Na začátku filmu Bob Marley: One Love potkáváme titulního hrdinu (Kingsley Ben-Adir) v okamžiku, kdy už je jamajským národním hrdinou. Věčného idealistu a neúnavného propagátora rodného ostrova trápí všudypřítomné násilí, které rozdmýchávají dva hlavní znepřátelené politické tábory a na ně napojené zločinecké gangy. Marley trochu naivně sní o uspořádání obřího koncertu, který svede pod jedno pódium všechny dosavadní nepřátele a i s pomocí jeho hudby je přiměje zakopat válečnou sekyru. Než ten sen stačí realizovat, zaklepe násilí i na dveře jeho domu. Při útoku ozbrojeného gangu jsou vážně zraněni jeho manželka a manažer. To Bobovi sejme klapky z očí a uvědomí si, že Jamajka v danou chvíli není zemí, ve které by chtěl vychovávat své děti. Odstěhují se do Evropy, do Anglie, kde na dredatého kluka v typické pletené hučce nejsou dvakrát zvědaví. Jenže když je člověk geniální muzikant, prosadí se i v prostředí, které je schopné ho jen kvůli vzhledu strčit do vězení. Paradoxně právě tady, na ostrovech, které se od toho jeho rodného snad nemůžou lišit víc, se jeho kariéra rozjede tak, že ho to právem vynese mezi nejvlivnější muzikanty dvacátého století. (Cinemart)

AnanAss

Neměl bych s tím žádný problém, kdyby se to místo klasického životopisu, snažilo zobrazit politické nepokoje a poukázat na to, že válka je vůl. Nevadilo by mi ani, kdyby se to zabíralo natáčením přelomového alba a věcí okolo něj, případně plánováním velkého tour na stmelování komunity. Co mi ale vadí je to, že tyto věci se zde načnou, ale jejich vyústění je takové nijaké. Jako nenáročná jednohubka, která vypadá pěkně (možná až zbytečně „uhlazeně“), dobře se poslouchá a ukáže nám střípky ze života jamajského Boba, je to fajn. Jako pocta velkému umělci už to ale drhne a zcela jistě by si tato ikona, jehož záliba v muzice a marihuaně je nesporná, zasloužila lepší zpracování. Příznivcům rastafariánského hnutí, reggae muziky, nejrozmanitějších dredových výstřelků na hlavě a čerstvě smotlých brček bych raději doporučil tento skvělý dokument. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

elessar04

Jamajka zažívá těžké období. Odpor politiků k rastafariánům sílí. V zemi není bezpečno. Rok 1976 je pro Boba zlomový. Mírový koncert. Pak Evropa a Exodus. A pak už jen konec. Životopisný snímek o Marleym přiletěl do kin jako blesk z nebe. Jaký ten film je? Je důstojný. Je milý. Je zábavný. Je plný skvělé hudby. Je plný Boba Marleyho a tak to má být. Film uteče jako voda. Avšak něco tomu chybí. Hudba tam sice je, ale je jí málo. Není ale tím, co filmu chybí. Je tam jakési prázdno, které aspoň ve mně po zhlédnutí zůstalo. Hodně prázdné místo. Závěrečný koncert je utnutý v nevhodnou chvíli. Měl být jakýmsi vyvrcholením, jakýmsi závěrečným orgasmem. Je to jako, když celou dobu čekáte orgasmus a on se pak nedostaví. Čekal jsem, že se ve filmu dozvíme, jak se Bob k hudbě dostal, kdo jsou ti jeho spoluhráči Wailers, ale nic podobného nám nebylo sděleno. O dětech taky velmi málo. Místo toho scény, které připomínaly jiný skvělý film - mluvím o snímku Rey.Perfektně natočeno. Ta oranžová a oheň prostě krása. Hudba přímo pro film byla krásná - myslím tu před koncerty. Hlavní protagonista NLY IN THEAvýborný. Nicméně cítím po filmu trochu prázdno. Dustojný film, který lze nazvat SONDOU DO ŽIVOTA JEDNOHO Z NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH HUDEBNÍKŮ 20. STOLETÍ. ()

NorseSword24

Milujem životopisné, hudobné filmy, Boba Marleyho a jeho hudbu a odkaz a trá.. tak prečo toto nevyšlo? Pochyby som mal keď som zbadal režiséra Kinga Richarda . To bol film ktorý mal veľa silných stránok no na konci som cítil, že to niečo podstatné chýba. A rovnako to je aj tu. Záverečné titulky a ja prekvapený že toto má byť záver. Možno dobrý námet, ale konečnému prevedeniu chýba kostra okolo ktorej by sa točil dej. Takto to vyzerá ako takmer náhodné scény z jeho života, ktoré môžu mať pekné dialógy hercov kameru bla bla bla ale to nezaplní to prázdne miesto. Škoda, aspoň tie 4* som si prial. Ale mimo to, keby som si cez leto chcel pustiť niečo iné ako komédiu ale nič vážne a relaxovať pri dobrej hudbe... jasná voľba. ()

