Staňte se svědky pekelné vize z roku 1999, kdy se sociální izolace, analogové technologie a znepokojivá domácí videa prolínají v jednu velkou noční můru. (mikki089)

dubinak

Tak tady už se nemá cenu zbytečně rozepisovat. Za zmínku stojí asi jen druhá povídka s pohřbením zaživa. Přesto, že je naprosto předvídatelná, zafungovala zde aspoň jedna dobrá lekačka. Za druhou zmínku pak stojí povídka poslední od šikovných tvůrců nedávného Deadstreamu, který se mi v mnohém trefil do vkusu. Je tu vidět už i Wintrových rukopis a s maskami se opět hodně vymazlili a poskytli i atraktivní kulisy pro svůj příběh a nechyběl ani vtipný závěr. Tu jednu hvězdu tudíž věnuji této dvojici, protože jinak už mě trend V/H/S silně míjí a vyloženě mě sere svojí vyčpělostí a faktem, že si tvůrci myslí, že za dovolenou hroznou kvalitu obrazu schovají i to, že příběh stojí za starou belu. Toto už mě fakt nebaví a po většinu času to pro mě bylo dlouhé utrpení. ()

Miseet

Rozhodně nejslabší díl z celé série. Nicméně jedna hvězdička za to, že to bylo rozložené do několika povídek, což mi lichotilo, a alespoň na oko utíkalo rychleji. Vždycky tam byla kapka naděje, že další povídka bude lepší, a když ne, tak ta další už bude určitě lepší, až najednou byl konec. Samozřejmě, komu foundfootage vyhovuje, ten by si film vychutnal podstatně lépe než já. ()

maddy

Najhoršia VHSka v rámci série, opotrebovaná ako staré vhskové video zo svadby, ktoré už celá rodina videla tridsať krát a ďalších tridsať rokov vám hnilo v poličke. Prúser sa však už dal tušiť pri menách režisérov, ktorí dostali na starosť jednotlivé segmenty, keďže tentoraz tu nevystupuje ani jedno známejšie alebo skúsenejšie meno, ale postupne. Prvý segment Shredding od Maggie Levin, ktorá doteraz natočila iba veľmi zlú epizódu My Valentine v sérii Into the Dark, ktorá je na CSFD v čiernych (!!!) farbách pôsobí presne tak ako si po tejto informácii dokáže ktokoľvek predstaviť. Ako abslútny odpad. Segment o akejsi punk-rockovej kapele je zdĺhavý, väčšinu času sa tam nič nedeje a ak už má v závere prísť k niečomu hororovejšiemu tak Maggie to poňala tak, že tam prakticky nie je nič vidieť. Obraz neustále zrní, šumí, preskakuje a asi to malo navodiť pocit starej VHSky, no my čo si VHSky ešte pamätáme vieme povedať, že takto zle nikdy nevyzerali (to by ste VHSku museli najprv vyprať v práčke a potom púšťať v TV), takže výsledkom je iba to, že divák hovno vidí a asi to je aj lepšie ako sa pozerať na režíjne schopnosti tejto slečny. (1/10) / Druhý segment Suicide Bid od Johannesa Robertsa, režiséra nedávneho Resident Evil je pre mňa tým najzaujímavejším. Jednoduchý koncept o pochovaní zaživa v rakvi, príjemne klaustrofobická atmosféra, akurát škoda, že v samotnom závere muselo na scénu nastúpiť aj monštrum. Ak by bol tento segment po celú dobu ukotvený v realite, bez mystery prvkov rozhodne by mu to pridalo na intenzite a dopadne na diváka. Tu platí, že menej je niekedy viac. (6/10) / Tretí segment Ozzy's Dungeon, za ktorým stojí Flying Lotus (Kuso) sa mi ani nechce komentovať. Je to bezdejový, nechutný bizár inšpirovaný hlúpymi TV shows z 90. rokov. Najhorší príspevok nielen v rámci V/H/S/99, ale v rámci celej VHS série a nechápem ako to tu mohol niekto so všetkou vážnosťou zaradiť. (0/10) / Štvrtý segment The Gawkers od Tylera MacIntyrea, prevažne režiséra zbytočných TV filmov je obyčajnou variáciou na Medúzu zo starogréckej mytológie, akurát vo found footage forme. Nič viac, nič menej. (4/10) / Záverečný To Hell And Back od Winterovcov je presne ako ich Deadstream. Za málo peňazí sa pokúšajú o veľa muziky. Nápad síce fajn, ale prevedenie už za veľa nestojí a tak tu sú podobne ako v Deadstream až neznesiteľne zlé herecké výkony, do očí bijúci nedostatok fin. prostriedkov na podobný námet. (4/10). / Navyše je celý V/H/S/99 orámovaný namiesto tradičnej poviedky akousi hrou so zelenými vojačikmi pre deti a pôsobí to divne a zbytočne. CELKOVO: 3/10 ()

