Kandidáti života a smrti

(TV film)
  • Západní Německo Fleisch (více)

Dva stipendisté Monica a Mike konečně našetřili dost na to, aby se mohli vzít a vyrazit na vysněnou svatební cestu. Šetřílek Mike míjí jeden motel za druhým, až na kraji Las Cruses v Novém Mexiku zastaví u oprýskaného podniku s nápisem Honeymoon Inn. Pokoj pro dva za $ 7.50 a kafe v ceně. Stará majitelka se na nic neptá, hned nese klíče a slíbenou kávu. Na tu ale dvě hrdličky nemají teď ani pomyšlení. Vzbudí se až před západem slunce. Blízko motelu je slyšet sanitka a zvuk se neustále přibližuje. Další děj připomíná spíše špatný sen – Mike je násilím naložen do sanitky a prchající Monica se stěží zachrání na dálnici, kde stopne náklaďák řízený Billem. (dopitak)

Shredo

Najvýstižnejším slovom by bola asi naivita, ktorá bola cítiť všade navôkol. Nepravdepodobné a nelogické konanie postáv mi priam liezlo na nervy a znemožňovalo mi sa čo i len sústrediť. Každopádne, jadro nebolo ťažkopádne. Dalo sa z toho ťažiť. Téma je stále aktuálna, no film mi priniesol veľké sklamanie. ()

NinonL

Čtvrtá hvězda je z nostalgie, zase až tak dobrý tento thriller není. Ale mlhavě si pamatuji, že jsem ho kdysi dávno pradávno viděla v televizi, která žádné horory nevysílala. A doslova jsem si z něho sedla na zadek. Takže ano, dnes hodnotím spíše jako průměr, ale na film se dívat dá i dnes a znám mnoho horších mladších filmů. ()

Brouk

"Maso pro doktora Jacksona".... tak po téhle větě mě po víc jak 20 letech ještě mrazí... zajímavý film, kdysi dávno běžel v kinech... Dnes bych se možná asi sem tam neubránil úsměvu, ale tenkrát!!! Pane jo... Film je o tom, jak na svatební cestě v USA lze přijít o manžela a ještě ho "rozporcovat" na životně důležité orgány pro bohaté a nemocné zájemce.... Film tehdy poukazoval na nelegální a vzmáhající se obchod s lidskými orgány... ještě, že hlavní hrdinka našla pochopení v "hodném a plně chápajícím" řidiči kamionu... ()

majo25

Príjemné prekvapenie z Nemecka. Od začiatku to vyzerá ako 'amerika' a napriek hysterizujúcej hlavnej protagonistke to relatívne rýchlo získava sympatie. Menej obývaný Juhozápad Spojených štátov, kamionisti, tajomní sanitkári. Odkrývanie originálnej zápletky je síce vyblafnuté v jednom momente, ale trilerových scén je viac. Škoda, že herecky je to mdlé, v závere to už nie je také terno, pribúdajú nelogizmy a podpisuje sa ňom aj nižší rozpočet, ale vzhľadom na nemecké, ešte k tomu televízne spracovanie sa jedná o zaujímavý triler. ()

Hennes

Po dlouhé době opět shlédnuto. Prodej lidských orgánů a dva pošahanci v sanitce mi utkvěli už z mládí. Scéna, kdy saniťák, přejde do protiútoku mi zůstala v paměti. Hodně lidí tu kritizuje vysoké hodnocení, ale vemte v potaz rok 1979 a kdo viděl film v té době, ví že tady nic takového nebývalo a tak nostalgie i vzpomínky posunou film vysoko. Dnešním pohledem již naivní film byl ve své době velmi napínavou podívanou. ()

• Inspirací pro film byla fáma pocházející z ČSSR o černé sanitce. (ČSFD)