Kung Fu Panda 4

• USA Kung Fu Panda 4 (více)

Hrdina animované ságy Kung Fu Panda už mnohokrát prokázal, že si titul „Dračí bojovník“ navzdory všemu (zejména své nemotornosti) skutečně zaslouží. Pod odborným dohledem Mistra Šifu, se stará o to, aby jeho rodné Údolí klidu dostálo svému názvu. Jenže jeho mentor si teď usmyslel, že Po by měl povýšit a stát se duchovním vůdcem celého údolí a tím pádem také vybrat svého nástupce do role Dračího bojovníka. To se pandímu hrdinovi moc nezamlouvá, protože o duchovním vedení toho ví ještě mnohem míň, než na startu své hrdinské kariéry věděl o kung fu. Úvahy o novém ochránci Údolí klidu naneštěstí přeruší mocná čarodějnice, která je sice původem chameleón, jenže je to vlastně jedno, protože se dokáže proměnit prakticky v kohokoliv. A tahle potvora se právě rozhodla, že získá bojové dovednosti od všech legendárních kung fu bojovníků, které Po v minulosti porazil. Věří totiž, že jejich spojením se z ní stane monstrum, na které bude i Dračí bojovník krátký. Po tedy musí ještě na čas odložit duchovno k ledu, vyhrnout si rukávy a pustit se do poctivé kung fu práce. (Cinemart)

FeriusParfax

Spoiler. První film z filmové neděle dopadl překvapivě nejlépe. Jelikož jsem neviděla předchozí díly, tak jsem byla obdařena příjemným nevědomím, tudíž jsem nemohla srovnávat s ostatními. Začátek mě trošku vystrašil, protože oplýval dětským humorem a klišé. Postupně se to ale rozjelo a já jsem byla tak vtažená do pandího putování, že mě zrada lišky úplně překvapila (přitom to byl naprosto stereotypní a jasný plot twist). Liška byla mimochodem perfektní postava, která mi přirostla k srdci. Měla příjemnou povahu, byla roztomilá s vynikajícím dabingem. Putování bylo plné akce, vtipu, pohody a hlášek ("beze změny, buď jak buď, ztratí jídlo svoji chuť"). 4DX bylo fakt vymazlené!! Mile mě překvapila atmosféra v kině, kdy jsme byli s přítelem obklopeni malými dětmi. Ty se ale chovaly hezky spořádaně a nedělaly bugr. Odcházela jsem spokojená a vyklidněná. ()

T2

║Rozpočet $85miliónov║ Tržby USA $133,237,000║ Tržby Celosvetovo $268,180,000▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Konečne niečo po dlhej dobe čo je úderné a zábavné. Panda nesklamala ani po štvrtý krát. DreamWorks stále vedia namiešať dobrú animáciu a zábavnosť. /videl v kine: 70%/ ()

Maniik88

Už to nebolo tak dobré ako prvé tri diely, ale stále nadpriemerne dobrá rozprávka, vtipná, graficky úžasná, choreografia súbojov nápaditá. Akurát to hlbšie posolstvo bola slabšie a dej mi tak trochu prišiel inšpirovaný Zootropolisom. Chýbala mi aj veľká 5 a Sifu bol tiež málo. Stavilo sa hodne na novú postavu. Tá bola síce moc sympatická ale aj hodne predvídateľná. Každopádne stále dosť dobré, aj na 4*. Ale to som dal niektorým predošlím dielom a tento nebol taký top. ()

NitroXcz

No já nevím, působí to na mě tak, že tvůrci tam chtěli nacpat všechno a vyřešit všechno. Přitom je to celkem zbytečný a nic nám to nedalo. Po zřejmě svého nástupce našel ale to neřeší ten hlavní problém. Při sledování nenastal žádný moment zvratu, či husí kůže a navracené postavy nic moc nepředvedly, když každej měl tak málo času na prezentaci svého já. Na tento nápad bych zvolil delší stopáž a lepší a promyšlenější scénář, protože i u 93 minutového filmu jsem se nudil. Bohužel musím přiznat, že jde o nejslabší díl pandího bojovníka. ()

Pepe_cz123

Kung fu panda 4 vypadala na papíře fakt dobře. Návrat záporáků z předešlých dílů, nová záporačka v podobě chameleona která chytá duše ostatních k sobě, a epicky říznutou akci. To všechno mohlo být tak dobře využito. Ale.. to se nestalo. Čtvrtá kung fu panda hlavně selhává v tom, že film jede celou dobu na půl plynu a ani jednou nezrychlí. Ano, vizualizace tady tohoto animáku je opravdu pěkná a nemám jí co vytýkat. Film se baví o tématech jako je změna a věrnost v přátelství, a to je kupodivu moc pěkně podané, ale příběh je též průměrný až nudný. Akce je na tom zase trošku jinak. Akce jako taková vypadá pěkně, ale postrádá tu epiku která byla u ostatních pand. Finální vyvrcholení není takové jak bych si přál, a navíc jak vrácení záporáci, tak i nová úhlavní záporačka mají nevyužitý potenciál. Čtvrtá kung fu panda nedělá skoro nic špatného. Jen je prostě většinu času sterilní, nudná a nevýrazná. A to mě mrzí, protože panda nevyužívá svého potenciálu. A to je prostě veliká škoda. A já bohužel tomuto startu nové pomyslné trilogie nemůžu dát víc jak 5 pand z 10. Mělo to sakra navíc. ()

• V originálním dabingu je postava Pandy Pig dabována americkým youtuberem Mr. Beastem (Jimmy Donaldson). (Tongo)
  • Jedná se o druhou kvadralogii od studia DreamWorks po filmové sérii Shrek. (JG9)