Reklama

Reklama

O.C.

(seriál)
  • USA The O.C. (více)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Josh Schwartz

Hrají:

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(92)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (260)

Trainspotter odpad!

všechny recenze uživatele

Fuj, fuj a ještě jednou fuj. Do prčic, proč to musí běžet v sobotu ráno, když děcka a já vstávají? Místo aby dávali klasiky jako "My z Kačerova" apod. tak tam běží tahle megasračka s příšerným obsazením hezounama a slepicema, který neumí absolutně zahrát ani tak debilní postavy, jaký jim předepsal narychlo zpíchnutý komerční scénář, nemluvě o režii, která místo aby krotila dílo, aby nepadalo jen na dno, tak počítá vydělané penízky. ()

Gemini odpad!

všechny recenze uživatele

Muhahahahahahá, no ty krávoooooo...promiň, lásko, ale já prostě nemůžu. Ještě jednou se tam mihne ten jak říkáš hlavní hrdina se svým neuvěřitelným a věčným trpitelským výrazem a promluví si vážně se svým úžasným adoptivním otcem, co není jeho adoptivní otec, i když to tak vypadá, a spáchám sebevraždu návštěvou tvých na můj vkus příliš komunistických prarodičů vlastnících čivavu:)) Ano, tak takhle jsem vypadal po půlce jednoho dílu tohoto úžasného háj sosájety veledíla, a nebýt u toho moje přítelkyně, tak to možná bylo ještě o kus horší. A UŽ NIKDY VÍC se k tomu nepřiblížím bez ovladače v ruce... ()

Reklama

higuain 

všechny recenze uživatele

O.C. mě svého času hodně bavilo. Respektive jeho první a poté až čtvrtá řada. Druhá a třetí jsou takovou nezáživnou výplní s čím dál otravnější postavou Marissy, jejíž jakože srdceryvný konec jsem uvítal. První řada nabídla spoustu zajímavých zápletek a konfliktů začleňováním sirotka Ryana mezi děcka kalifornské smetánky, poslední série zas byla asi nejzábavnější, z části i díky nové krvi v podobě Autumn Reeser. ()

sidny 

všechny recenze uživatele

O.C. je hlavně zábavný seriál obsazený celkem sympatickými herci. Musim přiznat, že nemůžete od něj čekat nějakou velkou myšlenku, ale každá postava je velice odlišná a celkem zajímavá a každý, kdo zkoukne pár dílů se snimi nějak ztotožní. je to prostě takový vtipný, oddechový seriál plný zvláštních příhod. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 90% - V tomhle městě je Ryan jenom zvláštní náhodou. Mladistvý delikvent, co se narodil na špatném místě, ve špatné ulici a hlavně ve špatné rodině - a najednou je ze dne na den uprostřed galerie snobů? Jenže co naplat. Právě ti lidé, které byl zvyklý odsuzovat, vypadají, že to s ním myslí ze všech nejlépe. A možná by stálo za to zkusit tu chvíli zůstat. Jenom té smůly by mohl mít míň. Vždyť pokaždé, když někdo něco na někoho ví nebo něco tají, vždycky se to úplnou náhodou dostane právě k němu. Ale vážně - O. C. je srdcovka. Ať už je vám sympatičtější právě odhodlaný rebel Ryan, outsider Seth nebo hláškující táta Sandy, tady se divák vztahovek cítí dobře. Kdo ví, možná je to osobní. Ale prostředí, kde se za hlavní hrdiny rodina postaví, ať už provedou jakoukoli pitomost nebo je potká libovolný průšvih, to je zkrátka moje nejoblíbenější klišé. 2. série - 90% - Celkový dojem se nemění, letní nálada zůstává stejná, postavy také, tak pokračujeme, kde jsme přestali. Ryan je stále charakterní tvrďák, Seth nahláškovaný zbožňováníhodný geek a Marissu dokážu mít rád jenom ve chvíli, kdy se motá kolem Ryana. Jediné pořádné zaváhání si druhý rok odbude v období, kdy se v rovině dospěláků řešily problémy (i na pozlátkový svět Orange County) poněkud přehnané. Kazeta, Carter Buckley nebo časopis o životě v Newportu s Juliinou tváří na obálce v té době prohrávaly s teenagerovskými vztahovými peripetiemi na celé čáře. Ale pořád to na mě Cohenovi/Cooperovi/Nicholovi umí a emočně se mnou i přes veškerou nutnou nadsázku dokážou zamávat okamžitě. 3. série - 80% - Dějem hodně hýbou vedlejší postavy a podle jejich oblíbenosti se také hýbe kvalita. Zatímco Volchoka mě baví sledovat, u Johnnyho Harpera regulérně trpím. A krásná Taylor v sobě skrývá plno (potvrzeného) potenciálu. Přesto je tentokrát zážitek ze série jako celku občas trochu rozháraný a linie starší generace ani tentokrát moc často neboduje. A co zamrzí nejvíc, to je Marissa, která jde ve své neoblíbenosti ještě dál než kdy dřív, což vynikne o to víc, že trojlístek Ryan-Seth-Summer je dokonale nadávkovaným koktejlem perfektních charakterů. Poslední epizoda ale z několika důvodů naznačuje, že klasickému O.C. je konec a nový začátek slibuje velkolepé věci. Finální kapitola si nemohla přát lepší odrazový můstek. 4. série - 100% - Nebyl to nejlepší teenagerovský seriál, několikrát klopýtl, ve třetí sérii dokonce víckrát, ale postavy, hlášky, občasné utahování si ze samotného konceptu vztahovky? Nemůžu jinak. Snad čím víc chyb v různých okamžicích vývoje vidím, tím výrazněji vnímám i všechny klady nejen posledního roku. Autumn Reeser jako úžasná Taylor prozářila čtvrtou sérii tak, že nebylo obrany. Scénáristé dopisují všechny polozapomenuté otazníky minulosti a moc dobře vědí, že hlavní hrdiny už od vysoké školy a neodvratného rozloučení moc dlouho držet nemohou. A dát jim v dokonale dojemném finále sbohem bylo nakonec ještě těžší, než jsem čekal. Goodbye, Newport. ()

Galerie (612)

Zajímavosti (42)

  • Seth v seriáli spomenie dievčatko z filmu Šiesty zmysel (1999). Toto dievčatko si zahrala herečka Mischa Barton, jedna z hlavných hviezd seriálu. (Gman)
  • V úplne prvom dieli v osemnástej minúte vidíme čašníka so svetlými vlasmi, ako ponúka na charitatívnej prehliadke Ryanovi (Ben McKenzie) občerstvenie na tácke. Rovnaký herec hral v poslednej epizóde záverečnej série jedného z dvojice homosexuálov, od ktorých chce rodina Cohenovcov odkúpiť svoj starý dom v Berkeley. (croxika)
  • V epizodě zazní skladba „To All Of You“ od skupiny Syd Matters a hudebníka Jonathan Morali, kterou později proslavila počítačová hra „Life is Strange“. (fabecc1222)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno