Antonia Guerrerová, ktorú priatelia i rodina volajú Kachorra, je vo väzení. Bola obvinená z vraždy. Pri prevoze do väzenia sa policajný voz zrazil s taxíkom. Vodiči aj posádky oboch vozidiel boli ťažko zranení, iba Kachorre sa ako zázrakom nič nestalo. V taxíku sa viezla Rosario Achávalová, ktorá mala nastúpiť ako vychovávateľka v rodine Bruna Moraviu. Kachorra si zobrala doklady, odporúčania i všetky veci Rosario a napriek tomu, že je o desať rokov mladšia a nemá s výchovou detí nijaké skúsenosti - naopak, aj jej by sa zišlo pár lekcií slušného správania - sa rozhodne nastúpiť u Moraviovcov namiesto ťažko zranenej Rosario, prirodzene, nie ako Antonia Guerrerová, ale ako Rosario Achávalová. Medzitým polícia bezvýsledne pátra po zmiznutej väzenkyni... (STV)

Kri-kri

Zas až taková hrůza to není, oproti jiným telenovelám je tato poměrně vtipná. Několikrát jsem se pěkně od plic zasmál. Mimo hlavní hrdinku jsou tu i další vtipné postavy, např. výřečný zbabělec Pablo, teta Bernarda a nebo ten doktor, co se vzteká při sebemenší zmínce o jeho pleši. Zajímavá je milostná zápletka sestry Cataliny s Carmelem a krimi zápletka dodává na dramatičnosti. Nejvíc jsem se nasmál v polovině 60-tých dílů, když hostili toho italského investora s jeho nadrženou dcerou. Velmi povedený je i český dabing, tentokrát mi dokonce ani Terš nevadil. To by bylo asi tak vše, co lze zmínit ke kladům. Záporů je bohužel poněkud více. Sice na rozdíl od Divokého anděla se zde nevyskytovaly dlouhotrvající scény z diskoték, dost prostoru ovšem zabraly zbytečné scény obsahující sny a představy jednotlivých postav, nemluvě o jejich chorobné schizofrenii, neboť mnozí si velmi často povídají sami se sebou a hlavní hrdinka dokonce s fusaklí. Nejodfláklejší je závěr seriálu, zejm. posledních pár dílů. Nevěrohodná mi přišla zápletka s despotickou jeptiškou, co nakrátko převzala vedení útulku, nedořešený vztah Josefiny a Sancha a chyběly i momenty překvapení. Josefina, Lautaro a dokonce i Bernarda se vůbec nepohoršovali nad tím, že se celé měsíce Kachorra vydávala za někoho jiného. Rovněž jsem čekal, co asi řekne Catalina na to, že její dobroditelka notářka je vražedkyní a ono nic, ani slůvko údivu. Nereálné mi přišlo chování Tripoliho - v jednu chvíli unese Kachorru, přinutí ji vlézt si do kufru auta a vyhrožuje jí zastřelením a vzápětí ji kvůli lásce k Angele osvobodí. Děj je mnohdy velice předvídatelný, např. že Germán hobluje notářku a že ve vraždě, kterou hodili na Kachorru jedou spolu mi došlo mnohem dřív, než začali ukazovat retrospektivní scény ze spáchané vraždy. Druhou polovinu seriálu trochu degraduje nepřítomnost Pieriny a přiznám, že jsem nějak nepochopil, proč nikdy neukázali obličej té psycholožky, ke které chodila Bernarda a později i Mecha. Jestli to mělo nějaký skrytý význam, já ho neodhalil. Rovněž nebylo dořešeno, zda se skutečné Rosario Achavalové vrátila paměť. Vzhledem k tomu, že jde o velice vtipnou telenovelu, uděluji průměrné hodnocení. 55% ()

