The Gambler (2014)

Mark Wahlberg je sympaťák a mám pocit, že stále častěji dokazuje, že umí i hrát. Roli vysokoškolského profesora skvěle zvládnul a mě i u trošku překvapil, i když jako gambler u rulety působil mnohem přirozeněji. Postava jako taková si získala spíše moje antipatie a chvílemi mi jeho myšlenkové posuny lezly na nervy, ale jde pouze o můj subjektivní názor. Každopádně zase tápu na hranici 3 a 4*, jako obvykle. Prosím o zavedení 3,5* :)) Abych to nějak zesumíroval. Jde o povedenou žánrovku se spoustou vychytaných hlášek, ale bohužel, dobré dialogy a neuvěřitelně tlustý pan Flinstone super film ještě nedělají. I tak na podívání určitě doporučuju.

Prokletý klaun (2014)

Docela jsem váhal, bylo tak na 3,5*. Hlavní hrdina byl docela sympaťák a fandil jsem mu i po převlečení do klaunského obleku a následné proměně :) Ač se může leckomu zdát téma pro horor s klaunem ohrané, tady to naopak působí velmi neotřele a nápad velmi potěšil, stejně, jako masky a herecké výkony. Škoda jen poslední dvacetiminutovky, kterou bych rozehrál trošku citově hlouběji a zapracoval na matčině dilematu a vztahu k manželovi. V tomhle vidím největší chybu a proto se přikláním k oněm 3*, které jsem tomu lupnul. Nebylo to vůbec špatné, ale mohlo to být o chlup lepší, škoda.

Dům na konci ulice (2012)

Tak tohle se opravdu nepovedlo, zpracování působí neuvěřitelně televizně a především pak hloupě. Postavy jsou nesympatické a dialogy otřesné ( copak takhle někdo z vás normálně mluví?? ) Ale nejhorší byla asi ta příšerně otravná kamera. Co se týká děje, tak docela průhledné a pro mě bez nějakého překvapení a krvavých scén si divák taky moc neužije, o napětí ani nemluvím. Nečekal jsem mnoho, ale dostal jsem ještě míň. Zklamání na plné čáře a celé bych to zařadil někam mezi seriály pro náctileté, protože nic jiného, než teenagerovské problémy a sem tam nějaká vraždička se tam neřeší. 1* asi ze soucitu, už to smrdělo odpadem, ale že mám rád ty horůrky, tak teda budiž.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Tom Cruise má buď neuvěřitelné štěstí na role, nebo si prostě umí dobře vybrat. A tady se mu to opravdu povedlo. Jack Reacher je super krimi žánrovka, která chvílemi připomíná zlaté akční osmdesátky. Krimi zápletka je povedená, akční scény mají šťávu a jsou dostatečně drsné a Cruise, jako jakýsi ( anti ) hrdina je prostě super. Role mu sedla jako hrnec na prdel a já se výborně bavil. Občasná klišé vůbec nevadí a že si film chvilkama dělá srandu sám ze sebe není vůbec na škodu, ba o to víc pobaví. A mám pocit, že to tu právě spousta lidí jaksi nemůže překousnout, ale já v tom vidím jasný účel a odkaz na filmy z dob minulých. Některé scény jsou opravdu vychytané, jako třeba sniperská část ze začátku filmu, nebo následná vzpomínková vracečka na tuhle událost. A závěr rozhodně taky nezklamal, jak tomu mnohdy bývá. Já chci pokračování!!

Dárce (2014)

Další z řady sci-fi příběhů o budoucnosti bez emocí. Že je vám to povědomé? Ještě aby ne, téma je ohrané a začátek je více než podobný nedávno viděné Divergenci. I když můžou kde koho lákat zvučná jména herců, jedná se jen o další kýčovitý film pro náctileté, kde hlavní prim hraje pár krásných tvářiček a uhlazený vizuál budoucnosti. Ovšem jak lidstvo do tohoto stádia došlo, se v podstatě nedozvíme. Film vše odkrývá jen z povrchu, aby se autoři nemuseli zabývat detaily, které ani sami neznají. A to neberu v potaz to nesmrtelné dítě a cestu hlavního hrdiny od pouští až k zasněženým horám, kterou zvládne více méně v pohodě za pár dnů. Jak chápat závěr si nejsem docela jistý. Buď šlo o naprostý nesmysl s po stovky let netknutým domečkem, kde se ještě kouří z komína a svítí vánoční výzdoba, nebo o jakousi metaforu toho, co vlastně dokázal hlavní hrdina lidem dát. Výkonu Jeffa Bridgese je pro tenhle film škoda. I tak bych to ale celé úplně nezatracoval někam do odpadů, dívatelné to je, jen se u toho prostě nesmí přemýšlet.

