Tři dny Kondora (1975)

Zajímavý thriller. Bohužel toho zajímavého je neúměrně málo. Většinu času je to tak o nudných dialozích. Celá zápletka je výborná. Neméně výborný je výkon a celá postava Roberta Redforda. Potom už jen a von Sydow jako nájemný zabiják a tím všechno zajímavé končí. Za tu jedinou poslední scénu se zabijákem to ale stálo.

Starý páky (2009)

Už nikdy nebudu nadávat, že je v romantických a rodiných komediích málo vtipných scén. Tady je to jedna za drhou a... a je to příšerně dementní. Přitom snad každá scéna by jinde byla právě tou nejlepší scénou celého filmu. Nechápu, co se muselo přihodit Waltu Beckerovi, který natočil výborné Divočáky. Tohle je trapas nad trapas a přitom je to plné slušných herců a skvělých nápadů.

Město zločinu (2009)

Pětapadesátiletý Chan hraje asi o 20 let mladšího emigranta. Jackie Chan, který neudělá žádný kaskadérský kousek, žádný vtip a ani nezazpívá. Až na to zpívání mi to první polovinu filmu hodně chybělo. Tu první polovinu, kdy jsem se vzpamatovával ze všech těch jmen, národností a stejně vypadajících obličejů. A potom se to rozjelo. Jackie Chan jako nájemný vrah. Mafiánské vztahy jak v Kmotrovi. Dokonce mnohem složitější a některé scény mi přišly i působivější než v podobných amerických filmech. Jasný důkaz, že na Chana se bude dát dívat, i když už nebude mít jedinou nepovedenou scénu k ukázání při závěrečných titulcích.

Terminátor (1984)

Klasika a skvělá příprava pro druhý díl :) Nejlepší na prvním dílu jsou prvky thrilleru. Nezastavitelná kovová mašina, která vám jde po krku. Takhle mají vypadat hororové sny.

Bill Bailey: Part Troll (2004) (pořad)

Výborné vtipy. Fajnová hudba. Bohužel se tady nedá moc spoléhat na titulky a chce to umět pořádně anglicky. To neumím a tak nejsrozumitelnější části byly německé songy. Rád bych tomu všemu rozumněl a dokázal plně ocenit i ty lokální vtipy, ale bohužel. Pro lepší angličtináře milující tohohle Trolla hvězdička nahoru.

Bílá smrt (2009)

Proč cpát do takového filmu tak nevhodnou herečku. Na Kate Beckinsale ve sprše bych se díval klidně hodinu, ale na takhle silnou postavu šerifky fakt ne. Podobné je to s filmem. Prostředí a atmosféra jak dělaný na mysteriozní horor. Bylo by to sice mnohokrát viděné, ale s tímhle týem by to určitě neurazilo. Takhle je tu dost slabounká zápletka, která se celou dobu tváří jako něco velkého, že na konci musí zákonitě sklamat.

Batman vs. Red Hood (2010)

Na hodinu a pár minut nabízí Red Hood celkem zajímavou zápletku. Ale nejsem až tak zažraný fanda, aby mně nebila doočí slabá animace nebo přemíra akce, soubojů a podobných blbinek. Je to prostě jen skákání hadrových panáků, kde gravitace nehraje sebemenší roli. Ale ta hudba společně s příběhem za hodinu života rozhodně stojej.

Náš vůdce (2008)

Nádherná ukázka diktatury. Krásně to začíná úsměvy studentů, že něco takového v současném Německu není možné. Potom už jsou hezky vykreslovány všechny problematiky vedoucí k zoufalému přechodu lidí k podobnému zřízení. Konec skvěle graduje a podrthuje vše do té doby zobrazené. Jediný problém mám v tom, že je to celou dobu tak čitelný. Celou dobu film nedokáže strhnout. Aspoň že ten konec i přes svou čitelnost je tak strhující a dramatický.

Rebelové (2001)

Na tomhle filmu mě mělo snad všechno odradit. Leč stal se pravý opak a já si užil už asi 4 shlédnutí. A dalšímu se rozhodně nebráním.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Netrpím přehnanou obavou z každého nového Troškova filmu (nepočítám pohádky) a na Jezero jsem byl i trochu zvědavý, ale vydržel jsem jen polovinu filmu. Paradoxně jsem to vypnul po do té doby nejlepším vtipu, ky si doktor uřízl kus prdele. Stejně mě překvapilo, že jediná ze všech přehrávajících mi přišla aspoň trochu zábavná Sandra Pogodová. Za celou tu první polovinu jsem se jednou zasmál, ale naštěstí to nebylo tak bolestivé, jako dokážou ublížit Troškovy pohádky. Na komedii je to ale příšerně málo.