JohnnyKladno

Nejsem si jistý, že je fair ode mě, to hodnotit. Ten den co jsem byl v kině, s rodinkou, jsem slavil narozeniny a nálada byla více než dobrá. To jen na okraj a dost legrace.. Snad zvládnu o Reinaldově filmu lehce poreferovat. Byla to ku*evská nuda. Nejsem fanoušek Reggae, ale byl jsem v kině s fanoušky tohoto hudebního žánru, s lidmi, co o Marleym něco vědí. Všichni jsme byly zklamáni. Čekaly jsme mnohem víc. Více střípků ze skutečného života, více kontroverze („sex, drogy a rock´n roll – reggae v tomto případě) a že toho bylo a mohlo to film ozvláštnit. Ty zajímavé/reálné věci z Marleyova života jsou tam v podstatě jen naznačeny. Promiskuita/lehkomyslnost/závislosti/ta silná víra v to opravdové rastafariánství (které tu bylo lehce směšné) – špinavost, smradlavost, víra. I já, jako ne-fanoušek tohoto životního stylu jsem cítil, že jsem byl ochuzen o tu podstatu a styl života téhle, bezesporu, geniální a nadčasové hvězdy, kterou Bob Marley rozhodně byl a stále je. Zatracená škoda. Kdybych měl vyloženě psát o filmu jako takovém, tak to taky vůbec nefunguje. Je to dílo bez vrcholu, pro mě pomyslným vrcholem jsou vlastně závěrečné titulky a to mi teda fakt nestačí. Od začátku vše směřuje k nějakému „final fightu“, k nějakému (nejen hudebně) důležitému koncertu. A to tam vlastně vůbec není. //Trošku je to jako taková dlouhá předehra, s rychlým a krátkým sexem, ale bez vyvrcholení obou zúčastněných//. Okamžitě po opuštění kinosálu to ze mě vyprchalo a nedalo mi to nic. Hudba je sice fajn, nejsem fanda (nicméně má srdeční záležitost, Zlatonka, kamarádka Marťa si chvílema broukala a i mě to lehce, opravdu jen lehce strhlo) , ale mě to prostě celkově hrozně nebavilo. 30% a ku*va netočte další Bohemian nudnou Rhapsody. Zkuste něco, co má alespoň trošku koule a nebojí se to zajít do hloubky (do reálné hloubky, která třeba nebude příjemná a leckoho překvapí a třeba i pobouří) hlavních postav. Nevytvářejme „cukrovou“ společnost a dívejme se realitě do očí. ()

kachie

Keby povedali Rosamunde Pilcherovej, aby natocila film o Bobovi Marleym, nevyzeralo by to inak. Všetko bolo vizuálne také pekné, čisté, uhladené, chýba tomu tá autentická špina, ešte aj hlavnú postavu obsadili ,,pekným hercom", ktorý s Bobom nemal absolútne nič spoločné, okrem fejkovo vyzerajúcich dredov. Bez charizmy, bez toho správneho vyžarovania. Veľmi nudné klišé, neprirodzené rozhovory, dej ma nebavil, vnímala som to skôr ako dlhý videoklip, ktorý sa vyhýbal hocičomu kontroverznému, alebo zaujímavému. Úplne zbytočný film. Akýkoľvek dokument o ňom by bol stokrát lepšou voľbou. Tuto to vyzerá, akoby sa len hrali na niečo, o čom nič nevedia ,,Dáme každému do ruky jointa a minimálne 5x za minútu povieme slovo rasta a bude to super." ()

shade000

Veľmi ťažko prirovnávať takýto film k Bohemian Rhapsody. Nie je to typický životopis. Sú to jednotlivé epizódy života Boba Marleyho. Áno, mohli byť spracované lepšie a nie ich len tak bezhlavo strihať, no rozpočet to nemalo bohvieaký a úprimne, po tom čo som zhliadol trailer som si film takto nejak aj predstavoval. Kingsley Ben-Adir sa na rolu hodil a rovnako tak aj Lashana Lynch, teda za mňa rozhodne viac, ako na pozíciu agentky MI6. "One love, one heart. Let's get together and feel alright..." ()

