Tuláci

• Velká Británie The Strays
všechny plakáty

Tvrdě makala, aby to dotáhla až sem. Když se ale v její klidné čtvrti objeví dva cizí lidi, začne se jí pečlivě vybudovaný život sypat pod rukama. (Netflix)

mia.com

Mohlo to byt fajn, hezky mrazive, napinave, ale nepovedlo se. Urcite bych nedala prvni pribeh Neve a pak tech deti, ale zakomponovala bych to do sebe, abychom se az v posledni tretine dozvedeli, kdo ti dva jsou a mezitim koumali, proc se prateli s jejimi detmi. To by pak mohlo mit wow efekt. Takhle byl lehoucce mrazivy a kapku natahovany zacatek a pak uz vse pozbylo napeti. Jen konec byl lehce mrazive zajimavy. Jinak jsme se s manzou shodli, ze to bylo takove nijake a divne. ()

Arsenal83

Tento film môže byť aj alegóriou na asimiláciu černochov do bielej spoločnosti – ich korene budú vždy silnejšie ako začlenenie jednej kultúry do druhej, hoci Netflix určite túto konotáciu vyzdvihnúť nechcel. Niektorí to označujú za rasistické, niektorí za prirodzené. Ja teda som jednoznačne za druhý názor a dôkazy v multi kulti krajinách vidíme každý deň. Film začína ako thriller, čiastočne s mysterióznom, no končí ako dráma. Dokáže navodiť napätie, na druhej strane v ústrednej úlohe je sebecká žena, ktorá necháva svoje deti napospas psychopatom a myslí len na seba. Na strane druhej je tu násilný muž, na Netflix prekvapivo čierny. Určite mnohých tento film unudí k smrti a to najmä vďaka plejáde hysterických nehercov. ()

BOURQUE

Debut pre herca Nathaniel Martello-White v roli scenárista / režisér. A rozhodne sa nedá povedať, že vybral zlú tému (alebo spíš témy). Celkový obraz však nie je jednotný, a posledná štvrťhodina, ktorá je pomerne silná a herecky ponúka najväčší priestor, už nedokáže dostatočne „zakryť“ predchádzajúce nedostatky. Záver z určitého hľadiska trochu prekvapujúci, ale divácky neuspokojujúci.  Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Moonwalker

Hrozně zvláštní film v dobrém slova smyslu. Měl jsem z toho vibe z filmů režiséra Jordana Peela (Get Out, Us, Nope) Za mě docela dobrý, a hodně se tam opět řeší věčně omýlané téma ,,Černá Kultura''. Komu to nevadí, a líbí se jim filmy od Peela, tak by je to mohlo zaujmout. Dalo se to. ()

Zlty_Dodo odpad!

ďalší veľkofilm Netflixu a jeho exkurz do multi-kultúrnej problematiky.. vlastne som ani nepochopil, či to nevyznieva aj rasisticky, z dvoch echt černochov sa vykľujú sadistické psychopatické netvory a prečo? No vadí im, že nezapadajú do spoločnosti, kde sa ľudia správajú slušne (kde hyperkorektnosť nakoniec pôsobí úplne smiešne v kontexte udalostí).. no a že ich opustila matka keď boli malí je slabučké alibi... Takže nakoniec tápem, či Netflix naznačuje aké to majú černosi ťažké, lebo ich opustila matka, alebo pretože nezapadajú do slušnej komunity.. alebo Netflix otočil a naservíroval občanovi dielo kde černosi proste nepatria do slušnej komunity... to by bolo veľký prevrat :) každopádne zaoberať sa týmito otázkami furt dokola je odpad... ()

• Natáčanie prebiehalo medzi septembrom a novembrom 2021 v Londýne, Suffolku a Berkshire. (Arsenal83)