Pusinky (2007)

Feministické. Kdyby se mě někdo zeptal, jak bych tenhle film definoval jedním slovem, řekl bych právě toto. Ženský svět je mi velkou záhadou a o tomto "kousku" to platí taky. O čem vlastně byl? Ústřední čtveřice jede do Holandska, cestou potkávají chlapy, kteří jsou (skoro) všichni do jednoho hajzli a myslí jenom na to jedno. Nevtipné, pomalé, dějově prázdné a občas jsem měl pocit, že absolutně nevím, o co go. Asi proto, že patřím k těm za*raným chlapům.

Výlet (2002)

Nějak jsem nepochopil v kolonce žánru slovo "komedie". Ano, pár dobrých vtipů a nějaká ta groteskní situace se tam vyskytne, ale občas jsem se nudil a trochu z toho dýchala „televiznost”. Vím, že to natočila TA Alice Nellis, ale nějak mě to nechytlo. 60%

Silent Hill (2006)

Ze začátku obrazově podmanivé a děsivě krásné se při prvním zvuku sirény promění v „laciný” béčkový horor. Nevím, jestli by to mohlo fungovat, ale já bych se klidně ty dvě hodiny mohl dívat na to, jak mamina hledá v divném městě svoji dcerku a při tom nachází děsivou pravdu o událostech v Silent Hillu a úplně bych se obešel bez příchodu Temnoty a Démona. Pak by to byl teprve ten pravý (kruhový) a mrazivý nářez. 70%

Roming (2007)

Kdyby se scénárista vy*ral na postavu Somaliho (nebo jak se menoval), která ten film neskutečně zdržovala, tak by se na to aj dalo dívat, i když trochu trapné vtípky Polívky a Labudy by celý film rozhodně sami o sobě neutáhly. 40%

Účastníci zájezdu (2006)

Jak může někoho napadnout svěřit adaptaci Viewegha do rukou režiséra Redakce?? Chápu, že se na to v Česku hojně chodilo, ale nechápu, proč se to tak hojně líbilo. 60%

Fakulta (1998)

U filmů „Šíleného Mexikána” si můžete být jistí jediným a to, že si nemůžete být jistí naprosto ničím. Na jedné straně Desperado, Od soumraku do úsvitu a Sin City, na druhé troje Spy Kids a Dobrodružství Žraločáka a Lávovky /?!/ (díky bohu, že jsem to neviděl). Fakulta stojí tak nějak mezi tím. Když se řekne teen horor od MTV, tak si představím něco ve stylu Fakulty. Originality a vtipu to moc nepobralo. Brutalita a atmosféričnost chybí. A ze šprtů se stávají neohrožení eMZákobijci (nemyslím tím uživatele jistého nejmenovaného filmového serveru, ale metr dvacet vysoké, zelené potvory). 60%

Kate a Leopold (2001)

Když je romantická komedie jenom romantická a není vůbec vtipná, je to na pováženou. A když se podíváte, kdo to režíroval, tak se není čemu divit. Mangold ještě nenatočil dobrý film (zatím jsem viděl jenom 3) a K & L mu nepomůžou k tomu abych ho začal brát jako dobrého filmaře a ne jako průměrného rutinéra. 40%

Mulholland Drive (2001)

Něco tak podivného jsem v životě neviděl. Podle komentářů jsem si myslel, že to bude „jiné”, ale až takhle? Bohužel naprosto netuším, o čem to bylo.