titmok

Úprimne som sklamaný, možno som nemal očakávať druhý Bohemian Rhapsody ale do piči očakával som, lebo to na to malo ten potenciál. Prvá tretina filmu príde pocitovo veľmi neosobná, nedokážem sa vžiť do deja, všade nepríjemné strihy, proste hrúza. Neskôr po príchode do UK to naberie na grádoch, ale začne sa to striedať s wannabe umeleckymi prestrihmi horiaceho lesa, ktoré keby tvorcovia vynechali tak by sa ABSOLUTNE nič nestalo. Overall nemôžem dať horšie ako 3* minimálne kvôli hudbe, aj keď mi tam chýbali niektoré pesničky. Oveľa viac by som ocenil keby to malo dlhšiu minutáž, ale išlo sa od začiatku chronologicky, alebo aspoň ako vznikal album Catch A Fire, ktorý tam kurva ani nespomenuli. Sakra práce...pôjdem na to ešte raz abych tam našiel viac dobrého. ()

Cermicek

Bohužel hodně průměrný...Na to, co by si král raegge zasloužil až podprůměrný. Film nikde nejde do hloubky, snaží se tak nějak poslepovat střípky, přičemž nic pořádně nedotáhne do konce. Jak se v poslední době nadává na úmornou stopáž, tak tady výjmečně dochází k opačnýmu paradoxu. Pokud by se jednalo o životopis nevim třeba Taylor Swift tak asi dobrý, tady mi to přijde ale málo. Jedno pozitivum jsem ale našel - bavil mě jamajskej "žargón", ten jsem si vychutnal!👍(zase ale, k tomu si můžu pustit nějakej dokument z Jamajky a ne "so called" ódu na Boba!) ()

Elessar.

Áno Bob Marley bol ikonickým. Dá sa to povedať o jeho biografickom filme? Tým, že nejde do hĺbky a  kĺže po povrchu ťažko zaujme fanúšika jeho hudby, pretože sa nedozvie nič nového. Divák neznalý problematiky bude mať problém sa vyznať v príbehu, ktorý počíta s tým, že má nejaké to referenčné pozadie... Viac Tu ()

xzajox

Pekný hudobný zážitok. Ešte o song viac a mám pocit, že pozerám soundtrack klip s príbehom. Film má vlastne len dve negatíva. Prvé môže u niekoho zhodiť hodnotenie o tri hviezdy. Ide o to, že scenár sa sústredí na jednu dejovú líniu života BM, a to hudba ako nástroj. Nástroj spájania, slobody, tolerancie... Ak niekto čaká životopis, tak bude sklamaný. Súkromný život, tvorba názorov, detstvo, vzťahy, to všetko sa deje len v pozadí a v nejasných spomienkach iba ako nejaké šedé obdobie ktoré stvorilo tohto BM, ktorý robí túto hudbu s týmto cieľom. Aspoň vzťah s Ritou by si IMO zaslúžil málinko viac pozornosti. Druhé negatívum je môj osobný problém s obsadením hlavnej postavy. Kingsley mi nesadol, niečo mu jednoducho chýbalo, iskra, duša, zápal, úprimnejšie oči... Inak sa film výborne pozeral. Atmosféra pohody so štipkou strachu a nádeje, že sa veci zlepšia, je doslova rozprávaná všadeprítomnou muzikou. Chválim tiež autentický jamajský slang, na ktorý som si chvíľu musel zvykať, no k Bobovi iste patrí. Pohodička pre fanúšikov BM, reggae a vlastne všetkých, no nečakajte hlboký rozbor tejto legendy. 84% - 4* ()

smarkus

Bol to priemerný životopisný snímok, ktorý toho veľa nepovedal. Prišlo mi to ako séria videoklipov, s ničnevysvetlujúcimi presunmi a chovaním postáv. Hudba Boba Marleyho je mi blízka ale o jeho živote veľa neviem a tento film toho ani veľa nepovie. O kus slabšie, tak o dve kategórie, ako Bohemian Rhapsody alebo Elvis. Slabé 3* ()

blondboss

Bob Marley je aj pre mňa prototypom ležérnej slobodnej hudbičky, ktorá ladí uchu a pri ktorej človek nádherne zrelaxuje. Musíte ale byť ozaj skalným fanúšikom, aby ste si tento snímok užili. Nemyslím to v zlom, skôr ide o to, že jeho život bol síce naplnený hudbou a slobodou, ale na film je to asi málo. Hádam výraznejšie posolstvo ohľadom zjednotenia politických elít na Jamajke, inak ale dosť prázdny snímok, ktorý dosť rýchlo vyšumí z hlavy. 60 % ()

