Třetí díl povídkové série V/H/S sleduje skupinu teenagerů, kteří se nevědomě stali další senzací internetu. Jako u předchozích dílů je film rozdělen na několik částí. Mezi ně patří například příběh nepříčetného iluzionisty, který získá magický předmět velké síly. Nebo domácí stroj, který otevírá dveře do paralelního světa. Příběh dospívajícího bruslaře, který se nechtěně stal terčem mexické organizace, která sleduje sériového vraha. Části jsou pojmenovány "Dante the Great", "Bonestorm", "Vicious Circles", "Parallel Monsters" a "Gorgeous Vortex". Za každou částí stojí jiný režisér a každý si svůj příběh pojal po svém. (Nivenx)

PfefferSalz

Odpad tomu nedám jenom kvůli celkem fajn příběhu o paralelním vesmíru, jinak je to jedno velké roztřepané, rozostřené, rozšuměné (pardon, ale aby záznam nahrávaný na mobil vhskovitě šuměl 6 vteřin z 10, tak to už je opravdu moc - a takhle to probíhalo po celý film) a chaotické cosi, které nejen že nedovede vybudovat atmosféru, jaká by se na horor slušela, ale servíruje "wtf" momenty jeden za druhým. Jedním slovem chaos. Tu ruka, tu noha, kolo, pád z mostu, mobil, Mexičani. Like what?? Logika nepokulhává, ta tady pro jistotu ani žádné nohy nemá. "Dante the Great" - Podle recenzentů nejsvětlejší moment celé třetí véháesky. Pro Boha prečo a načo? Efekty mi tu připadaly, jako by si někdo doma sedl k Pinnacle studiu. A co je nejhorší, všechno se to děje tak rychle, že se divák ani nestihne zasadit do prostředí, kde se děj právě odehrává a v dalším momentě už je někde úplně jinde. "Parallel Monsters" - Kvůli tomuhle ten odpad nedám. Časové rozmezí, které tomuto segmentu tvůrci vymezili, bylo skvěle využito do poslední vteřiny, přičemž konečně přišlo to kýžené postupné budování atmosféry (v rámci možností). Kdyby to takhle vypadalo celé, možná by to nebyl takový průser. Oni to ti Španělé fakt umí. "Bonestorm" - Celkem mě překvapilo, v jak parádním klídku byly hlavní postavy, když začala hlavní mela. Na to, co se kolem nich dělo, si chlapci zachovávali docela chladnou hlavu, což mi, vzhledem k okolnostem, připadalo mírně řečeno nelogické. A když se blížil konec a začalo to vypadat slibně, tak to usekli a hovno nula - zase nic. "Gorgeous Vortex" -- tento segment ve filmu chyběl -- "Vicious Circles" - Aneb "omáčka" kolem všech těch příběhů. Přítel vyjede hledat svoji unesenou přítelkyni a nezapomene si vzít kameru na mobilu, na přilbě a dokonce má jednu namontovanou i na samotném kole (!). Musím se přiznat, že tento segment mě sral ze všeho nejvíc. Nevím, jestli to mělo působit tak debilně a chaoticky, každopádně jsem přesvědčený o tom, že Sarmiento je idiot a to je tak asi tečka. Sérii V/H/S bych připodobnil k dortu. "Přízemí" je perfektní, "první patro" sice od jiného kuchaře, ale uděláno se stejnou snahou. No a V/H/S Viral je kuchař, který měl ten dort nazdobit. Místo zdobení ho laxně polil kýblem projímadla a mrdnul ho kladivem. Rozhodně to není žádné důstojné zakončení trilogie a jestli si ještě někdy někdo do parády troufne vzít čtyřku (o čemž po shlédnutí tohoto výplodu pochybuju), doufám, že se ponese v duchu prvních dvou. Hotovo, stačí. ()

