyšel. Ale nemůžu popřít, že mi v mnoha scénách běhal mráz po zádech a párkrát (jestli jste viděli, víte tedy kdy myslím) jsem se málem odvracel od plátna. 70%

Koule (1998)

Tohle že byl film od autora Spáčů? Buď ten člověk stářím senilní a nebo si jen vybral slabší chvilku, ale každopádně tohle NENÍ dobrá sci-fi. K hororu to má daleko a pro drama je to málo... málo... dramatické(?). A co se týče kostýmů, kulis a vůbec celkově Stylu, měl by se co učit od kolegy Dannyho Boylea.

Valentin Dobrotivý (1942)

Olda Nový v další prvorepublikové veselohře, která kdyby byla dejme tomu z Německa a byla puštěna v kterékoliv české televizi, by pravděpodobně vyhořela na plné čáře, ale protože je česká (a my jsme Češi) a je přes šedesát roků vysílána v kině/televizi, tak se z ní stala klasika a... no, většině lidí to asi očividně ke spokojenosti stačí.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Nevím, jestli mě víc se*e první nebo druhý díl, ale dívat se na Carreyho, který immervére přehrává je i na mou silnou náturu moc. Nebo mi chcete tvrdit, že jste viděli nějaký jiný film, kde nějaký člověk (kdokoliv!) vyleze z prdele nosorožce?

Nekecej a pádluj! (2004)

Ujetá rádobykomedie, kterých Amerika vyvrhne každý rok aspoň deset a naše komerční televize nenapadne nic lepšího, než je všechny odvysílat a to nejmíň třikrát.

John Q. (2002)

Afroamerikáni jsou utlačovaní. Systém je špatný. Bohatí si hledí sami sebe. Člověk, který si vezme jako rukojmí osm(?) lidí je dobrý člověk, protože to dělá pro dobrou věc. Dělníci trpí jako psi.