david141474

Jo, toto bylo fajn. I když reggae není můj šálek kávy, tak už jsem plno písní od Boba v minulosti slyšel a většina tam zazněla, takže jsem spokojen. Film nás hned hodí do centra dění a tím je koncert, který má sjednotit Jamajku (menší spoiler nepovede se to). A taky nám ukáže pokus o vraždu právě Boba. Celý film je hodně zajímavej a já jim to žral od začátku do konce. Herecky je to zahráno perfektně a dějově je to taky fajn. Sice je to mírně slabší, ale silný momenty a scény se tam najdou. Soundtrack, tak o tom nemusím ani mluvit, ne? Samozřejmě byl nařachanej. Životopisný film, jak má být. Je to rozhodně lepší než nějakej slaboučkej Rocketman, ale na film Spatřil jsem světlo to bohužel nemá. 9/10 I když není reggae můj šálek kávy, tak jsem si to užil! (Olympia - 22.2.2024) ()

rigby

Boba Marleyho jsem nikdy neposlouchal, ani jeho hudební styl mě neoslovuje. I když tady je to spíše o textech a politice. Ale rád jsem se podíval na zfilmovanou část jeho krátkého života. Na téměř dvouhodinový film toho tedy moc není, navíc scénárista nedokázal napsat chytlavý příběh. Ale jinak je samotný film natočen kvalitně. Jen chybí jakási přidaná hodnota a něco, co by ospravedlňovalo jeho délku, aby bylo se na co dívat. ()

fafejt001

Těšil  jsem  se  na  Marleyho  ,  ale  je  to  ,  s  odřenýma  ušima  -  slabé  *** . Škoda .  NĚCO   tomu  chybělo  .  Nějak  to  bylo  občas  nesrozumitelné  až  lehce  v  chaosu  .  Kingsley  se  snažil  ,  to  jo  , ovšem  slabší  scénář   , slátaný  ze  čtyř  lidí  ,   bylo  spíše  ke  škodě    ,   z  tohoto   filmu  byla  spíš  taková  - slááátanina    . A   Chybělo  tam  více  klíčových  písní  ,  alesponˇ   v  náznaku  ,  což  mne  zklamalo  .  Bob  si  zasloužil  víc . ()

Tadas

Film jako takový nebyl úplně špatný, ale musím tomu vytknout hodně věcí - některé dialogy byli až úmorně dlouhé, nezaznělo dost těch nejslavnějších písní od Boba Marleyho a některé flashback scény byly poněkud zvláštní. Z celkového filmu mám ale takový zvláštní dojem, přijde mi, že tak úplně ve filmu nebyla ta pravá podstata jeho mírového myšlení a dokonce v některých momentech snad jsou ukázané jen ty jeho špatné vlastnosti a ty dobré minimálně. Celkově bych film ohodnotil - 60% ()

13Maty13

"I want my music to unify people all over the Earth. And that time is now."    /// Příběh krále reggae je velice silný. Bohužel pro mě tento snímek nezašel do takové hloubky jak bych si přál. Občas se to táhlo a necítil jsem tam takové to napětí jako třeba u Bohemian Rhapsody, nebo Elvise, kterým tento film téměř ani nešlape na paty. Kingsley Ben-Adir předvedl bravůrní výkon, vystoupení a pár dalších momentů tento film tahají nahoru. Ovšem bez toho je to přehlédnutelný film.   / Hodnocení: 6,5/10. ()

Nick321

Rozhodně zajímavý film, ale očekával jsem od toho delší autobiografii, protože třeba já o životě Boba Marleyho nevím nic. Film se zaměřuje jen na určitou kapitolu Marleyho života a postrádá určitou dynamičnost pro diváka. Co se týče rastafariánství, které je filmem minimálně z poloviny napěchované, myslím, že tomu běžný západní člověk většinou nemůže rozumět, to je lokální záležitost a musí se do toho většinou člověk narodit. Ale líbí se mi, že mají svoje tradice, svoje náboženství, kterému rozumí a které je vůči nim spravedlivé. Ohledně napjaté politické situace na Jamajce, Bob Marley měl podobný osud jako například Gándhí, který měl stejný úmysl - ukončit krveprolití mezi dvěma frakcemi. Ani Bob neměl ke smrti daleko. ()

Jaroslaw

One Love není sice tak skvělý počin jako třeba Bohemian Rhapsody nebo Rocketman,na druhou stranu se jedná o líbivý průměrný snímek o známém zpěvákovi,který tahá na horu výkon Kingsleyho Bena-Adira. ()