Stepfordské paničky (2004)

Nádherná ukázka toho jak můžete i s (pravděpodobně) skvělou předlohou, hvězdným obsazením a celkem originálním námětem tvrdě narazit, když na režisérské křesílko posadíte někoho, jako je Oz. Frank Oz. Byl bych raději, kdyby se vybodl na režii a raději si navlékl CGI zelenou barvičku a šel mrskat se světelným mečíkem někam do nekonečného hvězdného prostoru. Film to není vyloženě špatný, ale ani vyloženě dobrý. Je to prostě jenom průměrný film, který se celkem dobře hodí do televize na zahnání prázdninové nudy. Párkrát se zasmějete. Jednou budete překvapení. Toť vše. 50%

Vyhlídka strachu (2003) (TV film)

Když jsem se podíval do programu a zjistil že je to KANADSKÝ thriller (ne v koprodukci USA/Kanady, ale jenom Kanady), tak už tehdy jsem si o něm udělal nějakou představu. A moje představa se splnila do posledního detailu. Takže se nedá říct, že bych byl překvapený z toho, jak je to špatné. Věděl jsem, že to bude špatné. A když navíc do hlavní role obsadíte herečku jakou je Doherty, tak tehdy vám musí být jasné, že díru do světa neuděláte. A když v půlce filmu začnete přemýšlet o tom, kdo ji sleduje (stačí trošku zapojit mozkové závity), tak pomocí vylučovací metody na to musíte přijít. A konec to úplně dorazil. 40%

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Tenhle film stojí a padá na jedné jediné osobě: Jim Carrey. Jeho tělesný exhibicionismus, přehnaná mimika a nutno dodat i přehrávání se nemusí každému líbit. Pokud máte rádi Carreyho styl budete ten film pomalu zbožňovat. Ale pokud Jima přímo nesnášíte (stejně jako já) bude (i těch pouhých 86 minut) trpět. A to neskutečně. Hlavně u jeho prdelových gagů. 40%

Miluj mě, prosím (2004)

Původní verzi jsem neviděl, takže nemůžu porovnávat. Ale když vezmete Paula McGuigana (který není kdoví jak dobrý režisér) a do hlavní role obsadíte Joshe Hartnetta (který není kdoví jak dobrý herec), nemůže to dopadnout na jedničku. Je to „jen” mírně nadprůměrné romantické drama, které staví na výborném nápadu, ale provedení není už tak úplně dokonalé. 60%

Propad do temnot (2003)

Ze začátku to mělo nakročeno ke slušné vyvražďovačce se správně hutnou atmosférou, ale s každou další scénou to šlo níž a níž, až to skončilo úplně někde dole. Byl bych rád, kdyby poslední půl hodina vůbec neexistovala, ale to je jen moje zbožné přání. Nenabídne to nic, co byste chtěli ZNOVU vidět. Věřte mi. 40%

Rytíři nebes (2006)

Tak tohle byl opravdu MEGAFILM! Něco tak trapného jsem neviděl od Armageddonu. A že Nova to dá do hlavního vysílacího času? Na takové a mnohem horší věci jsem si už od našich televizí zvykl. Místy jsem musel zavírat oči a zacpávat si uši. Nevím jestli to měla být parodie na válečné filmy (nebo filmy obecně), ale bylo to naprosto nevyužitých a vyhozených 60,000,000 $. Reno už není to, co býval, od první scény víte, že James Franco bude hrát hlavní roli a po jeho probuzení v bordelu zase víte, že bude mít něco s „tou pěknou Francouzskou”. Dialogy jsou naprosto debilní, na monology se naštěstí úplně vybodly, takže jediné, co ten film aspoň trošku zachraňuje, jsou letecké souboje. I když i ty jsou tak nějak blbě natočené, a hrdinství z nich přetéká na všechny strany. Tohle není film do televize, ani na DVD a už vůbec ne do kina. Neměl totiž nikdy vzniknout. 40%

Smrtonosná zbraň (1987)

Po 21 letech jsem konečně shlédl legendární Smrtonosnou zbraň a...nevim, nevim. Zdá se mi trošku obyčejná, průměrná a ne příliš originální. Tyhle ty drsňácké, hláškující osmdesátky se mi nikdy nijak extra nelíbily. A Donner na tom nic nezměnil. 70%

Temný rytíř (2008)

Nejlepší letní blockbuster, nejlepší filmová adaptace komiksu všech dob, famózní Jokerův výkon. Tohle všechno platí. Ale pořád je to jen komiksárna. Hlavní postavou je opět superhrdina se superschopnostmi a v křiklavém kostýmu zachraňuje svět před superpadouchy, protože velká síla vyžaduje zodpovědnost, nebo tak nějak. A v závěru musí být samozřejmě závěrečná bitva superhrdiny proti superpadouchům. Ale Nolan z toho vybruslil naprosto nádherně. Byl akorát omezen komiksovou předlohou. A když máte ne zrovna geniální předlohu, tak z toho geniální film jednoduše vytvořit nemůžete. 80%

Škodná (2007) (TV film)

Tomuhle se říká „zoufalý výkřik do tmy”. Neboli: Kde není nic, ani smrt nebere. 30%

Hotel Rwanda (2004)

Tenhle film mě...zklamal. Od 69. místa na ČSFD jsem čekal mnohem víc. A při přečtení komentářů typu ...ještě nikdy se mi při žádném filmu tolik netajil dech hrůzou... nebo ...mimořádný film, u kterého se nejde nedivit, nevztekat, neplakat... jsem byl opravdu hodně natěšenej. Čekal jsem něco zásadového, dostal jsem jenom obyčejné dráma, tradičně vystavěné se spoustou sladkobolných scén. Není to špatný film, ale ani to není nic VELKÉHO. 60%