Infiesto

• Španělsko Infiesto

V chaotické době pandemie pátrají dva detektivové po únoscích mladé ženy a odhalí přitom, že celý případ je součástí ďábelského plánu. (Netflix)

Anderton

Po poslednom Paulovi ďalšie mierne sklamanie zo španielskeho trileru. Tu sú ale tie tri hviezdy nadhodnotené, ide o zameniteľnú detektívku s minimom prekvapení. V podstate sa len spĺňajú všetky šablóny, nechýba samozrejme ani suspendácia, ale odznak sa tentokrát odovzdať nemusí. Pokiaľ máte radi hlášku o 48 hodinách, tak tu si ju dosýta užijete prostredníctvom šéfa, ktorý neviem odkiaľ vie, že jeho zamestnanci nespali presne 48 hodín a na to, aby sa prípad vyriešil a všetko skončilo podľa jeho predstáv, treba znova presne 48 hodín. Aby na to vyšetrovatelia nezabudli, tak im to neskôr znova pripomenie, i keď už nejaká tá hodina uplynula a tak to nedáva zmysel. 50% ()

papadoce

Nová španielska kriminálka na pozadí korony, inšpirovaná severským oddelením Q alebo aj americkým Temným prípadom. Priamočiare, nechutné, temné. Pri takýchto prípadoch sú bežné problémy a starosti nás ostatných iba malicherné pičoviny. Ak vie niekto čo je to peklo na zemi, sú to obete týchto zločinov. Trest smrti každému jednému pedofilovi, vrahovi, a zmrdovi čo znásilňuje. Je to kvalitná kriminálka, tak neviem čo sa tu zase jebete s 56tkou. A ako zahral rolu Manuel Poga, paráda, ale fuj. Dvanásť, pätnásť rokov dozadu som si z európskej produkcie išiel jednoznačne Francúzov a Nemcov, ale súčasnosť patrí Poliakom a Španielom, bez debaty. Pridať dvadsaťpäť minút a pritvrdiť v detailoch a mohla z toho byť aj silná káva. Takto je rýdzo na divákovi, aby si predstavil to číre zlo, ale napomáha tomu hudba a šeď z každého záberu. Škoda ale slabého finále, chcelo to mať ďaleko ďaleko väčšie gule a keďže som to očakával a nekonalo sa, hodnotím triezvejšie. Za mňa 65%. ()

Maraboy

Rádoby temná kriminálka s tuctovou zápletkou, zasazená do období pandemie, což bylo něco nového, ale příběh je slabý a nijak nezáživný. Zápletka je přímočará a celkem rychle plyne. Co mě ale bolelo, jsou ty policejní postupy, to bylo těžké zaškolit těch pár policistů, nebo mají ve španělsku takhle debilní postupy při zásahu a vyšetřování ? 35% ()

DonBraso

Milé překvapení na poli kriminálek. Španělská jednohubka, která zbytečně vnucuje ten kamerový filtr šedi, ale budiž. Patrání si užijeme po celou dobu, vrah se těžko tipne a na to přijde i nečekané věc ke konci, kterou jsem fakt nečekal. Nevím proč je film rozdělen na dny při Covidu, protože tomu takovou extra váhu moc nedodávají, ač se tak děje, ale větší motiv a vliv to fakt nemá. Poslední scéna úplně zbytečná a dost blbá. Ostatní drží dost dobře, hlavní duo ok a jelikož zas těchto lepších pátracích kousků moc není, přihodíme do kotle. 75% ()

b.dragonfly

Při zmínce o dalším příběhu odehrávajícím se za doby covidové jsem se trošku bála, že půjde o další přiblblý Sick. Film ale neztrácí ani vteřinu a hned na začátku dostaneme krátké intro o temných a zvrácených událostech, obklopujících mladou teenagerku, která byla unesena vůdcem kultu a po mrazivém útěku se proměnila v úplně otupělou postavu. Začíná tak pátrání po únoscích a hra o čas. Má to příjemnou atmosféru a napětí, postavy jsou fajn, jen co mě trošku zklamalo, byl závěr filmu. I tak ale silné 3*. ()

• Při přestřelce u poustevny používá bratr otčíma oběti československou útočnou pušku vz. 58 P. (Viacslav)
  • Názov filmu je skutočným miestom: Infiesto je malé banícke mesto patriace do samosprávy Piloña v Astúrskom kniežatstve (na severozápade Španielska). Nachádza sa asi 39 km od Ovieda a má 2400 obyvateľov. (Arsenal83)
  • Zhruba ve 45. minutě filmu se v záběru objeví traktor československé výroby Zetor. Podnik na výrobu traktorů vznikl po 2. světové válce jako součást Zbrojovky Brno. (BrianStorker)