Příběh Renfielda (Nicholas Hoult), Drákulova věčně oddaného a neustále ponižovaného služebníka. Renfield je nucen shánět pro svého historicky nejnarcističtějšího pána (Nicolas Cage) požadovanou kořist a splnit každý jeho příkaz, bez ohledu na to, jaké ponížení při tom zažívá. Ale teď, po staletích otroctví, Renfield zjišťuje, že existuje život i mimo stín tohoto Pána temnot. Kdyby jen dokázal přijít na to, jak ukončit svou závislost na jeho vůli. (Cinemart)

bonovox

Dosť uletený príbeh o Drakulovi a jeho sluhovi Renfieldovi. Prepálená akcia s gejzírmi krvi, Cage hrá ako v časoch najväčšej slávy, takže celkom spokojnosť. 60% ()

gogo77

2/10 ... 2 body iba a len za hlavnu postavu stvarnenu Nicholasom Houltom, pre mna skvelym hercom, aj ked teda v tomto filme sa musel namakat .... predstavte si, ze by urobili Scary Movie o Draculovi .... asi lepsie by sa to ani opisat nedalo ... sled uplne debilnych prihod, nahod a neustaleho snazenia sa o ovladnutie ludksej rasy kym inym nez-li slavnym Draculom .... lenze ten ma jednu chybu .... hra ho obludne otrasny Nicolas Cage, ktoreho obsadenie si muselo vyziadat asi vyspanie sa s celym natacacim stabom, lebo inak si to neviem vysvetlit .... masky ktore Nicolas pocas filmu vystrieda su zarucene kupovane u nas na Mileticke tesne pred spustenim Halloweenskeho vypredaja masiek, ktore nikto nechcel .... a jeho primitivna snaha byt ftipny alebo strasidelny alebo dokonca zaujimavy bola totlane marna .... jedna vec ktora bola naozaj pozitivna bola ze tam bolo naozaj vela vela vela a este viacej krvi, rozthanych tiel, odtrhnutych ruk a hlav co bolo obcas groteskne ale celkovemu filmu to az tak nepomohlo ... obcas treba pochopit ze kariera sa skoncila a Cage-a dat do Cage (klietky) :) ()

vaclav.g.kar

Upřímně jsem si nechal chvilku čas na reakci a po pár dnech musím říct že mě film vlastně zklamal. Bohužel. Všechno nahrávalo k tomu že ze snímku může být skvělá akční hororová šaškárna. Nakonec je to celkem nudné a nevtipné pokoukání. Hoult je skvělý herec jenže jeho Renfield je bohužel bez hloubky. Cage je po tolika letech v kinech fajn ale není to uplně kulervoucí jak by mohl a jak mi Awkwafina sedla v Marvelu tak tady je teda protivná až na půdu. Určitě má ale tenhle přístup ke klasickým monstrům jistý potenciál snad ho ale napříště vybudují lépe.. 5/10 ()

korela

Příjemný hybrid akčních komedií typu Kick-Ass a hororových filmů o upírech, u kterého se dá skvěle vypnout a bavit. Akce a násilí je tu překvapivě hodně, na to že Renfield není veden jako akční film, ale ne zas tolik, aby nudily nebo znechutily. Vše ve filmu je bráno s nadsázkou a tak ani prolitá krev a gore nejsou prezentovány nijak explicitně, aby diváka odradily, ale naopak vtipně a zábavně - záporáci ryčí, zatímco je dvojka Hoult - Awkwafina bijí hlava nehlava a ty gagy, to prostě jen tak nevymyslíte. Vtipů jako takových je sice méně, než bych si přála, ale když už na ně dojde, tak to stojí opravdu za to. Příběh je sám o sobě moc fajn, kulisy taky, jen škoda že jsme z opuštěné nemocnice a celkově i z celého New Orleans neviděli víc. Ke všem kladným postavám si okamžitě vytvoříte vztah a přejete jim, aby vyhráli nad zlem a žili šťastně až navěky - a to nejen ústřední dvojici, ale i vedlejším postavám ze skupinové terapie. Nicolasi Cageovi role Draculy sedne, působí v ní vlastně až překvapivě normálně, což se nedá říct o jeho "normálnějších" rolích - herec asi konečně našel něco, co jeho exotismu sedne. Nejvíc pozornosti na sebe ale strhávají představitelé hlavní mužské a ženské role. Nicholas Hoult je sympaťák, na kterého se pěkně dívá a kterému prostě nejde nefandit a Awkwafina je překvapivě uvěřitelná. Oba působí, jako že by klidně mohli být vaši sousedé, což potěší obzvlášť v případě Awkwafiny - zdá se, že těm dobám, kdy ženské postavy v akčních filmech musely mít 20 kilo i s postelí a na sobě jen tunu makeupu, latexové spodní prádlo a kozačky na podpatku, už konečně odzvonilo. Naopak, Renfield je v tomto ohlednu příjemně a nenásilně feministický - ženské postavy jsou zde silné, hrdé a nezlomné, a muži se k nim také tak chovají - tedy žádné slintání nad jejich vnady nebo zacházení v rukavičkách. Mladá odhodlaná policistka i šéfka drogového kartelu vzbuzují respekt a strach, přesně jak bylo zamýšleno. A v případě Awkwafiny to jde i bez makeupu a ve vytahané policejní uniformě. Nepůsobí ale jako žádná potvora, naopak její motivace a povaha jsou pochopitelné a sympatické a její "obyčejnost" propůjčuje postavě mnohem větší opravdovost. Nemůžu opomenout ani skvělé flashbacky a propojení s příběhem původního černobílého Draculy a samozřejmě rockový soundtrack - nad My Chemical Romance moje srdce zaplesalo radostí. Jo, a počkejte si na graficky krásně zpracované titulky. Nemáte zač. ()

