Výbuch bude v pět (1984)

Docela fajnový snímek nejen pro děti. Slušná volba pro rodinné odpoledne.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Absilutní vrchol co se týče dobrodružných filmů. Vtip, akce, vtip a zapeklité rébusy. V první řadě ale hlavně vtip, jehož nositelem je převážně Sean Connery v pro něj dost nezvyklé roli. Poslední křížová výprava je prostě filmem, který bych mohl sledovat pořád dokola.

Kamarádi (1969) (seriál)

Docela komicky působící příběhy party puberťáků. Něco mezi rychlými šípy a desetiletýma dětma.

Čarodějky (1998) (seriál)

Pěkný holky se zžívají s osudy čarodějek. Začátek seriálu byl zajímavý. Postupné seznamování se se schopnostma a úskalíma v podobě démonů či nepovedených kouzel. Víc akce znamenalo pro seriál více trapně působicích scén. Bohužel ty postupem času přibývaly a s výměnou těch milých tváří to šlo definitivně do kopru.

Hon na myš (1997)

Nemám moc rád tenhle druh filmu. Když už ale něco takového zevšední a stane se takřka jako Sám doma a další filmy součástí našich svátků, prázdnin atd, musím uznat, že na tom něco je. I po několikáté je příběh myšky stále napínavý a závěrečná dražba unikátního domu je dechem beroucí akcí. O vtipu bych radši tolik nemluvil, ale zajímavé pokoukání pro celou rodinu to určitě je.

Jeden z nich je vrah (1970)

Starší česká detektivka s výborným hereckým obsazením.

Stezky slávy (1957)

Jako všechny filmy Stanleyho Kubricka nabízejí i Stezky slávy asi 5-10 minut hodně zajímavých scén. Scén takových, že divákovi běhá mráz po zádech. Jenže to všechno tone v záplavě nudného procházení se a žvatlání. V takhle starém filmu je to ještě horší, protože ty dialogy jsou hodně slabý. Soudní přelíčení je jak ze slabého seriálu a debaty generálů zapadnou do pozadí, když se řechtáte, jak nesmyslně nutí Kubric herce při replikách procházet se sem a tam po pokoji. Možná tady našel Oldřich Lipský inspiraci pro jednu vlastnost jedné z postav z filmu Marečku podejte mi pero.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Nejslabší ze všech dobrodružství sympatického archeologa. Celý příběh působí tak epizodicky. Lokální problémek několika vesniček, kam se Indiana dostane velkou náhodou, je minimálně zajímavý. Několik řešení malých problémů, honiček a soubojů se nedá srovnávat s věcmi z ostatních dílů. Žádný kloudný záporák, jen pár epizodních zlounků.

Hlava státu (2003)

Průměrná černošská komedie. Naštěstí Chris Rock není Edie Murphy a tak se ve filmu objevují i herci ostatních etnik. Každý by měl být čestný, upřímný a starat se o své blízké. To je celé poselství filmu. Moc humoru ho nedoprovází a šperkování poselství černošskou kulturou mě teda taky ani trochu nebralo. Ale v jistém smyslu se to dá brát jako podobizna americké společnosti.

Poslední ostří hoši (1976)

Pěkně drsnej western. Sice v závěru trochu vyměkne a nevyužije všechny trumfy záporáků, ale stejně jde o zajímavý souboj dvou střelců v důchodovém věku. Občas je tu pár pitomostí, které ted rozesmějí už i malé děti.