HonzyR

Jako milovník druhého dílu VHS, kde me bavily opravdu všechny povídky (dodnes především nezapomenutelné Safe Heaven!!), jsem byl moc zklamaný. Narozdíl od dvojky nedrží rámec všech dílů (nějaké natáčení zběsilého auta?? WTF). Povídka mě zde relativně bavila pouze jedna (zajímavý teleport do skoro stejného světa), naopak nejhorší (o skejťácích) strašně nudila a balancovala na hraně hororové kýčovitosti, nelogičnosti a (bohužel) neúměrné vtipnosti. Konec rámce, který měl ohraničovat celou třetí VHSku tak pobavil, až to v rámci hororu nebylo na místě... Obrovské zklamání __20%__ ()

TERRORDROME

Som nesmierne rád že sa v hodnotení rozchádzam s drvivou väčšinou, lebo to znamená že som sa proste bavil. Tretia véhaeska si berie to veselo chaotické z predošlého filmu a rozvíja to do veľkého kvetu krvavého hovna. To neznie úplne chválitebne, ale v praxi to znamená grotesknú vtákovinu čo sa nesnaží byť serióznym hororom, lebo má príliš práce so zmutovanými maňuško penismi a zubatými vagínami požadujúcimi vendetu za zbabraný sex. Prvý príbeh je o namachrovanom kúzelníkovi pokusprdovi ktorý nájde skutočný čarovný plášť, ten ale samozrejme vyžaduje ľudské obete, čo znamená abraka-masaker. Potom sa španielsky vynálezca pozrie do zrkadlovej dimenzie kde je ale realita trochu viac satanská. Je zaujímavé že miestny satanosexuáli nie sú prezentovaný ako nejaká šialená hrozba, iba bežný ľudia čo si chcú užiť večer. No a na záver si to banda skejťákov v mexiku rozdá s nejakými vúdú kultistami a ich kostrami v kutniach. Je to taká sranda záležitosť ktorá dokonca už dosť kašle na celý ten koncept faund futidž, takže si veselo prepína kamery ako sa im zachce a ja som za to vďačný. Spojovací príbeh je taktiež zbesilá chujovina o rozzúrenom zmrzlinárskom aute čo nedáva príliš zmysel ale aspoň fičí-syčí až je z toho úplne v... !!! ()

silentname

Svet sa asi musel zblázniť, keď sa niekomu podarilo dotlačiť tento film von. "V/H/S: Viral" je jeden skutočne hrozne natočený, mizerný film, ktorý aboslútne nevie kde je sever ani juh. Netuším čo mal film adresovať okrem toho, že sú teenageri posadnutí točením virálnych videií, ktoré ľudia pozerajú a že je to nesprávne. A hoci s tým súhlasím, tento film to vôbec nevie podať. Najmä ale nechápam ako s tým všetkým súvisia zvyšné tri príbehy, ktoré pôsobia skôr ako niečo samostatné. A hoci majú v sebe pár dobrých nápadov (čo je dôvod prečo neodpadujem tento film) nevidím jediný dôvod, pre ktorý by ste si mali pozrieť tento film. V/H/S: Viral skutočne nie je hodný vášho času. Mimochodom príbeh o skejteroch je sám o sebe hodný odpadu. -Parallel Universe- je pozerateľný a má zaujímavé nápady, no príde mi to strašne narýchlo zbáchané. -Dante The Great- je asi najlepší, no i tak to nebolo ani desivé ani nič. A to je asi najväčší problém tohto filmu, že nielen sa na to nedá pozerať, ale nie je to ani strašidelné .Vyhnite sa tomuto filmu. Hodnotenie: D- ()