Immortal17

U všech ďáblů, na co jsem se to dívala?! To Ti tak vrtá hlavou ještě druhý den. Pět pásek, jedna noční můra. Je na čase okomentovat jednotlivé příběhy V/H/S 99 a spočítat celkový průměr. Pozor, nastává menší spoiler. První příběh "Shredding" nás zavede do podzemí, ve kterém přišla dívčí punk rocková kapela v roce 93' o život, a kdo to neuhodne? No přeci vstanou z mrtvých a následuje extrémní krveprolití. A nebyla bych to já, abych při první smrti nebyla v naprostém šoku a u té poslední se nezačala smát. :D Nebylo to zlé, ale určitě v příběhu byl malinko chaos, proto jen slabší -3*. Přejdeme k příběhu druhému "Suicide Bid", ten pro změnu pojednává o dívčím spolku, který si vyžaduje takovou trochu šáhlejší zkoušku odvahy. Věříte na legendy? Možná byste měli, na legendách je vždy vždy půl pravdy a půl lež. Já bych se rozhodně na noc nenechala zavřít do rakve a následně se nechala "zaživa pohřbít", a to by mě nepřesvědčil ani zvoneček, s*** na celý spolek. Myslím, že už bych zvonila ve chvíli kdy by na mě spouštěli víko a hodili na mě první lopatu hlíny. :D Finále celkový dojem malinko zkazilo, myslí, že by šlo to vymyslet i líp, a nebo by ani nevadilo, kdyby ho úplně vypustili. Ale tady za mě slušnější +3*. A už jsme u třetího příběhu "Ozzy's Dungeon", ahm....k tomu akorát řeknu - co to, kurva, bylo?! Ihned zpočátku jsem si říkala na co se to jako dívám? Praštěná TV Show s ještě praštěnějšíma děckama, co soutěží při naprostých nesmyslných pravidlech, a jedno z nich přijde o nohu a maminka nemá lepší věci na práci, než unést chlapíka moderátora k sobě domů a vyhrožovat mu kyselinou jestli její dceři nesplní přání. He? Což nakonec udělá, ale kurva, co se celou dobu tvářilo být pěkná komedie nakonec skončí snad jako sci-fi horror, nestačila jsem se divit jak rychle příběh nabíral na obrátkách. Takže naprostý wtf moment, Ty vole. :D I přesto, že jsem myslela, že tomuhle příběhu dám nejmenší hodnocení, dostane slabší -4*. To jen protože milujeme totální bizarnosti. No a...to už jsme u čtvrtého příběhu? Aha, sypu to celkem z rukávu. "The Gawkers" nás seznamuje s partičkou kluků co ráda očumuje sousedovic holčinu z okna. Story se zpočátku zdá být jako příjemný náhled do života několika teenagerů, do doby dokud jeden z nich nenaistaluje do počítače oné dívky spyware a nezačnou ji špehovat. Jo tak, ona není člověk?! A kde má jako rodiče? Jo aha, vlastně, zkamenělé na zahradě v květináči. :D Nezlobte se na mě, miluji starou řeckou mytologii, těžce se o ní zajímám, především co se týká dcery strážce hlubin a mořských nestvůr, ale tohle byla absolutní fraška co mě příliš nenadchla. Proto jen slabší -2*. A konečně jsme u posledního pátého příběhu a tím je "To Hell And Back". Přesně jak lze vyčíst z názvu, dva týpci skončí skrz podivnou seanci vytvořenou čarodějnicemi v pekle na krmišti mezi hladovými démony. Oh ano, milujeme válející se střeva a explodující krev, ale nejvíc mě nadchnul obří démon, který se zjevil na nebi v apokalyptické bouři, to fakt nahání malinko hrůzu, když si představíš, že by takhle vypadalo peklo a ty bys byl jen kořist. Je to však absurdní. Stejně jako tenhle příběh, na kterém mě uhranula spíš vizuální stránka než cokoliv jiného. Proto jen slušnější +2*. Takže nakonec V/H/S 99 končí tak, že si zaslouží takový normální průměr. Rozhodně ale apeluji na každého příznivce found footage, že to patří na jeho seznam "chci vidět". () (méně) (více)

*CARNIFEX*

Nebyť poslednej poviedky a pár ojedinelých zábleskov, toto je “paródia” na pokračovanie inak solídne nastolenej, pomerne originálnej série v žánry f.f. Voľakedy bol “VHS” pojem v antológiách, vysoko nastolená latka prvou častou získala rešpekt medzi fanúšikmi horor žánru, lenže celé sa to nejak skurvilo a kvalita padá a padá a padá. Slabší priemer, lebo veď nič iné sa ani objektívne nedá udeliť. ()

• Po svojom uvedení film prekonal streamovacie rekordy na platforme Shudder a stal sa najsledovanejšou premiérou tejto platformy. (Arsenal83)
  • Výroba filmu trvala 9 mesiacov. (Arsenal83)
  • Některé z rekvizit použité v poslední povídce „To Hell and Back“ byly taktéž použity ve snímku Deadstream (2022) od stejného režisérského dua. (Rolando69)