TheSecond0ne

Ach ouvej. Nepřeji nikomu nic špatného, ovšem film by se obešel bez Awkwafina (Nora Lum). Její přítomnost ubrala filmu to, co nasbíral, když se objevil N. Cage. I přes jedno nebo dvě zřetelná přehrávání mu tato role neskutečně sedla. Renfield v podání N. Hoult byl originální, herecky výborně zahraná postava, kterou s doprovodem jeho pána spojovala jakási skutečná aura. Ve scénách těchto dvou to vypadá, že si to i užívají, ovšem ta paní, doufám, že se definuje jako žena, je prostě meh. Není to zábavné, není to přitažlivé a není to hlavně ani stěžejní nebo rozvíjející. Zkrátka škoda nevyužitého potenciálu a velké chyby. Oživování je taky trochu přihlouplé a motivující k čelnímu střetu se stěnou. Jednou a dost pravděpodobně. Škoda. 3/5, realita 2.75/5 ()

vinducha

Tak přesně má dle mého vypadat hororová komedie. Je to krvavé , je to zábavné je to  svižné , chemie mezi hlavními hrdiny funguje , žádná vata nebo srdceryvné zbytečnosti. A jsem velice rád , že se nám Mikuláš dostává snad pomalu a jistě ze dna směrem nahoru. ()

Raziel811

Příjemné béčko s fajn krvavou i když trochu chaotickou akcí. Hoult si jede to, co vždy, tedy sympatického ňoumu a Cage je naštěstí tak na 1/3 svého hereckého "umu". ()

tuctovychlap

áno, je to uletené..ale príjemne..ak máte nadhľad, ak Cage nie je pre vás iba vyšeptalá šukna na smetisku dejín, ak nie ste hejter od prirodzenia, ak vám nevadí zábava s krvavým mľaskaním (nezamieňať so sexom počas krámov!), tak to môže film pre vaše odpoludnie na gauči..štvrtá hviezda z dôvodu, že napriek shitom z posledného obdobia platí Nicolas's not dead......a stále dokáže (dobre za)hrať i pobaviť.. ()

funkyman

tak velmi  mi chyba ten ksicht toho sialenca / v dobrom / co si tu kradne film pre seba..aby sa rozbehol a zabaval ako davno davno predtym...a len preto som chcel pridat este jeden bodik..lebo mu fandim ..a dokonca aj ten hlavny hrdina ma super sialenost v ociach-mozno ju ani nemusi hrat...ale co z toho, ked zbytok je grc..sem tam s napadom a odlahcenim..ale grc..nevyjadrujem sa ku obsadeniu osoby c. 3 ...ale splha sa ku vrcholu mojho  rebricka najudesnejsich .r.či.k sucasneho debilwoodu - este jeden zazitok a uz ho dosiahne.. ()

Trageeed

Všeho čeho jsem se dopředu bál mě nakonec mile překvapilo... Jako Cage mohlo být i trochu víc, ale za mě super akce, hezky upgradovaná legenda o Drákulovi, snesitelná Awkwafina a při odchodu z kina takový ten úsměv, že to co jste právě viděli je vlastně úplně blbé a vy jste se neskutečně bavili... ()

Chicharron

Nicolas Cage se v téhle kravině evidentně našel a role mu sedla jak prtel na nočník, přestože story je primárně o Renfieldovi, jeho sluhovi. Film má přijemnou stopáž a jde k věci prakticky od začátku a tak to má být. ()