maddy

Asi budem jeden z mála z tunajšieho osadenstva, ale nakoniec nie až také sklamanie ako sa podľa prvotných ohlasov môže zdať. Samozrejme, po slušnej dvojke, ktorá vzbudila nádeje, že to s touto sériou nemusí byť také márne sa jedná rozhodne o kvalitatívny posun smerom nadol, ale to sa dalo už vopred čakať vzhľadom na mená režisérov, ktorí vo Viral adaptujú jednotlivé poviedky. Stále to však dopadlo o niečo lepšie ako prvá podpriemerné VHSka. Plne kvitujem, že tvorcovia zväčša upustili od otrepaného, sileného found footage konceptu a väčšina poviedok je natočená štandardnou, len mierne rozklepanou kamerou. Škoda však je, že opustili aj od konceptu nájdených mysterióznych VHS kaziet a tento krát celú túto antológiu vo Viral rámuje úplne zmätená naháňačka zmrzlinárskeho auta („Vicious Circles - 3/10“), ktorá je síce občas správne brutálna (ťahanie za autom a odretie nôh), ale nezmyselný záver následne dokoná dielo skazy. Navyše pri tom nedáva žiaden zmysel ako, kedy, prečo vlastne sú na ňu nastrihané jednotlivé poviedky! / Prvý prichádza na rad „Dante the Great“ (6/10) – o kúzelníkovi, ktorý vďaka plášťu získa nadprirodzené schopnosti, avšak kvôli tomu ho musí pravidelne kŕmiť ľudskými obeťami. V tomto prípade sa síce nejedná o horor, ale skôr o taký drsnejší superhrdinský origin, ale osobne mi to vôbec nevadilo. Príspevok ma slušný vizuál, podarené efekty, strhujúce tempo od začiatku a navyše je to aj nanajvýš prehľadné. Na tých cca 20 min. plne postačujúce. / Druhá a najlepšia poviedka je „Parallel Monsters“ (7/10), v ktorej režisér Timecrimes nezaprie svoj záujem v sci-fi tématike. Opäť využíva prvky sci-fi, aby mohol rozohrať originálny príbeh o paralelnom vesmíre, kde ústredný hrdina stretne svoje druhé ja, svoju druhú manželku, navštívi svoj dom, avšak všetko nie je tak ako na prvý pohľad vyzerá. Príspevok má nápad, neistú atmosféru, drží diváka v napätí ako sa bude ďalej vyvíjať a v závere je to aj správne zvrhlé (tie zmutované penisy a vagíny však nemusia sadnúť všetkým). Škoda akurát slabších trikov (svietiace tváre), no toto by som pokojne videl rád aj v celovečernej stopáži. / Na záver prichádza chabý a úplne zbytočný príspevok „Bonestone“ (1/10) od režisérov Resolution, v ktorom sa však uchýlili len k samoúčelnému masakru, pri ktorom trojica skejťákov na ihrisku pobije akýsi podivný kult. Bez príbehu, bez jediného nápadu, s otrasnými maskami. Toto by natočil akýkoľvek nímand bez štipky talentu aj u nás. / Vo výsledku tak veľmi nevyvážené, až som nadobudol pocit, že Viral niekto pozliepal bez rozmyslu a bez toho, aby jednotlivé príspevky vôbec videl: dve veľmi slabé, až vyslovene zlé poviedky, ktoré sú jednými z najhorších počinov za celú VHS trilógiu doplnené dvomi solídnymi (a v jednom prípade až veľmi dobrým) príspevkami, ktoré však vyslovene hororových fandov nepotešia (Dante nie je hororom takmer vôbec a Parallel Monsters môže byť pre mnohých zvrhlý tým nesprávnym smerom), takže chápem to vlažné prijatie. Keď to však spriemerujem a prižmúrim všetky oči, tak tie veľmi slabé dve hviezdy mi z toho stále vychádzajú (a nadhodnocujem hlavne kvôli tým Parallel Monsters). Nádeje, že by táto séria mohla stáť za to sú síce po prekvapivo slušnej dvojke nenávratne preč, ale aspoň sa neopakuje až taká slabota ako v prípade prvej VHSky, kde ma osobne nezaujal ani jeden príspevok. () (méně) (více)

• Pôvodne sa mal na filme podieľať aj Rob Zombie, ale po nezhodách so štúdiom sa spolupráca neuskutočnila. (Marceloo)
  • Pri záverečnej scéne v dodávke, je na jednej z obrazoviek premietaná poviedka „Safe Haven“ z V/H/S/2 (2013). (Marceloo)

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu