Mrtvá zóna (1983)

Cronenberg se totálně odprostil od svého "stylu" a naservíroval nám obyčejný film, na který si za den po zhlédnutí ani nevzpomenu. 60%

Bitva o Midway (1976)

Film, sice naprosto věrný skutečnosti, ale příběhově na nule. Spíš bych ho nazval jako hraný dokument. 50%

El Dorado (1966)

Hodně obyčejný western, kde proti sobě stojí padouši a zastánci zákona. Všichni jsou čistí, upravení a dobře oblečení. Jedinou špínu ztělesňují záporáci. 60%

Battle Royale (2000)

Už jsem si zvykl i na jiné filmy, takže pro mě BR nebyl vůbec šokující, kontroverzní ani urážlivý a už vůbec ne extrémně brutální. Jediné co film trochu kazí jsou romantické výlevy, kterých bylo nevkusně moc. Upozorňuji ale: není to vyvražďovačka. Aspoň ne typická. Od ostatních se liší - řekněme - psychologií postav. Nejsou to jenom postavy, jejichž jediným účelem je „pěkně se postavit, zařvat a stylově zhebnout”, ale jsou to myslící lidé, kteří se dostali do prekérní ;-) situace. Závěrečné finále je bohužel trošku (hodně!) předvídatelné. A co mě nejvíc šokovalo? Ta myšlenka. Co kdyby se to skutečně někdy v budoucnu stalo? A jak bych se na místě studentů zachoval já? 80%

Chicago (2002)

Zeta-Jones, Zellweger, Gere. Ve třech hlavních rolích jsou tři herci, které nemám rád. Jak se mi potom může líbit film? Přidejte k tomu zpěv, tanečky, kostýmy a přehršle barev a vznikne něco co mě naprosto minulo. (6 Oskarů? Bože, PROČ?!) 60%

Firma (1993)

Nějak mě to... neoslovilo. Námět má hodně velký potenciál, ale všichni (herci, režisér) to berou moc vážně. Je to taková průměrná, nezábavná (trochu)nuda a stopáž je neuvěřitelně přestřelená. 60%

Ichi the Killer (2001)

Myslím, že pro tenhle film je výstižné slovní spojení explicitní násilí. Nevím sice co slovo "explicitní " znamená, ale nějak se mi tam hodí. Dějově je to celkem o ničem, ale myslím, že o děj tu moc ani nešlo. Film totiž stojí jen na jednom: ULTRANÁSILÍ! 70%

Banda pro sebe (1964)

Tři lidé chtějí ukrást peníze. Tahle zápletka byla roztáhnuta do 97 minut. A to je všechno! 50%

Okrsek 13 (2004)

Nevim, nevim, ale nějak mi to asociuje Rychle a zběsile. I když míň blbé. Ale v podstatě je to to samé. Máme tu policajta, který se vydává za kriminálníka a kriminálníka (mimochodem má pěknou sestru), který spolupracuje se zákonem (s policajtem). No, jestli si při tomhle nevzpomenete na Diesela a Walkera... Mohli by si ale odpustit ty debiliny o "nepostradatelnosti zákonů". 60%

Un monde meilleur (2006)

Tenhle kraťas s Davidem Bellem je o... o tom, jak David Belle střílí a střílí a občas se "uzavře do sebe". Celkem slušně nasnímané. Nic víc.