Cappuccino

Žiadna telenovela nie je pravdepodobne dostačujúca aby s ňou boli hodnotiaci užívatelia serveru CSFD.cz spokojní. Tým ich neodsudzujem, pretože ja sám nemám telenovely príliš v láske. Kachorra však nie je jedna z tých, ako píše Lima. Žiadne “ten miluje ju, ona jeho, on ju, ona jeho, a on zase hentú “. Jorge Montero zadal líniu hlavných charakterov, ktoré vás dokážu emocionálne chytiť za srdce a po (krátkom) čaše si ich ľahko obľúbite. Nečakajte však žiadnu telenovelu plnú “divokej lásky” ako s veľkou obľubou opisuje TV JOJ, TV Markíza a ostatne komerčiny. Skrátka nápaditá hovadinka, ale takú aká je si ju zamilujete spolu s rozkošnou Natalio Oreiro. Bodka. ()

Ronee

To čo toľko odpadov? :-) Mne sa páčil účes Natalie Oreiro, ale o čom tá telenovela vlastne bola, tak celkom neviem. Lebo to malo dosť veľa častí, myslím. A nevidela som všetky. Ale niektoré scény mám ešte živo v pamäti. Ako napr. odhalenie v kúpeľni, vetu: "Chceš sa so mnou milovať?" a podobné fragmenty. ()

Tom Riddle

Kachorra je moje oblíbená telenovela, ehm... Vedle Vypůjčených životů asi ta nejlepší. Proč? Protože trhlá Kachorra byla pro hlášky Natálky Oreiro půdou ještě výživnější, než chlapecká Cholito z Divokého anděla. Mnohem víc než klasickou pomalou nudnou telenovelou s hromadou splývajících postav a směšných záporáků to byla nefalšovaná komedie. Hodně naivní, a kýčovitě romantická, ale prostě lepší. Vždyť si vzpomeňme na ty hrůzy jako Cassandra, Divoká kočka, nebo Má tlustá Valentýna. To byl teprve koncentrovaný děs. Kachorra je jen docela milá taškařice, která víc než cokoli jiného docela efektivně zabíjela čas. Tři hvězdy jsou přehnané, ale to odpad taky. Mimochodem, uchvacuje mě "nosák" Evy Horké, která dabovala Patricii (Jazmín Stuart :o) ()

Rex Mundi odpad!

NO, ak ste sa dostali až k môjmu komentáru, tak sa ešte zľahka kuknite na komentár užívateľa Lima....tak...a teraz: okrem toho, že s Limom súhlasím, tento výstižný "popis" všetkých telenoviel mi silne pripomína fúru iných grcných amerických tínedžerských seriálov (v rámci pudu sebazáchovy som síce nepozerávala, ale z počutia viem), ktoré naša mládež žrala (žerie?) aj s navijakom a v ktorých po troch sériách už spal v rámci partie každý s každým a po chvíli hľadania partnerov mimo obvyklého teritória sa len otočí nové kolo...a taký seriál tu má 41% (Beverly Hills 90210). Tak prečo sa tak čudujeme (ja sa už hádam ani čudujem, ach), že sa tu nájdu tisíce starších žien a dôchodkýň, ktoré žerú telenovely? Pre nich sú telenovely teraz tým, čím boli pre mnohých s vás po revolúcii BH 90210 a podobné šity (bohužiaľ si na iné nespomeniem, ale hádam môžem BH brať ako vlajkovú loď). Takže nemá aj z vás, narodených v rokoch sedemdesiatych, niekto v skrini kostlivca? (napr. v podobe bozkami ošúchaného plagátu Jasona Priestleyho:-))) ()

• Kachorra je plná odkazov na Nataliin ďalší veľký úspech, telenovelu Divoký anjel (od r. 1998). Kachorra vyklopkáva na dvere rovnakú melódiu ako Milagros v Anjelovi; keď Bruno zapne rádio, začne hrať pieseň "Me muero de amor", ktorá bola v Anjelovi milostnou témou ústrednej dvojice; v jednej časti si dokonca Kachorra a Josefina ťapnú spôsobom, ktorý bol pre Milagros charakteristický. (matthew.17)
  • Kachorra se měla původně psát s "C" místo s "K", jenže název Cachorra (v překladu štěně) byl už legálně registrován, a tak nešel použít. (HappySmile)
  • Podľa seriálu bola vydaná kniha "Kachorra", ktorá vyšla i na Slovensku a v Českej republike. (matthew.17)