Nezlomný (2014)

Mám u tohoto film naprosto stejný pocit, jako u režijní prvotiny Angeliny Jolie, V zemi krve a medu. Já to považuju za výborně zvládnutou práci a abych se přiznal, několikrát jsem v tom viděl rukopis starého, ostříleného Clinta Eastwooda. I když druhá půlka mírně pokulhává, já jsem opět spokojený a už se těším, na Agelinin další režijní počin. A opravdu nesdílím názory posměváčků, kteří vidí jméno a hned na film nakydají hromadu hnoje, i kdyby byl sebelepší.

Vlhká místa (2013)

Chápu, že jde o naprosto zbytečný a chvílemi nechutný film, na který nejspíš brzo zapomenu, ale ta nekonvečnost a porušení veškerých tabu, to mě prostě zaujalo a celých 109 minut mě prostě dobře bavilo. Jen škoda, že v závěru nedošlo na nějakou tu hlubší myšlenku, nebo alespoň pointu, která by nám ukázala, jakým směrem nás film chtěl celou dobu vést. Takhle to vypadá že vlastně nikam, nebo možná někam mezi posranou postel a nadrženou holku. I tak nevadí. Film baví, rozhodně překvapí a pokud jsi úchyl, tak i potěší.

Jsem číslo čtyři (2011)

Další z řady prvoplánovitě natočených filmů pro věkovou skupinu třináct, až patnáct let. Na místo upíra Lilka, či Patizona se tu prohání frajerský mimozemský středoškolák a ač je pln emocí a nadpřirozených schopností, řídí se dobrými radami svého vychovatele. Ano, jeho rodiče jsou pochopitelně mrtví. Nechybí pohledná a vše- chápající dívka, která se beznadějně zamiluje do podivínského hocha, který mimochodem sem tam někoho zachrání a udělá si z ruky baterku jako starý, dobrý ET. A pochopitelně pár školních machýrků, co by záporáků. K tomu několik mimozemských nepřátel, ať to nemá hlavní hrdina s balením pozemských holek a machrováním ve sprše tak jednoduché. Na jedno znuděné nedělní odpoledne dívatelné, ale jinak bída.

Odpojit (2012)

Povedené drama s neohranou zápletkou, které postupně proplétá mozaiku osudů zdánlivě nesouvisejících osob a jejich problémů. Film týkající problémů současné společnosti, poukazující na použití internetu jako rizika a zbraně proti jiným lidem. Několik silných scén na diváka náležitě působí, herecké výkony více než dobré a celé to působí jakýmsi přirozeným dojmem. Jenže... Když se blíží vygradované finále a vše se zdá být téměř dokonalé, přichází neblahé probuzení s nepovedeným koncem, který kazí značnou část toho, co po celou dobu film v divákovi budoval a rozvíjel. Převeliká škoda závěru, který mohl být skvělou tečkou za hoodně dobrou podívanou. Možná to mohlo být za 5*, stejně jako za 3* po pro mě promarněné příležitosti. Určitě stojí za podívanou, ale na kolena vás to určitě nesrazí.

Zlo (2012)

Tak tohle se opravdu povedlo, film má skvělou hororovou atmosféru a dokáže diváka výborně vtáhnout do děje a pořádně zatahat za nervové nitky. I když je zápletka v celku otřelá a děj možná okoukaný, tak tenhle horůrek má své kouzlo a pěkně nakopává prdel kde jakému zahraničnímu vysoko rozpočtovému snímku. Přesvědčivě nás masíruje pažemi tajemna a démonickou atmosférou a i když chvílemi zapadá do klasických klišé, vyvolává ve zhasnuté místnosti, pouze za světla televize docela nepříjemné pocity a především strach a o to tady přece jde, ne? Dlouho jsem nebyl u hororu tak napjatý, že bych přemýšlel nad tím, jestli se mám jít vychcat, nebo to raději vydržím, protože tam bude možná něco číhat a čekat na mě. Tak jsem si říkal, že je škoda, že jsem nepočítal, kolikrát bylo použito slovo píča, protože by to byla jistě ceněná zajímavost a číslo by patřilo určitě k rekordním. Vytýkat filmu amatérské zpracování je blbost, protože děj vlastně natáčí skupina amatérských hledačů záhad a proto je takový, jaký je. Já se výborně bavil a vidím, že nad Tatrou sa blýská a doufám, že ještě dlouho bude