Polux

5/10 | Na papíře to vypadalo nadějně. Oblíbená předloha zpracovaná z nového úhlu pohledu, kombinace komediálního a hororového (skoro až splatterového) pojetí, příhodný eRkový rating a navrch toho všeho mistr geniálních/šílených/pokleslých výstupů osobně a navíc v roli, která je pro něj jako stvořená. Na poli traileru to už bylo sice o něco horší (prostě další laciné béčko s přehrávajícím Cagem), ale stále ještě nebylo vše ztraceno. Přece jen film dostal na starost vcelku zručný McKay, jehož minulá žánrová jednohubka The Tomorrow War taktéž neoplývala nějakou originalitou nebo sofistikovaností (právě naopak) a přesto se mi trefila do vkusu. Výsledek mě ovšem vrátil zpět do reality, protože film je prostě další laciné béčko s přehrávajícím Cagem a nic víc. | Nezmar Cage je ve filmu nepřekvapivě opět ve své tradiční trademarkové "Cage rage" poloze:-), ovšem na rozdíl od jiných mistrových kusů se jeho specifický tvůrčí přístup pro roli legendárního záporáka hodí přímo ideálně a Cage se svým typicky afektovaným projevem si tak krade celý film pro sebe. Houltovi nelze upřít snahu a nadšení, bohužel je tvůrci filmu donucen se v průběhu děje pravidelně přepínat mezi sympatickým loserem a nekompromisním badassem, což zvládá s proměnlivou úspěšností. Tak jako v případě Cage pro něj ovšem platí, že pokud jeho postava v určitých částech filmu příliš nefunguje, nepadá vina na jeho hlavu. Awkwafina tady kupodivu není tak marná jako téměř všude jinde, kde se dosud objevila a svůj obvyklý level nevtipnosti/otravnosti se jí po většinu času daří držet poměrně na uzdě. | Zbytek filmu bohužel zaostává hned na několika úrovních najednou. Počínaje nesourodým žánrovým mixem komediálního hororu (nějaké napětí je přítomno opravdu jen decentně, strach pro jistotu vůbec) a gangsterky (dějová linka s mafiány a jejich spojenectvím s místním fanouškem krčních tepen působí dost podivně), přes nevýraznou až odbytou akci (nechybí ji sice vydatná dávka krvavě brutálního gore na hraně grotesky, ale to je tak všechno) a sterilní až bezzubý (ehm:-)) humor (poměr zásahů/minutí terče není úplně příznivý, přičemž scény s terapeutickým sezením jsou stran vtipných situací totálně promarněnou příležitostí) a nevěrohodným platonicko-partnerským vztahem ústřední dvojice (moc nepomáhá, že Hoult a Awkwafina mají mezi sebou mizivou chemii) konče. | Zaujme tak jen pár jednotlivostí (stylové "kancelářské" závěrečné titulky, černobílý retro prolog vzdávající hold hororovým klasikám studia, překvapivá kompletní likvidace členů terapeutické skupiny (škoda, že v závěru filmu tvůrci zbaběle hodí ručník do ringu) a vysloveně potěší asi jen skromná stopáž:-)), což je poněkud tristní bilance. Celkově nejde o tak obskurní představení jako některé předchozí mistrovy počiny z nedávné doby, ale jelikož není laťka posazena nijak zvlášť vysoko, není v tomhle případě moc důvodů k oslavám. Žádné polehčující okolnosti pro McKaye se tak tentokrát nekonají. Cage zkrátka na kvalitní projekty nemá dlouhodobě štěstí a tady se to opět jen potvrdilo. | PeZet () (méně) (více)

W00DY

Renfield rozhodně není horor.  Není ani komedie, ale je zábavný. Drákula v podání Nicolase připomíná jak vzhledem, tak i způsobem života Marilyna Mansona. Jediný rozdíl je, že Manson nevymývá mozky a nedělá si otroky z chlapů, ale z nebohých žen. I když u něj kdo ví. ()

I.ball

Super zábava! Nejlepší krvelačná akce poslední doby. Víc krve než v Bladeovi. A tak nenuceně vtipná.. 85%. ()

Thalin

Film má svoje skvělé momenty, hlášky a situace, kdy někdo dostane po tlamě urvanou rukou a krev stříká jak z fontány a i přes tu absurditu to baví. A pak jsou tu chvíle, které to táhnou dolů a nudí a jen se prázdně plká. Na můj vkus to bylo překombinované, někde se mělo ubrat. Hodně to za mě táhla dolů Awkwafina. Už jen tím svým výrazem. Kdyby tam bylo méně jí a víc Houlta a překvapivě i Cage (jejich ulítlý vztah mě bavil mnohonásobě víc) tak by to mohlo být o dost lepší. ()

Holly_Molly

Ptákovina jak mraky jejíž hlavní výhodou je krátká stopáž a přepálená krvavá akce, který sice neni moc, ale na těch 90 minut tak akorát. Zahraný je to taky hezky a vzhledem k nulovýmu očekávání tu asi ani pro zklamání neni místo. :-) ()

Mr.Jokker

Nic cage v plné síle. Skvělá komedie na jedno podávání. Čekal jsem totální blbost ale dost jsem se u toho i nasmál. Jsem rád že to překvapilo. ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (více)